ReMineralizujte sa!


ReMag® The Magnesium Miracle™ - Piko-ionové tekuté magnézium

ReMag®

The Magnesium Miracle™ (Zázračné Magnézium)

 • Dodá iskru do života
 • Piko-ionová forma magnézia navrhnutá Dr. Carolyn Dean (autorkou knihy Zázrak jménem hořčík CZ)
 • Aktivuje až 300 telesných enzýmových systémov
 • 100% absorbovaný na bunkovej úrovni
 • Nemá silný laxatívny účinok ako iné druhy magnézia

ReMag® je skutočné The Magnesium Miracle™, pretože je nevyhnutným kofaktorom vyžadovaným až 300 enzýmovými systémami, ktoré podporujú tisíce biochemických reakcií v tele. Reguluje teplotu, produkuje a prenáša energiu, prenáša nervové signály a uvoľňuje svaly. Horčík je životne dôležitý pre metabolizmus glukózy, tukov a bielkovín a ovplyvňuje všetky bunky v tele pozitívnym spôsobom podporujúcim život. Horčík tiež podporuje zdravé kosti regulovaním absorpcie vápnika a metabolizmom aktívnej formy vitamínu D z jeho neaktívne uloženej formy.

ReMag® bol vymyslený doktorkou Carolyn Dean a je starostlivo vyrobený z čistého zdroja chloridu horečnatého. Je vyvinutý tak, aby dodával stabilizované horčíkové ióny, ktoré majú podobnú veľkosť ako horčík v rastlinách. ReMag® je piko-ionová forma horčíka, menšieho priemeru než minerálne iónové kanály v tele. Jeho priama a úplná absorpcia do buniek znamená, že prípravok ReMag® obchádza črevo a nedostane sa ani do tenkého čreva, kde by pôsobil hnačku. ReMag® preto nemá laxatívny účinok.


Pevné základy pre tvoje nové Ja

Pevné základy pre tvoje nové Ja

Dobré alebo zlé zdravie vzniká na úrovni miliónov buniek tvoriacich ľudské telo. Horčík, vitamíny, aminokyseliny a minerály sú potrebné pre tisíce biochemických reakcií prebiehajúcich v každej bunke a chronický nedostatok týchto živín je najčastejšia príčina bunkovej dysfunkcie.

Doplnenie týchto esenciálnych živín do buniek podporuje ich produkciu energie a vedie k optimálnemu zdraviu. Avšak, bez adekvátnej suplementácie (ReMag®, ReMyte®) bude normálne fungovanie buniek nakoniec zhoršené, čo má za následok zlé zdravie.

Telo sa neuzdraví tým, že poškodené bunky začnú pracovať správne. Uzdraví sa tým, že vytvorí nové bunky, ktoré fungujú správne. Proces prestavby nového a zdravého je založený na skutočnosti, že telo sa neustále obnovuje. Každú hodinu vaše telo vytvára 80 000 000 nových buniek! Keď je stavaná každá nová bunka, telo hľadá správne stavebné materiály, z ktorých bude bunka konštruovaná. Ak telo nemôže nájsť dobré, zdravé materiály, bude používať čokoľvek, čo je k dispozícii.

Aby sa vytvorili nové bunky, musí mať telo suroviny (výživu) a dostatočnú bunkovú energiu pre použitie týchto materiálov. Ak niektorý z nich chýba, liečivá ani operácie nepomôžu. Telo má schopnosť liečiť sa z mnohých chorôb, pokiaľ je živené zdravou výživou a má správnu bunkovú energiu.

To je dôvod, prečo stále tvrdíme, že je nutné podporovať telo na bunkovej úrovni. Aby boli všetky živiny, ktoré umožnia telu stavať dokonalé bunky, ktoré nás udržia nažive a v plnom zdraví, neustále k dispozícíi.

Je nám ľúto, ale jedlo už nie je liek!

Naša poľnohospodárska produkcia rastie na pôde s nedostatkom minerálov a táto prázdnota by mala byť naplnená vysoko vstrebateľnými doplnkami výživy. Jedná sa o piko-ionové magnézium ReMag® a piko-ionový multiminerál ReMyte®.

Zdá sa, že vždy ideme proti väčšinovému davu; Čím viac upozorňujeme na prázdnotu jedla, tým viac počujeme poradcu propagujúce tvrdenie "jedlo je liek". Hovorili som s mnohými klientmi a zákazníkmi, ktorí jedia surové potraviny, zelené smoothies, vegánskej diéty proti rakovine a Paleo diéty, a napriek tomu majú zjavné symptómy nedostatku horčíka - migrény, kŕče v nohách a búšenie srdca. Bolo im ale povedané, že tá konkrétna diéta sa postará o všetky ich problémy.

