Je Vám po horčíku horšie?

Je Vám po horčíku horšie?

Ako iste viete, považujeme horčík za jeden z najdôležitejších minerálov pre zachovanie dobrého zdravia. Bohužiaľ niektorí ľudia sú v tak zlom stave, kedy im horčík môže urobiť ešte horšie. Ak chcete používať horčík v dávkach, ktoré majú zmysel, tak musíte premýšľať ešte nad ďalšími faktormi, ktoré ovplyvňujú Vaše zdravie. V dnešnom článku si povieme viac.

Dr Carolyn Dean - Máte slovo

Keď ľudia berú lieky alebo doplnky, berú to s očakávaním, že sa po nich budú cítiť lepšie. Ruku na srdce, vieme, že v prípade liekov to nie je vždy pravda. Ale čo v prípade doplnkov?

Pretože som veľká propagátorka horčíka, prevažne mnou vyvinutého pikoiontického roztoku ReMag, ktorý odporúčam mnohým ľuďom, tak sa ku mne dostávajú aj spätné reakcie o tom, že sa niektorí ľudia cítia horšie. Alebo majú príznaky, ktorým nerozumejú. Uvediem pre príklad: "Dobrý deň! Mám zjavné príznaky nedostatku horčíka - kŕče, bolesti hlavy, bolesti svalov a bohužiaľ po horčíku sa tieto prejavy skôr zhoršujú, než zlepšujú. Jediné čo zmizlo, sú stavy úzkosti. Používam horčíkový olej a citrát horečnatý, ale zatiaľ nedokážem tolerovať viac ako 200-300 mg bez hnačky. "

Asi u 1 zo 100 ľudí môže dôjsť k výskytu príznakov, ktorým nerozumejú. Pokiaľ ide o vedľajší účinok - hnačku, odporúčam prejsť na môj produkt ReMag, pretože je plne absorbovaný na bunkovej úrovni a nemá laxatívny účinok. Odporúčam tiež jeho sesterský produkt, ReMyte (multiminerál), receptúra s 12 minerálmi, ktorá je tiež plne absorbovaná do buniek a podporuje štítnu žľazu a nadobličky.

Avšak u "citlivých" ľudí môže aj ReMag spôsobiť nečakané účinky alebo vyvolať podráždenie čreva. Ak ste chronicky unavení a v tom, čomu hovorím Total Body Meltdown (začarovaný kruh zlého zdravia), budete sa zo začiatku pravdepodobne cítiť horšie. Ak je tomu tak, stačí znížiť dávku a vziať menej ReMagu a potom pomaly zvyšovať! Dajte si napríklad 5 alebo 10 kvapiek ReMagu do litra osolenej vody a popíjajte ju celý deň a pomaly dávku zvyšujte.

Nižšie je uvedených 15 najčastejších dôvodov, prečo sa po užití horčíka môžete cítiť horšie alebo si myslíte, že sa cítite horšie.

V skutočnosti to nie je horčík, ktorý by vás zhoršoval, ale len spôsob, akým ho beriete alebo iné veci, ktoré užívate, alebo toxická záťaž ktorú v sebe máte. Nič z toho neznamená, že horčík je pre vás zlý. Môžete myslieť na horčík - a ReMag - ako na živinu, ktorej bolo vaše telo zbavené a teraz ju zúfalo potrebuje.

Je Vám po horčíku horšie?

1. Neberiete ho dostatočné množstvo

Vždy, keď sa ľudia cítia horšie po nasadení horčíka, som presvedčená, že 700-800 enzymatických systémov, ktoré vyžadujú horčík a predtým bez neho boli vyhasnuté, sú zrazu spustené a chcú viac! Jednoducho povedané - suplementácia horčíka môže znamenať zvýšený dopyt po horčíku v ďalšom období. Akonáhle začne fungovať niečo, čo bolo vyhasnuté a vieme, že to funguje len s horčíkom, tak dopyt tela môže byť naraz mnohonásobný.

To neznamená, že budete zvyšovať dávky do nekonečna! Jedného dňa dorazíte do bodu nasýtenia Vašich skutočných potrieb horčíka a budete schopní dávky znižovať.

