Je vám po horčíku lepšie?

Je vám po horčíku lepšie?

Pokračovanie jedného z najúspešnejších článkov s názvom: Je vám po horčíku horšie. Opäť tu dostanete skvelé rady, týkajúce sa celkového zdravia a užívania minerálov.

"Je vám po horčíku horšie", je môj najobľúbenejší článok na blogu. Ale je čas obrátiť tento blog hore nohami a zvnútra von pre tých, ktorí majú úžasné pozitívne skúsenosti s horčíkom; ktorí rozumejú posunu, ku ktorému dochádza, keď je telo zaplavené horčíkom; a ktorí chcú vedieť viac.

Od tej doby, čo som tento článok napísala (11. októbra 2011), som sa toho naučila dosť, aby som vedela, že je takmer nemožné cítiť sa horšie po horčíku. Po horčíku sa môžete cítiť len lepšie a lepšie. Vašou mantrou sa stane "Som úplne šťastná kde som a som pripravená na ďalší život!" V tomto článku budem síce hovoriť o horčíku, ale mám skúsenosť prevažne s ReMagom - mojím plne absorbovaným nelaxatívnym stabilizovaným iónovým horčíkom.

Na veľké odhalenie neobmedzenosti horčíka odkazuje Workinger a jeho tím v článku "Výzva v diagnostike stavu horčíka" v časopise Nutrients. V tejto štúdii z roku 2018 uviedli, že "horčík je kritickým minerálom v ľudskom tele a podieľa sa na 80% známych metabolických funkciách." K tomu sa pridáva až 1 000 enzymatických procesov.

Ako som už poznamenala v minulosti, asi 1 zo 100 ľudí, ktorí užívajú horčík, môže mať príznaky, ktorým nerozumie a ktoré ho môžu vydesiť. Môže to byť niekto, kto nečítal dosť o horčíku, aby vedel, že má veľmi vysokú mieru bezpečnosti. Tiež si nemusí uvedomiť, že horčík v tele robí toľko, že sa niektoré telesné funkcie môžu prebudiť. Pripisujem tento nedostatok povedomia skutočnosti, že lekári a verejnosť sa neučia o živinách a o zdraví vo všeobecnosti.

Mala som to šťastie, že som vyrástla s matkou, ktorá bola zdravotnou sestrou s obrovským zdravím. Nikomu, okrem Boba, som nepovedala, že sa snažím dostať na lekársku fakultu a až keď som bola prijatá, tak mi otec povedal, že chcel byť doktorom. Bol dokonca zapísaný do Harvardskej lekárskej fakulty, ale musel opustiť školu, aby mohol nasledovať mojich prarodičov z Bostonu do Newfoundlandu, pretože jeho otec mal otravu ťažkými kovmi z práce fotografa, ktorá bola aj jeho koníčkom.

Doktori hovorili, že môj starý otec musel jedy vypotiť. Matka môjho otca bola zdravotná sestra a homeopat. V mojich génoch sú teda - zdravý rozum, ošetrovateľstvo a medicína. Väčšina ľudí toto nadanie nemá a spolieha sa na lekárov, ktorí potom rozhodujú o ich telách. Lekári majú byť učiteľmi a možno v časoch domácich návštev a poznania celej rodiny učiť ľudí, ako sa o seba postarať. Dnes sa zdá, že lekári vedia, ako predpisovať lieky a nemajú žiadne vedomosti ani prístup k prírodným prostriedkom. Dokonca nedôverujú a odmietajú všetko prirodzené - pravdepodobne preto, že o tom nič nevedia.

Svoju kariéru v písaní som začala, keď som bola v rodinnej praxi v Toronte, pretože som chcela, aby ľudia prevzali väčšiu zodpovednosť za svoje zdravie tým, že sa naučia, ako sa starať o bežné choroby. Moja prvá encyklopédia o zdraví sa volala "Keď sa nemôžete dostať k doktorovi". Je to 600 stránková bezplatná elektronická kniha s názvom Future Health Now Encyclopedia, ktorú si môžete stiahnuť. Diskutujem v nej o viac ako 130 bežných ochoreniach a predkladám pre všetky z nich riešenia.