Možno to tak predtým bolo. Vieme, že pred 100 rokmi ste mohli dostať 500 mg horčíka denne z dobrej stravy. To bolo predtým, než sa pôda stala tak vyčerpaná. To už je minulosť, ale väčšina praktikov si túto skutočnosť neuvedomuje. Dnes máte šťastie, keď dostanete 200 mg horčíka zo stravy - preto je toľko chorôb. Rozprávanie ľudí, že môžu dostať všetok svoj horčík zo zelenej a surovej stravy, jednoducho nie je pravda.

Nenavrhujeme, aby ste sa vzdali dobrej stravy. Najdôležitejšou vecou na dobrej strave v týchto dňoch je vyhnúť sa nezdravému jedlu. A ak môžete, venujte viac pozornosti tomu, kde dostanete jedlo. Skôr než desiatky doplnkov odporúčam ReAline® (jemné detoxikačné vitamíny B), ReMag® (horčík), ReMyte® (multiminerál).

Čo je tak zvláštne na prípravku ReMag®?

Čo je tak zvláštne na prípravku ReMag®?

Už vieme, že prípravkom ReMag® sme vytvorili najpokročilejšie receptúru horčíka na trhu a splnili tak všetky požiadavky na kvalitný doplnok.

Iní výrobcovia si jednoducho neurobili čas ani nevyvinuli úsilie pri vytvorení horčíka, ktorý by bol vysoko vstrebateľný, nelaxatívny a dostatočne čistý, aby spĺňal náročné požiadavky, získané z desaťročia výskumu a práce s klientmi. Tak sme šli dopredu a vytvorili to, čo mnohí nazývajú zlatým štandardom horčíka. A ak užívate ReMag® dosť dlho, pravdepodobne súhlasíte.

Tajomstvo ReMag®-u je vo stabilných iónoch veľkosti pikometroch. Použitie super-drobných horčíkových častíc umožňuje ReMagu sa lepšie vstrebať než akákoľvek forma horčíka. A ak ste typ človeka, ktorý rád vie o vede za vašim doplnkom, tu sú niektoré slová od nášho brilantného výrobcu, ktorý popisuje, čo robí ReMag® odlišným od iných receptúr horčíka.


Detekcia prítomnosti horčíka sa vykonáva pomocou spektrometra ICP-OES. To nám hovorí, že vo výrobku je skutočne horčík a tiež ho pre nás kvantifikuje, takže vieme, koľko horčíka je prítomné.

Avela Labs použila nástroj Malvern PCS Dynamic Light Scattering Instrument v snahe nájsť častice v ReMag®-u. PCS analyzuje vzorky častíc v rozmedzí veľkostí 1 nm až 1000 nm (0,001-1 mikrónov). V tomto rozmedzí veľkostí neboli zistené žiadne častice, čo znamená, že ReMag® má častice menšie ako 0,001 mikrónov.

ReMag® je monoatomický iónový roztok. Neexistuje žiadny priamy spôsob merania iónovej veľkosti (alebo iónového polomeru). To je v skutočnosti určené nepriamo meraním dĺžky väzby. Iónové polomery sa ťažko merajú s akýmkoľvek stupňom istoty a líšia sa podľa prostredia iónu a tiež niekoľkých ďalších faktorov. Vzdialenosť medzi dvoma iónmi v iónovej kryštálovej štruktúre môže byť stanovená röntgenovú kryštalografiou, ktorá udáva dĺžky strán jednotkovej bunky kryštálu. Iónový polomer nie je fixná vlastnosťou daného iónu, ale mení sa s koordinačným číslom, spinovým stavom a mnohými ďalšími parametrami. Ako také je veľmi ťažké určiť skutočnú veľkosť častíc ReMag®. Sme si istí, že sú menšie ako 0,001 mikrónu. S použitím röntgenovej kryštalografie vypočítame / odhadneme, že častice ReMag® sú približne 70-86 picometrov veľké.

To vám môže pripadať ako množstvo vedeckej terminológie, ale vysvetľuje to kvalitu ReMag®-u.

Kto je ohrozený nedostatkom horčíka?


