Ste zmätení ohľadom doplňovania horčíka, vápnika, vitamínu D a K2? (piata časť)

Ste zmätení ohľadom doplňovania horčíka, vápnika, vitamínu D a K2? (piata časť)

V prvých štyroch častiach tejto série som hovorila o vzťahu medzi horčíkom, vápnikom, vitamínom D a vitamínom K; faktore horčíka; mýtuse o vápniku; a doplnení príliš veľa vitamínu D. Dnes budem diskutovať o X faktore - vitamíne K2.

Vitamín K2 a moje odporúčanie pre vitamíny rozpustné v tukoch

V prvých štyroch častiach tejto série (časť 1, časť 2, časť 3, časť 4) som hovorila o vzťahu medzi horčíkom, vápnikom, vitamínom D a vitamínom K; faktore horčíka; mýtuse o vápniku; a doplnení príliš veľa vitamínu D. Dnes budem diskutovať o X faktore - vitamíne K2.

X faktor - vitamín K2

Existenciu X faktora prvýkrát identifikoval Dr. Weston Price v roku 1945. Tu je popísané, ako látku opísal:
Nový aktivátor podobný vitamínom, ktorý zohral významnú úlohu pri využívaní minerálov, ochrane pred zubným kazom, raste a vývoji, reprodukcii, ochrane pred ochorením srdca a funkčnosťou mozgu. Pomocou chemického testu [Dr. Price] zistil, že táto zlúčenina - ktorá sa nazýva Aktivátor X - sa vyskytuje v masle, orgánoch a tuku zvierat konzumujúcich rýchlo rastúcu zelenú trávu a tiež v niektorých morských potravinách, ako je kaviár.

Dr. Price zomrel pred tým, než bol aktivátor X opísaný ruskými vedcami ako vitamín K2. Ich výskum a výskum, ktorý nasledoval, potvrdili:
Objavy Dr. Price, že vitamín K2 je dôležitý pre využitie minerálov, chráni pred zubným kazom, podporuje rast a vývoj, podieľa sa na normálnej reprodukcii, chráni pred kalcifikáciou tepien vedúcich k srdcovým ochoreniam, boli potvrdené. Vitamín K2 pôsobí synergicky s dvoma ďalšími "aktivátormi rozpustnými v tukoch", ktoré Price študoval, s vitamínmi A a D. Vitamíny A a D signalizujú bunkám produkciu určitých proteínov a vitamín K potom tieto proteíny aktivuje. Vitamín K2 hrá kľúčovú úlohu vo vývoji kostí tváre a jeho prítomnosť v strave industrializovaných národov vysvetľuje širokú štruktúru tváre a málo zubných deformácií, ktoré Weston Price pozoroval.

Viac informácií o vitamíne K2

V roku 2013 Kate Rheaume-Bleue napísala viac o význame vitamínu K2 vo svojej knihe, Vitamín K2 a Paradox vápnika:
Tajomstvo vyhýbania sa osteoporóze a ateroskleróze súvisiace s vápnikom: Kým milióny ľudí užívajú doplnky vápnika a vitamínu D, pretože si myslia, že pomáhajú kostiam, pravdou je, že bez pridania vitamínu K2 by sa takýto zdravotný režim mohol ukázať ako nebezpečný. Bez vitamínu K2 nemôže telo premiestniť vápnik do kostí tam, kde je to potrebné; namiesto toho sa vápnik nachádza v mäkkých tkanivách (ako sú tepny) - v kombinácii s osteoporózou a aterosklerózou alebo obávaným "paradoxom vápnika".

Vzťahy sú dôležité

Nikdy by som nepovedala, že si nemôžete zlepšiť svoje zdravie doplnením horčíka, vápnika, vitamínu D a vitamínu K2 individuálne. Ale poviem vám, že ak sa budete vzdelávať vo význame vzťahu medzi týmito dôležitými živinami a v tom, ako spoločne pracujú, budete informovanejší a budete mať vyváženejšie zdravie.

Aloha,
Dr. Carolyn Deanová

Upozornenie !
Tieto stránky sú len informatívne a nemožno ich použiť ako náhradu za rady lekárov.
Kategórie

Rýchla navigácia
Odmietnutie zodpovednosti!
Neošetrujeme, nediagnostikuje, neliečime ani sa nepokúšame predchádzať chorobám a žiadne rady ani tvrdenie zákazníkov, ktorí nám zanechali hodnotenia v žiadnom prípade nenaznačujú žiadny zdravotný výsledok vďaka používaniu našich produktov. Výsledky sa budú líšiť. Žiadne vyhlásenia obsiahnuté na týchto stránkach nenahrádzajú lekárske rady, prevenciu a liečbu.

Picomineral.sk

ReMineralizujte sa! Vysoko vstrebateľné minerály od doktorky Carolyn Dean - RnA ReSet

Aktuality