Ak máte návod, encyklopédiu pre riešenie zdravia na dosah ruky, nebudete sa cítiť tak závislí na lekároch a liekoch. A ľahšie spoznáte, kedy sa vaše telo mení a lieči, keď si nasadíte nový liek, ktorým je horčík.
Budete si vedomí nuáns svojho tela a nebudete sa obracať na lekárov kvôli ich zaujatému prístupu – a to pokúsiť sa nájsť chorobu, ktorá sa bude liečiť liekom.

Nižšie je 15 dôvodov, prečo sa telo môže meniť, keď začnete dopĺňať horčík

Predstavte si horčík - a ReMag - ako jedlo, ktorého ste vaše telo zbavili a zúfalo ho potrebujete.

1. Neberiete dosť: Keď začnete brať horčík, naštartujete 1 000 enzýmových systémov, ktoré vyžadujú horčík a oni chcú viac! Predtým som písala, že horčík je potrebný v 325 enzýmových systémoch, ale s pokračujúcim výskumom horčíka sa toto číslo strojnásobilo. Teraz vieme, že 1 000 enzýmových systémov chce svoj kúsok horčíka, ako náhle sa prebudí! A s každým naštartovaným enzýmovým systémom spotrebovávate malé množstvo horčíka, ktorý ste im dali, a ako som povedala, chcú viac!
To neznamená, že budete zvyšovať horčík donekonečna. Dosiahnete bodu nasýtenia vašich horčíkových zásob a to aj u nelaxatívneho ReMagu a nakoniec budete môcť znížiť príjem horčíka. Ľudia, ktorí sa držia odporúčaných denných dávok horčíka alebo ktorí berú horčík, ktorý im spôsobuje hnačky, nikdy nedostanú toľko, koľko potrebujú, aby prekonali svoje príznaky nedostatku horčíka.
Mnoho lekárov a dokonca aj ľudí, ktorí tvrdia, že vedia o horčíku, si myslia, že preháňavý účinok je známkou toho, že máte dostatok horčíka. To viedlo nespočetné množstvo ľudí k tomu, aby prestali užívať akýkoľvek horčík a obrátili sa na neúčinnú liečbu symptómov nedostatku horčíka.

To je jeden z hlavných dôvodov, prečo som sa rozhodla vytvoriť a propagovať pikoiontické magnézium ReMag. Absorbuje sa plne na bunkovej úrovni a nemá laxatívny účinok, takže môžete vziať toľko, koľko potrebujete, aby ste odstránili všetky svoje príznaky nedostatku horčíka. Ale aj s ReMagem, ak sú vaše črevá "citlivé", začínajte pomaly. Namiesto udržiavacej dávky 1/2 lyžičky dvakrát denne alebo terapeutickej dávky 1-2 lyžičky dvakrát denne môžete začať 5-10 kvapkami denne zriedenými v litri vody a usrkávajte celý deň. Potom zvýšite o 10 kvapiek každé 2-3 dni. Ak chcete určiť svoj stav horčíka, môžete si nechať urobiť test horčíka v červenej krvinke (v SR nedostupný test).

2. Beriete príliš veľa: V jednom z našich pôvodných článkov o dávkovaní ReMagu som povedala, že ak ste človekom, ktorý užíva horčík dlhodobo, môžete začať s vyššou dávkou, než je čajová lyžička. Ale pretože ReMag je tak dobre vstrebávaný, stalo sa to, že niektorí ľudia navýšili dávku príliš rýchlo. Ak vezmete prvý deň vysokú dávku horčíka, je to ako očakávať, že svaly, ktoré poháňali koleso, budú poháňať tryskové lietadlo. Vaše telo môže byť slabé a vďaka prebudeniu až 1 000 enzýmových systémov sa zrazu budete cítiť nervózni a dokonca úzkostní či depresívni a nebudete vedieť, čo sa deje.