Najčastejšie kladené otázky týkajúce sa horčíka sú "Ako mám vedieť, či potrebujem viac horčíka?" a "Mal by som užívať doplnky s horčíkom?" Dospela som k záveru, že každý môže ťažiť zo suplementácie horčíkom. Nedostatok zistíte podľa príznakov, alebo špeciálnym krvným testom.

Dr. Carolyn Dean

Problémy z nedostatku horčíka


Viac
Pálenie záhy
Pálenie záhy

Spazmus dolného pažerákového zvierača v mieste spojenia žalúdku môže ponechať zvierač otvorený, čo spôsobuje reflux kyseliny, gastroezofageálny reflux (GERD) alebo pálenie záhy. Horčík uvoľňuje kŕče pažeráka.

Viac
Alzheimerova choroba
Alzheimerova choroba

Horčík blokuje zápal spôsobený nevhodným ukladaním vápnika a iných ťažkých kovov do mozgových buniek. Horčík chráni aj pred vznikom zápalu, chráni bunkové iónové kanály a neumožňuje vstup ťažkých kovov.

Viac
Úzkosť a záchvaty paniky
Úzkosť a záchvaty paniky

Keď nadobličky už nie sú chránené dostatočným množstvom horčíka, sú stresové hormóny boja alebo úteku - adrenalín a noradrenalín oveľa ľahšie uvoľňované do obehu. Keď vstúpi do obehu, spôsobí rýchly pulz, vysoký krvný tlak a búšenie srdca. Čím menej máte horčíka, tým je prehnanejšia adrenalínová reakcia. Horčík upokojuje nervový systém, uvoľňuje svalové napätie a znižuje tepovú frekvenciu, pomáha znižovať úzkosť a záchvaty paniky.

Viac
Astma
Astma

Produkcia histamínu a bronchiálnej spazmy (v hladkých svaloch prieduškoveho prieduchu) sa zvyšujú v dôsledku nedostatku horčíka.

Viac
Krvné zrazeniny
Krvné zrazeniny

Horčík nepôsobí ako liek na riedenie krvi. Namiesto toho zabraňuje nahromadeniu vápnika, ktorý spúšťa zrazeniny. Horčík prirodzene vyvažuje faktory zrážania v krvi.

Viac
Poruchy mozgu
Poruchy mozgu

Téma tak obsiahla, že sa o ňom dočítate viac v mojich knihách.

Viac
Zvýšenie hladiny cholesterolu
Zvýšenie hladiny cholesterolu

Keď som bola v polovici 70. rokov na lekárskej fakulte, normálne hladiny cholesterolu boli považované za približne 245 mg / dL. V prvom vydaní časopisu The Magnesium Miracle som uviedla "normálne" hodnoty cholesterolu v alopatickej medicíne v rozsahu 180-220 mg / dL. Lekári teraz poukazujú na to, že hladina cholesterolu by mala byť nižšia ako 200 mg / dL (5,2 mmol / l). Nezdá sa, že by lekári vedeli, že horčík, viazaný na ATP (Mg2 + -ATP), je kontrolným faktorom pre enzýmy obmedzujúce rýchlosť v sekvencii biosyntézy cholesterolu, na ktorú sa zameriavajú statinové farmaceutické liečivá. Horčík je teda zodpovedný za prirodzené spomalenie aktivity HMG-CoA reduktázy, ak je cholesterol prítomný v dostatočnom množstve.

Viac
Cystitída
Cystitída

Nedostatok horčíka spôsobuje kŕče v močovom mechúre, čo môže spôsobiť časté chybné vyšetrenie moču ako infekciu močového mechúra. Nedostatok horčíka môže tiež umožniť hromadenie vápnika v sliznici močového mechúra a močovej trubice, čo spôsobuje podráždenie, ktoré napodobňuje cystitídu.

Viac
Detoxikácia
Detoxikácia

Horčík má zásadný význam pre odstránenie toxických látok a ťažkých kovov, ako je ortuť, hliník a olovo z buniek. Horčík je kofaktorom ako produkcia glutatiónu, tak funkcia detoxikačných dráh P450 v pečeni.

Viac
Únava
Únava

Pacienti s nedostatkom horčíka zvyčajne trpia únavou, pretože stovky enzýmových systémov sú nedostatočne funkčné. Najdôležitejším faktorom pri výrobe energie je ATP, ktorý musí byť viazaný na horčíkový ión, aby bol biologicky aktívny. Mg2 + -ATP je produkovaný v Krebsovom cykle, ktorý vyžaduje horčík v šiestich z jeho ôsmich krokov. Krebsov cyklus začína použitím pyruvátu z cyklu glykolýzy a funguje výhradne v mitochondriách.

