Ste zmätení ohľadom doplňovania horčíka, vápnika, vitamínu D a K2? (štvrtá časť)

Ste zmätení ohľadom doplňovania horčíka, vápnika, vitamínu D a K2? (štvrtá časť)

Dnes budem zdieľať jeden z mojich najviac kontroverzných názorov - môžete dopĺňať príliš veľa alebo zlý druh vitamínu D.

Čo znamená "príliš veľa vitamínu D?"

V prvých troch častiach tejto série (časť 1, časť 2, časť 3) som hovorila o vzťahu medzi horčíkom, vápnikom, vitamínom D a vitamínom K; faktore horčíka; a mýtoch o vápniku. Dnes budem zdieľať jeden z mojich najviac kontroverzných názorov - môžete dopĺňať príliš veľa alebo zlý druh vitamínu D.

Príliš veľa vitamínu D?

Chodíte na svoju každoročnú lekársku prehliadku vrátane krvných testov. Váš lekár vám povie, že váš vitamín D je príliš nízky. On / Ona vám dáva predpis na vysoké dávky vitamínu D (50 000 IU alebo viac). Začnete používať doplnky a zažívať zášklby očí a svalové kŕče. Čo je na tom obrázku zle? Prečo ste tieto stavy nemali pred užívaním vysokých dávok vitamínu D?

Ako lekárka a praktická lekárka, ktorá má viac ako 50 rokov skúseností, nie som za podávanie vysokých dávok syntetického vitamínu D. Tu sú moje dôvody:

Moje prvé otázky týkajúce sa bezpečnosti vysokých dávok vitamínu D prišli, keď som počula o ľuďoch užívajúcich vysoké dávky, u ktorých sa vyvinuli príznaky nedostatku horčíka, vrátane záchvatov.

Keď meriame vitamín D, meriame uloženú formu a nie aktívnu formu. Tak ako vlastne vieme, ako sme na tom?

Telo nemôže spracovať neuveriteľne vysoké dávky ako 50 000 IU syntetického vitamínu D denne.

Syntetický vitamín D sa vyrába z lanolínu z ovčej vlny. Akonáhle sa to ľudia dozvedia, sotva chcú túto formu vitamínu D užívať.

Vitamín D vlastne nie je ani vitamín, ale je to v skutočnosti hormón, ktorý vyžaduje, aby ho horčík zmenil na aktívnu formu.

Vzhľadom k tomu, že vitamín D je hormón so slučkou spätnej väzby pre vápnik, tak keď sú hladiny vitamínu D nízke, neznamená to, že má telo dostatok vápnika a nechce, aby viac vitamínu D tiahlo do tela viac vápnika?

Sme kalcifikovaná krajina, takže účinok vysokého vápnika môže byť znížením hladiny vitamínu D. A bez pochopenia zložitej ľudskej chémie, väčšina ľudí si myslí, že musíme dopĺňať viac a viac.

Keď vezmete toľko vitamínu D, požiadavky na horčík sú dramatické. Akumulácia vápnika je dramatická. A sú tu pravdepodobne aj ďalšie dôsledky, o ktorých ani nevieme.

Veľmi intenzívne randomizovaná, dvojito zaslepená, placebom kontrolovaná štúdia dospela k záveru, že: "suplementácia vápnikom a vitamínom D môže spôsobiť hyperkalciúriu (nadbytok vápnika v moči) a hyperkalciémiu (stav, v ktorom je hladina vápnika vo vašej krvi nadnormálna) v liečbe niektorých žien po menopauze. "

V predchádzajúcich štúdiách boli hlásené obličkové kamene u žien užívajúcich doplnky vápnika a vitamínu D v porovnaní s placebom.

Moje odporúčanie pre vitamín D

Moje odporúčanie pre suplementáciu vitamínu D je obsiahnuté v mojom článku o opaľovaní. Ako vidíte, môžete stráviť 30 minút na slnečnom svetle (stále budete potrebovať horčík k premene tohto vitamínu D na použiteľnú formu), alebo jesť 1000 až 2 000 IU prírodného vitamínu D denne. V mojom budúcom príspevku budem hovoriť o produkte, ktorý používam, a zároveň vám poskytnem východiskový bod pre váš výskum vitamínu K.

Začnite svoj vlastný prieskum

Aby bolo možné čo najlepšie využiť doplnenie vitamínu D, nezabudnite doplniť horčík, aby ste nezažili alebo nezvýšili nedostatok horčíka. Ak chcete začať skúmať dôležitosť tejto kombinácie, začnite svoj výskum s horčíkom a vitamínom D!

Aloha,
Dr. Carolyn Deanová

Upozornenie !
Tieto stránky sú len informatívne a nemožno ich použiť ako náhradu za rady lekárov.
Kategórie

Rýchla navigácia
Odmietnutie zodpovednosti!
Neošetrujeme, nediagnostikuje, neliečime ani sa nepokúšame predchádzať chorobám a žiadne rady ani tvrdenie zákazníkov, ktorí nám zanechali hodnotenia v žiadnom prípade nenaznačujú žiadny zdravotný výsledok vďaka používaniu našich produktov. Výsledky sa budú líšiť. Žiadne vyhlásenia obsiahnuté na týchto stránkach nenahrádzajú lekárske rady, prevenciu a liečbu.

Picomineral.sk

ReMineralizujte sa! Vysoko vstrebateľné minerály od doktorky Carolyn Dean - RnA ReSet

Aktuality