Pokúste sa pochopiť, že to znamená, že naozaj potrebujete horčík. Táto reakcia od našich zákazníkov nás naučila, že ReMag je oveľa lepšie absorbovaný než akýkoľvek iný horčík. Teraz všetkým hovoríme, aby ste začali s ¼ čajovej lyžičky, ktorá sa rovná 75 mg iónového horčíka. Zvlášť ľudia s únavou nadobličiek by sa mohli dostať príliš rýchlo do stavov úzkosti, čo sa v skutočnosti môže stať s akoukoľvek novou živinou, ktorú skúsia.

3. Máte nízky krvný tlak spôsobený dlhodobým nedostatkom horčíka a únavou nadobličiek. Možno ste počuli, že horčík môže znížiť váš krvný tlak, takže sa obávate, čo sa stane, keď už je nízky. Pravdepodobne sa stane toto: Nedostatok horčíka môže spôsobiť, že budete mať nedostatočne aktívny autonómny nervový systém, ktorý povedie k nízkemu krvnému tlaku a zlému fungovaniu obehového systému. Toto je ďalší prípad, kedy musíte začať doplňovaním ¼ lyžičky ReMagu a pomaly navyšovať. Minerály obsiahnuté v ReMyte sú dôležité pre podporu nadobličiek a štítnej žľazy a pre zlepšenie hladiny draslíka. Deväť z 12 minerálov v ReMyte je potrebných na výrobu hormónov štítnej žľazy.

4. Používate lieky na srdce, a ako sa váš zdravotný stav zlepšuje, vaše lieky sa môžu stať "toxickými". Je to preto, že už ich nemusíte potrebovať! To je dobrá správa! Je dôležité, aby ste sa poradili so svojím lekárom, keď na liečbu zdravotných stavov používate horčík a vaším cieľom by malo byť odstaviť lieky. Napríklad, horčík pomáha znižovať krvný tlak na normálny - nerobí váš krvný tlak príliš nízkym, ako niektoré lieky na tlak. Ak budete pokračovať v užívaní rovnakého množstva liekov na tlak spolu s prípravkom ReMag, môže byť váš tlak kvôli lieku príliš nízky. Nejedná sa o "vedľajší účinok" horčíku. Je to účinok užívania liekov, ktoré už nepotrebujete. Ak máte nízky tlak na začiatku a nie ste na liekoch, začnite s ReMagem veľmi pomaly, pretože, ako opisujem v odseku č. 2, chcete, aby sa vaše telo pomaly prispôsobovalo minerálu, ktorý ste mali dlho v nedostatku.

5. Ste na fluoridovaných liekoch, ktoré nevratne viažu váš horčík a spôsobujú vám nedostatok, aj keď užívate horčík. Pozrite sa na zoznam fluoridovaných liekov na výskumnom pracovisku Fluoride Toxicity Research Collaborative. Bohužiaľ mnoho bežných liekov a anestetík je fluoridovaných: Prozac, Paxil, Lipitor, Cipro, Diflucan, aby sme vymenovali aspoň niektoré. Ak človek cíti, že sa od operácie nikdy nezotavil, vždy mám podozrenie, že je to kvôli fluoridovaným anestetikám.

6. Užívate jód (v dávkach nad DDD), ktorý zrýchľuje váš metabolizmus a dáva vám búšenie srdca, ktoré nemá nič spoločné s nedostatkom horčíka. Aj ľudia, ktorí užívajú jód v nízkej dávke, bez toho aby užili dostatok horčíka a selénu, sa môžu stretávať s problémami s jódovou toxicitou. ReMyte má správne množstvo jódu, selénu, zinku, mangánu a medi (9 minerálov podporujúcich štítnu žľazu vo vzorci 12 minerálov).