2. Beriete príliš veľa

Môžete sa tiež cítiť po horčíku ReMag horšie, ak ho budete užívať príliš veľa a príliš skoro navyšovať dávky. To sa zvyčajne stáva, keď máte adrenálnu únavu a slabosť z nedostatku horčíka. Každý, kto patrí do kategórie unavených alebo vyčerpaných, musí začať veľmi pomaly s akýmkoľvek doplnkom alebo liekom. Ak si zoberiete veľkú dávku horčíka v stave únavy, tak v tele naskočí veľké množstvo pochodov, ktoré vyžadujú energiu alebo ďalšie živiny, ktoré sú vyčerpané. To môže viesť k zlým pocitom, úzkostiam alebo krátkodobým depresiám. Začnite preto veľmi pomaly a ako budete silnieť, tak dávky pridávajte.

3. Máte nízky krvný tlak

Z dlhoročného nedostatku horčíka a iných minerálov vzniká adrenálna únava. Možno ste počuli, že horčík môže znížiť krvný tlak a ak ho už máte nízky, tak bude ešte nižší. To čo sa deje v stave vyčerpania je to, že máte nedostatočne aktívny autonómny nervový systém vedúci k zníženému tlaku a obehovým problémom. Tu je dôležité začať s malou dávkou horčíka a tiež ďalších minerálov a doplnkov, aby sa telo dostalo do rovnováhy.

(Pozn. Prekladateľa - V tomto prípade sa veľmi osvedčilo súčasne používať lekoricový čaj, alebo adaptogénne byliny, ako je ženšen, kozinec alebo Ashwagandha.)

4. Beriete lieky na srdce

Ako sa Váš zdravotný stav zlepšuje, tak sa Vaše lieky stávajú "toxické." To preto, že ich už nemusíte potrebovať. Poraďte sa s lekárom o tom, že používate horčík na liečbu zdravotných komplikácií a chcete znížiť Vaše lieky (v SR zrejme veľmi nereálna myšlienka diskusie s lekárom). Napríklad magnézium pomáha znižovať krvný tlak. Ak budete pokračovať v užívaní magnézia a liekov na tlak súčasne, môže sa tlak znížiť moc. Jednoducho sa dostanete do stavu, kedy lieky už nepotrebujete, a to je dobre. Budete zdraví.

5. Užívate fluoridované lieky

Fluorid na seba viaže horčík, takže aj keď ho beriete, tak ste stále v stave nedostatku. Medzi tieto lieky patria niektoré lieky na upokojenie, proti bolesti a na vysoký cholesterol.

6. Užívate doplnky s jódom

Jód môže v niektorých prípadoch urýchľovať metabolizmus a spôsobovať búšenie srdca, ktoré nemá nič spoločné s horčíkom. Ľudia, ktorí užívajú jód, bez toho, aby mali dostatok horčíka a selénu, sa môžu dokonca stretávať s toxicitou jódu. Vždy je potrebné mať komplexný minerálny program. Pre túto situáciu sa najlepšie hodí môj multiminerálny prípravok ReMyte spolu s morskou soľou pre komplexnú remineralizáciu. Jednoducho dajte ReMag, ReMyte a štvrť až pol lyžičky morskej soli do litra vody a popíjajte po celý deň.

7. Beriete príliš veľa vitamínu D

Poďme sa pozrieť na to, čo sa stane. Budete sa cítiť skvele na horčíku a potom začnete mať príznaky nedostatku horčíka po podaní doplnku s vysokou dávkou vitamínu D. Horčík je nutný k premene vitamínu D z neaktívnej formy na aktívnu formu a pre mnoho ďalších akcií v metabolizme vitamínu D. To znamená, že ak budete brať extrémne vysoké dávky vitamínu D, ktoré odporúča mnoho poradcov, ale aj ľudí, ktorí by sa k akémukoľvek doporučovaniu nemali vôbec dostať, môžete jednoducho spadnúť späť do nedostatku horčíka a nebudete vôbec vedieť, ako sa to stalo a prečo je Vám zle. Za veľkú dávku vitamínu D v doplnku sa počíta čokoľvek nad 1000-2000 iu denne.