Viac
Ochorenie srdca
Ochorenie srdca

Srdce, konkrétne ľavá komora, má najvyššie množstvo horčíka v celom tele. Nedostatok horčíka je bežný u ľudí s ochorením srdca a užívanie horčíka môže toto riziko znížiť. IV horčík môže zabrániť poškodeniu srdcového svalu a srdcovej arytmii, ak je podávaný na začiatku srdcového infarktu. Väčšina liekov používaných pri liečbe srdcových ochorení odvádza horčík z tela.

Viac
Hypoglykémia
Hypoglykémia

Horčík reguluje produkciu inzulínu, takže nie je uvoľnené príliš veľké množstvo, čo by spôsobilo náhly pokles hladiny cukru v krvi, čo má za následok príznaky nízkej hladiny cukru v krvi.

Viac
Zápal
Zápal

Väčšina spoločností zaoberajúcich sa liekmi teraz zahŕňajú zápal a nie cholesterol ako príčinu srdcových ochorení. Nevedia, čo spôsobuje zápal, ale to im nezabráni v produkcii liekov, ktoré by ho potlačovali. Drogové spoločnosti neuznávajú, že vápnik je extrémne prozápalový a horčík je veľmi protizápalový. Celá zápalová kaskáda (ktorá zahŕňa látku P, interleukíny, faktor nekrózy nádorov, chemokiny a cytokíny) eskaluje, keď je horčík nedostatočný. Pointa je, že zápal je vyvolaný nedostatkom horčíka a relatívnym prebytkom vápnika.

Viac
Ochorenie obličiek
Ochorenie obličiek

Nedostatok horčíka prispieva k aterosklerotickému zlyhaniu obličiek, pretože vápnik sa v renálnych tepnách hromadí. Nedostatok horčíka vedie k abnormálnym hladinám lipidov a k zhoršeniu kontroly hladiny cukru v krvi u pacientov po transplantácii obličiek. Je dôležité, aby pacienti s poruchami obličiek dostávali ReMag, stabilizovaný iónový horčík, ktorý sa vstrebáva priamo do buniek, a preto sa v krvi nehromadí, čo spôsobuje nerovnováhu elektrolytov a poruchy rytmu.

Viac
Syndróm dráždivého čreva
Syndróm dráždivého čreva

V mojej knihe IBS for Dummies popisujem význam horčíka pri liečbe bolesti a kŕčov u IBS.

Viac
Stav pohybového aparátu
Stav pohybového aparátu

Nedostatok horčíka a relatívny prebytok vápnika spôsobí trvalé svalové kontrakcie v akejkoľvek svalovej skupine v tele.

Viac
Adrenálna únava
Adrenálna únava

Únava nadobličiek nasleduje po chronickom strese, úzkosti a záchvatoch paniky a zdá sa, že sa v posledných rokoch vyskytuje v epidemických pomeroch. Adrenalín, noradrenalín a kortizol (zvýšený v chronickom strese) vyčerpávajú horčík. Stres spôsobuje nadbytočnú elimináciu horčíka močom, ďalšiu stratu horčíka. "Stres" je také prepracované slovo, ale každý deň trpíme fyzickým, emocionálnym a mentálnym stresom a každý kúsok vyčerpáva horčík.

Viac
Angína pectoris
Angína pectoris

Bolesť anginy pectoris je spôsobená ťažkými kŕčmi v srdcovom svale, ktoré sú spôsobené nedostatkom horčíka. Srdcové komory majú najvyššie hladiny horčíka v celom tele; preto je horčík tak dôležitý pre funkciu srdca.

Viac
Artritída
Artritída

Horčík môže pomôcť rozpustiť vápnik, ktorý sa hromadí v kĺboch. Môže tiež liečiť bolesť a zápal artritídy ako bezpečná náhrada liekov proti bolesti.

Viac
Ateroskleróza s ložiskami vápnika
Ateroskleróza s ložiskami vápnika

Horčík je nevyhnutný na to, aby pomohol rozpustiť vápnik a udržať ho rozpustený v krvnom obehu. Horčík spolu s vitamínom K2 napomáha k zabudovávaniu vápnika do kostí, kam patrí.

Viac
Črevné ochorenia
Črevné ochorenia

Nedostatok horčíka spomaľuje peristaltiku čriev, spôsobuje zápchu, čo môže viesť k toxicite a symptómom kolitídy, mikroskopické kolitídy, IBS, divertikulitíde a Crohnovej chorobe.