7. Beriete príliš veľa vitamínu D. To čo sa stane: Cítite sa skvele na svojom horčíku. Váš lekár je ovplyvnený novým dávkovaním vitamínu D a predpíše vám vysokú dávku vitamínu D. Krátko potom začnete mať príznaky nedostatku horčíka. Horčík je nutný k premene vitamínu D z jeho uloženej formy na aktívnu formu a k celkom 8 krokom metabolizmu vitamínu D. To znamená, že ak užijete extrémne vysoké dávky, ktoré alopatickí lekári odporúčajú, môžete naraziť na nedostatok horčíka a neviete, čo sa deje. Všeobecne z tohto dôvodu neodporúčam denne viac ako 1 000 až 2 000 IU vitamínu D denne. A nikdy neužívajte vitamín D bez horčíka. Napísala som niekoľko článkov na túto tému a snažila sa vyriešiť, čo sa deje.

8. Beriete príliš veľa vápnika a ten vytláča váš horčík. Naštudujte si, prečo je tento najviac predpísaný minerál skutočne nebezpečný, pretože spôsobuje srdcové ochorenia u žien v dôsledku kalcifikácie.

9. Užívate horčík a dehydratujete sa, pretože neberiete žiadne ďalšie stopové minerály a nepijete dostatok vody. Niekoľkokrát som v článkoch popisovala, ako sa správne hydratovať. Vždy pridajte do vody morskú soľ a prípravok ReMyte.

10. Horčík je detoxikačný a vyplavuje ťažké kovy na bunkovej úrovni. Niekedy to môžete pocítiť ako liečivú reakciu. Príznaky môžu byť zvýšenie bolesti svalov, bolesti kĺbov a dokonca aj vyrážky na koži. Preto odporúčam, aby ste si dávkovanie horčíka pomaly vytvárali tak, aby sa vaše bunky detoxikovali pomaly a toxíny nezaplavovali váš krvný obeh.

11. Máte IBS, čo je citlivosť sliznice čreva, alebo ste veľmi toxickí (kvôli ťažkým kovom, liekom, zlej strave, kvasinkám) takže vám ReMag spôsobuje detoxikačné príznaky, pretože pomáha detoxikovať. ReMag ide priamo do buniek a spôsobuje uvoľnenie svalov, čo môže spôsobiť hnačku. Preto sa snažím "varovať" ľudí so "zlým zdravotným stavom", aby ReMag zvyšovali, kvôli všetkému čo som uviedla.

12. Užívate glutamát alebo aspartát horečnatý. Varujem pred užívaním týchto foriem horčíka. Podľa neurochirurga Dr. Russella Blaylock sa môže glutamát a aspartát rozložiť na jednotlivé aminokyseliny a správať sa ako zlé neurotransmitery.

13. Užívate vysoké dávky horčíka a máte nedostatok vápnika vo vašej strave. Riadim sa smernicami Spojeného kráľovstva a WHO, aby som v strave alebo s doplnkami užívala 600 mg vápnika denne. Mnoho ľudí však používa diétu neobsahujúcu mliečne výrobky a nedostáva dostatok vápnika. Pokiaľ ide iba o neznášanlivosť laktózy, skúste jogurt alebo kefír, pripravte vývar a jedzte syr bez laktózy: Tehlový syr, Cheddar, Colby, tvarohový syr so suchým tvarohom, Gruyère, Havarti, Manchego, Provolone a Swiss. Ak tieto potraviny neobsahujú celkovo 600 mg vápnika, vezmite si náš ReCalcia.

14. Užívate lieky na štítnu žľazu a zrazu máte pocit, že beriete príliš veľa (zvýšený pulz, pocit tepla, hyperaktivita).Horčík v ReMagu a 9 minerálov na štítnu žľazu v ReMyte môžu "prebudiť" vašu štítnu žľazu, takže začne vyrábať svoj vlastný hormón štítnej žľazy a už nepotrebujete toľko (alebo akýkoľvek) lieku na štítnu žľazu. (Nezabudnite to skontrolovať u svojho lekára a vysádzajte pomaly.)

15. Váš imunitný systém sa prebudil a útočí na kvasinky. Pokiaľ máte prerastanie kvasiniek a váš novo aktivovaný imunitný systém sa to snaží dostať pod kontrolu, môžete zažiť Herxheimerovu reakciu. Môžu sa u vás objaviť vyrážky, svrbenie kože, svrbenie uší, potiahnutý jazyk, zmeny pohybov čriev alebo vaginitída.

