Slová výrobcu o
ReMag® a ReMyte®.
Pre pochopenie toho, ako sú
ReMag® a
ReMyte® vytvorené, je potrebné mať základné znalosti o chémii iónov, ionizáciu, ionizačným potenciálu a absorpciu minerálov. Niektoré základné vyhľadávanie Google pomocou vyššie uvedených kľúčových slov vám poskytnú potrebné informácie o pozadí.
ReMag® horčík a minerály ReMyte® sú v rovnakej forme, ktorá sa prirodzene vyskytuje v našich potravinách. Všetky tieto minerály sú kvapalné, iónové, monatomické (jednotlivé ióny minerálov v roztoku) a sú v pikometerickej veľkosti. Neexistuje žiadna nanotechnológia. Pikometery sú jednotky merania, nič iné. (V metre je jeden kvadrilion, 1 000 000 000 000 pikometroch.)
ReMag® a ReMyte® nie sú len iónové roztoky. Ióny sú náboj, nie veľkosť. Ióny v roztoku môžu stále tvoriť veľké komplexy alebo mriežkové štruktúry, čo zvyšuje ich veľkosť nad rámec individuálneho iónu. Majú tiež tendenciu viazať sa s vodíkom a kyslíkom za vzniku oxidov a hydroxidov horčíka, ktoré pôsobia ako antacidá neutralizujúce žalúdočnú kyselinu. Sú tiež laxatívami a sú ťažko stráviteľné, čo vyžaduje energiu.
Naša technológia zabezpečuje, že jednotlivé ióny v roztoku zostanú individuálne (monoatomické), a preto ich odlišujeme od slabých komplexných iónových roztokov a nazývame ich pikometrickými minerálmi. Veľkosť individuálneho iónu, ak je iónová a nie je viazaná ako zlúčenina alebo iné ióny, spadá do jednotiek merania v pikometroch. Veľkosť jednotlivých iónov je daná povahou daného prvku a jeho atómovou hmotnosťou. Napríklad ión horčíka môže byť tak malý, ako to dovoľujú zákony Matky prírody. Napríklad nemôžeme vytvoriť jediný atóm horčíka menší; môžeme len zabezpečiť, aby sa atóm nespojil s inými atómami, aby vytvorili väčšie skupiny atómov. Rovnako tak u iónov. Veľkosť jedného jednoatómového iónu horčíka je približne 86 pikometrov. Náš proces zaisťuje, že horčík zostáva v pikometrickej veľkosti pre maximálnu absorpciu.
Skutočným tajomstvom nášho procesu je, že kontrolujeme všetky faktory v procese ionizácie tak, aby konečný produkt monoatomická iónová forma iónov horčíka veľkosti pikočastíc (absorbovaná koreňovými systémami rastlín, uvoľňovaná v našom tráviacom systéme a absorbovaná do buniek). Samotný proces ionizácie je zložitý, ale nelíši sa od toho, čo sa deje v prírode každú minútu.
Aby sme to zopakovali, nedovolíme, aby sa ióny spojili do komplexných iónových skupín alebo zlúčenín, ktoré by vyžadovali od tela energiu pre rozklad a vstrebávanie.
Ako príroda poskytuje ľudskému telu minerály? Keď jeme jedlo (ideálne najprirodzenejší zdroj minerálov), minerály sú uvoľňované z našich potravín pôsobením kyseliny chlorovodíkovej a žalúdočných štiav v žalúdku. V podstate tráviace šťavy ionizujú minerály v potravinách tvoriacich jednotlivé ióny, nie cheláty alebo zlúčeniny alebo veľké zhluky iónov. Ióny sú základom biologickej energie a funkcie. Až po uvoľnení iónov z potravín sa ionizované minerály, ktoré nesú kladný elektrický náboj, pripoja k veľmi silnému, negatívne nabitému nosiču prostredníctvom chelatace alebo nosného proteínu. Potom buď prejde telom, alebo je absorbovaný proteínom. Alebo môže prechádzať do čreva ako nepripojený, kladne nabitý minerálne ión pre absorpciu lokálnych iónových receptorov.