8. Užívate príliš veľa vápnika

Vápnik znižuje vstrebávanie horčíka a môže byť nebezpečný, pretože je príčinou srdcových ochorení u žien. Neodporúčam užívať iný vápnik než mnou vyvinutý ReCalcia, ktorý je perfektne vstrebateľný a stačí malá dávka okolo 300-600mg.

9. Beriete horčík a ste dehydratovaní

Príčinou dehydratácie je väčšinou nedostatok ďalších minerálov a stopových prvkov. Zvážte používanie kvalitnej morskej soli do každej vody, ktorú pijete.

10. Horčík sa dostáva do Vašich buniek a detoxikuje chemikálie a ťažké kovy

Niekedy to môžete cítiť ako liečebnú reakciu. Príznaky môžu byť: zvýšenie bolesti svalov, bolesti kĺbov a dokonca aj kožné vyrážky. To je dôvod, prečo začať s ReMagem pomaly a pridávať postupne ako sa bunky detoxikujú a pracujú efektívnejšie.

11. Máte dráždivé hrubé črevo alebo črevné problémy

Magnézium spôsobuje uvoľnenie svalov a to môže spôsobiť hnačku. Ak už máte s hnačkou problémy, môžu byť horšie. Tiež detoxikácia ťažkých kovov (bod 10) môže spôsobiť hnačku, pretože ich telo jednoducho nechce.

12. Beriete nevhodné formy horčíka, opäť odporúčam vysoko vstrebateľný horčík ReMag.

13. Užívate vysoké dávky horčíka a nemáte dostatok vápnika vo vašej strave

Hovorím o potrebe vyvážiť horčík s vápnikom. Pomer medzi nimi môže byť zhruba 1: 1, pričom vápnik neberieme v doplnkoch, ale len zo stravy. Avšak mnoho ľudí je v dnešnej dobe na diéte bez mliečnych výrobkov a bohužiaľ majú nedostatok vápnika. Ak držíte bezmliečnu diétu len kvôli intolerancii laktózy, tak skúste jogurt alebo kefír. Ak neznášate mliečne výrobky celkovo, tak používajte vývary z kostí. Ak nechcete sledovať obsah vápnika v strave, tak použite prípravok ReCalcia.

14. Užívate lieky na štítnu žľazu a zrazu cítite, že máte príznaky predávkovania (zvýšený tep, pocit tepla, hyperaktivita)

Horčík môže "prebudiť" štítnu žľazu a tá začne vyrábať opäť vlastné hormóny a Vy nebudete už naďalej potrebovať lieky. Nájdite si skúseného lekára a skúste s jeho spoluprácou lieky pomaly vysadiť. To isté môže spôsobiť aj prípravok ReMyte, ktorý odporúčam k optimalizácii funkcie štítnej žľazy - obsahuje 12 minerálov, ktoré štítnu žľazu podporujú.

15. Váš imunitný systém silnie a pokúša sa vyhnať z tela kvasinky.

Pokiaľ máte prerastanie kvasiniek a váš novo aktivovaný imunitný systém sa ich snaží dostať pod kontrolu, môžete zažiť herx reakciu - vymierani niektorých kvasiniek. Môžu sa u vás objaviť vyrážky, svrbenie kože, svrbenie uší, potiahnutý jazyk, zmeny pohybov čriev alebo vaginitída. Prečítajte si prosím moju knihu reset The Yeast Connection, kde sa dozviete, ako implementovať môj protokol Yeast Detox Protocol.

Dr. Carolyn Dean

Upozornenie !
Tieto stránky sú len informatívne a nemožno ich použiť ako náhradu za rady lekárov.
Kategórie

Rýchla navigácia
Odmietnutie zodpovednosti!
Neošetrujeme, nediagnostikuje, neliečime ani sa nepokúšame predchádzať chorobám a žiadne rady ani tvrdenie zákazníkov, ktorí nám zanechali hodnotenia v žiadnom prípade nenaznačujú žiadny zdravotný výsledok vďaka používaniu našich produktov. Výsledky sa budú líšiť. Žiadne vyhlásenia obsiahnuté na týchto stránkach nenahrádzajú lekárske rady, prevenciu a liečbu.

Picomineral.sk

ReMineralizujte sa! Vysoko vstrebateľné minerály od doktorky Carolyn Dean - RnA ReSet

Aktuality