Zhrnutie

Na záver hneď ako získate všetky informácie, ktoré potrebujete k rozhodnutiu o užívaní ReMagu a zistíte, že horčík je váš nový najlepší priateľ, budete zaobchádzať so zmenami, ku ktorým dôjde, keď ho prvýkrát vezmete ako experiment, dobrodružstvo a príležitosť.

Niektorí ľudia hovoria "žiadna bolesť, žiadny zisk" alebo "zhoršíte sa, ako sa zlepšíte" alebo "nič neriskujem, nič nezískam." Ale nechceme, aby ste boli obťažovaní akýmikoľvek liečivými reakciami. Preto odporúčame na začiatku užívania ReMagu začať na nízkych dávkach a pomaly.

Skúsenosti

"ReMag mi doslova zachránil život a tiež zmenil môj výhľad do budúcnosti!" Nemám bolesti - mal som diagnózu fibromyalgia a osteoartrózu spôsobenú športovými zraneniami. Rozdiel, ktorý cítim fyzicky, mentálne a emocionálne na ReMagu, je úžasný. "

"Užíval som vysoko kvalitné horčíkové doplnky asi dva roky v zakaždým v inej forme (zmiešané do kapsúl, tabliet a dokonca i ďalších tekutín), než som konečne poslúchol môj zdravý rozum a kúpil som ReMag." Myslel som, že si ReMag nemôžem dovoliť. Našťastie som zistil, že ReMag naozaj nestojí viac, než akýkoľvek iný doplnok, ktorý som bral - a že ReMag úžasne funguje. Vysvetlenie Dr. Deanovej je správne, keď hovorí, že naše telá nemôžu absorbovať dostatok horčíka v akejkoľvek inej forme, aby došlo ku skutočnému nasýteniu. Hovorím to len preto, že som vzal najvyššie možné dávky iných značiek a samozrejme horčík, ktorý sa mi podarilo absorbovať fungoval - ale nie tak ako ReMag! "

"Bol som celkom chorý takmer štyri roky s celou sériou" záhadných "príznakov. Dokázal som počas tej doby pracovať len 7 mesiacov, aj keď som stále chodil a hovoril (takže nikto vrátane mňa) nevedel, čo na mne bolo „zle" a prečo som nemohol pracovať. Mám obrovský dlhý zdravotný príbeh o ktorom viem, že pramení z nedostatku horčíka a neuveriteľne vysokého prerastania kvasiniek v mojom tele, o ktorom Dr. Dean hovorí, že sú základom chronického ochorenia. Táto znalosť bola lekársky preukázaná takými vecami, ako sú vzorky nechtov porastené kvasinkami a pod. "

"Ste jediná doktorka, ktorá mi po prvýkrát v živote logicky vysvetlila moju chorobu." Kvôli Vám a ReMagu som si uvedomila, že som sa fyzicky necítila dobre, pretože naposledy som mala celodennú energiu ako dieťa. Ďakujem ešte raz. "

Dr. Carolyn Dean

Upozornenie !
Tieto stránky sú len informatívne a nemožno ich použiť ako náhradu za rady lekárov.
Kategórie

Rýchla navigácia
Odmietnutie zodpovednosti!
Neošetrujeme, nediagnostikuje, neliečime ani sa nepokúšame predchádzať chorobám a žiadne rady ani tvrdenie zákazníkov, ktorí nám zanechali hodnotenia v žiadnom prípade nenaznačujú žiadny zdravotný výsledok vďaka používaniu našich produktov. Výsledky sa budú líšiť. Žiadne vyhlásenia obsiahnuté na týchto stránkach nenahrádzajú lekárske rady, prevenciu a liečbu.

Picomineral.sk

ReMineralizujte sa! Vysoko vstrebateľné minerály od doktorky Carolyn Dean - RnA ReSet

Aktuality