Viac
Bruxizmus (škrípanie zubov)
Bruxizmus (škrípanie zubov)

Až 80% prípadov bruxizmu nastane počas spánku a váš zubár môže byť prvý, kto si všimne, že vaše zuby sú postupne opotrebované. Bruxizmus súvisí so zovretím svalov čeľustí počas dňa a je obvykle spájaný so stresom alebo úzkosťou. Akékoľvek svalové napätie môže byť výsledkom nedostatku horčíka.

Viac
Chronický únavový syndróm (CFS)
Chronický únavový syndróm (CFS)

Je pozoruhodné, ako horčík môže ľuďom pomôcť zvýšiť ich energiu a dostať sa späť do života. Stále nevieme, čo spôsobuje CFS, ale v mojej diskusii o interakciu medzi vápnikom a horčíkom sa domnievam, či nadbytok vápnika a nedostatok horčíka by mohli byť základnou príčinou mitochondriálnej dysfunkcie, ktorú mnohí odborníci z oblasti prírodných liečiv môžu nazvať syndróm chronickej únavy a iných chronických ochorení.

Viac
Depresie
Depresie

Serotonín, neurotransmiter, ktorý zvyšuje náladu, závisí na hořčíku. Je potrebný pre jeho produkciu a funkciu a pri výrobe v mozgu alebo v črevách. Dopamín, neurotransmiter, ktorý pomáha kontrolovať pocit odmeny a centrá potešenia, využíva horčík v niekoľkých krokoch vo svojej biochemickej dráhe. Mozog s nedostatkom horčíka je tiež náchylnejšií k alergénom a cudzím látkam, ktoré v niektorých prípadoch môžu spôsobiť príznaky podobné duševného ochorenia.

Viac
Diabetes
Diabetes

Horčík je nevyhnutný pre výrobu a vylučovanie inzulínu, uľahčuje metabolizmus sacharidov a umožňuje inzulínu prenášať glukózu do buniek. V opačnom prípade sa glukóza a inzulín hromadí v krvi, čo spôsobuje rôzne typy poškodenia tkaniva. Tyrozín kináza, enzým, ktorý umožňuje vstup glukózy do bunky (spolu s inzulínom), je závislý na horčíku. Sedem z desiatich enzýmov potrebných k metabolizácii glukózy v procese zvanom glykolýza sú tiež závislé od horčíka. Všetky tieto faktory znamenajú, že horčík pomáha prekonávať inzulínovú rezistenciu.

Viac
Bolesti hlavy
Bolesti hlavy

Svalové napätie a kŕče v svaloch krku a hlavy môžu byť zmiernené terapiou horčíkom. Horčík môže byť aplikovaný buď lokálne alebo orálne.

Viac
Hypertenzia
Hypertenzia

Pri nedostatočnom množstve horčíka a príliš veľkom množstve vápnika môžu hladké svaly sťahovať cievy do kŕče a spôsobiť vysoký krvný tlak. Ak je cholesterol zvýšený, čo môže byť tiež spôsobené nedostatkom horčíka, cholesterol sa môže viazať na vápnik, čo spôsobuje aterosklerózu v cievach a zhoršovanie vysokého krvného tlaku.

Viac
Trávenie
Trávenie

Žalúdočná protónové pumpa, ktorá okysľuje obsah žalúdka pre správne trávenie, závisí na horčíku.

Viac
Nespavosť
Nespavosť

Horčík uvoľňuje svalové napätie, ktoré môže zabrániť pokojnému spánku. Produkcia melatonínu regulujúci spánok je tiež narušená bez dostatočného množstva horčíka. Horčík je tak účinný ako pomoc pri spaní, že ak niekto užíva horčík a jeho spánok sa nezlepší, hovorím: "Vezmite viac horčíka".

Viac
Obličkové kamene
Obličkové kamene

Vo svojich knihách mám uvedené dôkazy o schopnosti horčíka predchádzať a liečiť obličkové kamene, zvlášť pri kombinácii s partnerom, vitamínom B6.

Viac
Migréna
Migréna

Nedostatok serotonínu môže viesť k migrénovým bolestiam hlavy a depresii. Serotonín závisí od horčíka pre správnu rovnováhu. Tiež drobné krvné zrazeniny môžu blokovať kapiláry v mozgu, čo vedie k migrénam. Horčík zabraňuje tomu, aby vápnik spôsoboval nevhodné zrážanie krvi. Je dobre známe, že IV a orálny horčík môžu liečiť a predchádzať migrénovým bolestiam hlavy.