Ión je akýkoľvek atóm alebo skupina atómov, ktoré majú kladný alebo záporný elektrický náboj. Pozitívne nabité ióny sú známe ako katióny (minerály tvoria katióny), zatiaľ čo záporne nabité ióny sa nazývajú anióny. Ióny sú tvorené pridaním elektrónov k, alebo odstránenie elektrónov od neutrálnych atómov alebo molekúl alebo iných iónov. Je všeobecne známe, že aby telo mohlo účinne a úplne absorbovať minerály, musí mať elektrický náboj pripojený za účelom prenikaniu bunkových bariér. Chceme, aby sa minerál vstrebával do bunky, nie len do krvného obehu. Tento elektrický náboj existuje v okolí atómu, pretože atómu buď chýba elektrón, alebo má ďalšie elektróny v jeho okolí. Tento náboj spôsobuje interakciu iónov, priťahovanie alebo odpudzovanie navzájom pri hľadaní ďalšieho iónu, ktorý by prispel alebo odstránil ďalšie elektróny. Je to náboj na častici, ktorý umožňuje minerálom aktivovať mnoho funkcií, ktoré vykonávajú v tele. Ale pamätajte si, že iónovo nabitý minerál môže byť stále v komplexe, ktorý ho robí príliš veľkým na to, aby vstúpil do buniek.
Minerály sú zásadne katalyzátormi (reakčnej štartéry) a kofaktory v metabolických procesoch vďaka ich elektrickému náboju. Kvapalina obklopujúca naše bunky je nasýtená ako katióny, tak anióny, rovnako ako tekutina vnútri našich buniek. Pretože toto oddelenie atómov so špecifickými elektrickými nábojmi, elektrický gradient, alebo prúd, je tvorený cez bunkovú membránu. Vzhľadom k tomuto prúdu môžu nabité minerálne iónové častice prúdiť ľahšie cez bunkovú membránu. Minerál musí byť v iónovom stave, aby sa to mohlo stať!
Iónové monoatomové minerály, veľkosti pikometerov, už majú náboj a rozmery, ktoré telo rozpoznáva a chápe, takže môžu byť ľahko asimilované prostredníctvom selektívnych permeabilných bunkových membrán od hlavy až k päte. Iónové monoatomické minerály sa tiež ľahko transportujú cez vysoko selektívne bunkové membrány ľudského tráviaceho traktu. Keďže sú iónové minerály nabité, telo musí použiť menej energie, aby tieto minerály absorbovalo. Avšak, niektoré ióny sú viazané na nosné proteíny, alebo chelátované, alebo komplexované na aminokyseliny a musia byť rozobraté na menšie časti a získať elektrický náboj, aby prechádzali črevnou membránou.
Elektrický gradient (nabité ióny) umožňujú ľahký tok iónových minerálov z oblasti s vyššou koncentráciou (tráviaci trakt od úst do čriev) do oblasti s menšou koncentráciou (bunky v tele).
Telo absorbuje monoatomické ióny veľkosti pikometrov s vyššou účinnosťou ako iné formy minerálov, pretože väčšina ostatných minerálov musí prejsť úplnými procesmy trávenia do menších nabitých častíc. V skutočnosti, membrány lemujúce náš tráviaci trakt si zachovávajú svoj špecifický elektrický náboj vo forme iónových receptorov. Telo udržuje tento náboj na výstelke membrán, aby uľahčilo vstrebávanie živín. Rôzne receptorové oblasti si zachovávajú rôzne nábojovej kvality, čo umožňuje príťažlivosť množstva živín, ktoré prechádzajú tráviacim traktom.
Je to naša viera, že zásobovanie tela minerálmi vo forme, ktorá je ekvivalentná minerálnym látkam v potravinách, má najväčší zmysel, pretože žalúdok vytvára iónové minerály z potravín.