 • Horčík napomáha predchádzať alebo liečiť nasledujúce


  • Predmenštruačný syndróm
  • Dysmenorea (bolesť, kŕče počas menštruácie)
  • Neplodnosť žien (zmiernením spazmu vajíčkovodov)
  • Predčasné kontrakcie (ktoré môžu byť vyvolané svalovými kŕčmi s nedostatkom horčíka)
  • Preeklampsia a eklampsia v tehotenstve (zadržiavanie tekutín, vysoký krvný tlak a záchvaty)
  • Mozgová obrna
  • Syndróm náhleho úmrtia dojčaťa (SIDS)
  • Mužská neplodnosť (horčík a zinok sú prítomné vo významných množstvách v zdravej spermií)
  • Hryzenie jazyka - U osoby s nedostatkom horčíka môžu svaly jazyka a svaly obloženie vnútra úst ísť do kŕča, zatiaľ čo osoba je, čo spôsobuje, že zuby náhle a neúmyselne zvierajú jazyk alebo obloženia vnútra úst
  • Zubný kaz - Nedostatok horčíka spôsobuje nezdravú rovnováhu fosforu a vápnika v slinách, čo poškodzuje zuby
  • Osteoporóza - Nízky obsah horčíka v prítomnosti zvýšeného vápnika, s vitamínom D alebo bez neho, spúšťa kaskádu udalostí vedúcich k strate kostnej hmoty
  • Parkinsonova choroba - Nedostatok dopamínu vedie k Parkinsonovej chorobe a horčík je nevyhnutným kofaktorom pri produkcii dopamínu. Horčík blokuje nervový zápal spôsobený usadeninami vápnika v mozgu
  • Raynaudov syndróm - Horčík pomáha uvoľniť spastické cievy, ktoré spôsobujú bolesť a znecitlivenie prstov
  • Športové zranenia - Bolesť, zápal, svalové kŕče, svalové napätie a zjazvenie môžu byť liečené horčíkom
  • Športové využitie - Horčík redukuje nahromadenie kyseliny mliečnej a nahrádza stratu horčíka v pote, čo by inak mohlo mať za následok bolesť po cvičení
  • Syndróm temporomandibulárneho kĺbu (TMJ) - Tento kĺb spája čeľusť k lícnej kosti. Kĺb môže byť podráždený a zapálený v dôsledku artritídy, nadmerného žuvania ďasien, poranenia zubov alebo čeľuste, nekompatibility zubov alebo čeľuste, zlého držania tela, stresu a brúsenie zubov. Väčšina týchto faktorov je zhoršená nedostatkom horčíka
 • Nasledujúce ťažkosti pohybového aparátu sú prístupné terapiou horčíkom


  • Svalové kŕče alebo svalové kŕče v akomkoľvek svale tela
  • Fibróza
  • Fibromyalgia
  • Bolesť hlavy
  • GI kŕče (chronická bolesť z nediagnostikovaných kŕčov môže viesť k nevhodnej prieskumnej operácii)
  • Nervové problémy: neuralgia, neuritída, neuropatia. Nedostatočný horčík a relatívny prebytok vápnika spôsobí trvalé nervové excitácie v akýchkoľvek nervových bunkách v tele
  • Chronická bolesť krku a zad
  • Napnutie čelusti
 • Horčík zmierňuje nasledujúce nervové poruchy, ktoré sa môžu objaviť


  • Pálčivá bolesť, brnenie
  • Svalová slabosť
  • Necitlivosť
  • Paralýza
  • Kŕče a záchvaty
  • Citlivosť kože
  • Pnutie
  • Vertigo
  • Zmätenosť
  • Pôrodnícke a gynekologické problémy

Ak si váš lekár neuvedomuje, že vyššie uvedených šesťdesiat päť stavov môže byť spôsobené nedostatkom horčíka a môže byť vyriešené vhodnou suplementáciou horčíka, dostanete lieky. Nanešťastie drogy, ako sú lieky proti bolesti, diuretiká, antibiotiká a kortizón, ďalej znižujú obsah horčíka a ďalších minerálov, čo umožňuje, aby sa symptómy úplne vymkli kontrole.

Picomineral.sk

ReMineralizujte sa! Vysoko vstrebateľné minerály od doktorky Carolyn Dean - RnA ReSet

Aktuality