Desať vecí, ktoré oslabujú imunitný systém

Desať vecí, ktoré oslabujú imunitný systém

Vo svetle sa zdravie imunitného systému dostalo do popredia mysle mnoho ľudí. Každý chce vedieť: "Ako môžem udržiavať silný imunitný systém, ktorý bude menej náchylný k infekcii?"

Náš imunitný systém je pradávny a úžasne zložitý systém - konštruovaný tak, aby udržiaval naše telá funkčné po celú dobu a zvládal výzvy, ktoré predstavujú cudzií útočníci.

Náš moderný, pohodlne naložený svet však pre našu hlavnú líniu obrany predstavil rad nových výziev.

Tu je 10 bežne sa vyskytujúcich narušiteľov imunity. Držať sa ďalej od nich môže byť dobrá rada. Zaistíte si tak to, že váš imunitný systém bude mať všetky zdroje, ktoré potrebuje k vašej ochrane.

1. Stres, úzkosť, panika
Keď sme v strese, naše telá hovoria nervovým systémom a stresovým hormónom, že je čas konať. Náš hypotalamus informuje nadobličky, aby produkovali viac hormónov, adrenalín a tiež kortizol a uvoľňovali ich do krvného riečišťa. Pokusy, kde sa adrenalín podáva intravenózne, ukazujú, že znižuje horčík aj vápnik, draslík a sodík. To dokazuje, že keď ste v stresovom stave a vyplavujete adrenalín, spaľujete tiež horčík.

A pretože štúdie zistili, že horčík má silný vzťah k imunitnému systému, mali by sme sa postarať o obnovenie hladiny horčíka v tele, aby imunitný systém fungoval správne.

2. Nedostatočný spánok
Podľa National Sleep Foundation vám viac spánku pravdepodobne nepomôže vyhnúť sa chorobám, chýbajúce hodiny spánku môžu oslabiť váš imunitný systém, čím budete viac náchylní k infekcii.

3. Nadmerný rast kvasiniek Candida

Nadmerný rast kvasiniek je hlavnou príčinou, ktorá potláča imunitu, pretože kvasinky produkujú 178 rôznych kvasinkových toxínov, ktoré musia byť po uvoľnení z tela odstránené.

Celý systém, ktorým telo vylučuje kvasinkové toxíny, spotrebováva živiny a odoberá energiu iným funkciám tela, najmä imunitnému systému.

Začnite tým, že odstránite potraviny, ktoré živia kvasinky (napr. Ovocie s vysokým obsahom cukru, cukor, zrná obsahujúce lepok, kofein).

4. Rýchle občerstvenie a nezdravé jedlo

Podľa prieskumu z Nemecka, imunitný systém reaguje podobne ako na bakteriálnu infekciu aj na stravu z rýchleho občerstvenia s vysokým obsahom tukov a kalórií. A táto hyperreaktivita môže pretrvávať dlho po prechode na zdravú stravu. Preto čím skôr sú tieto potraviny vylúčené, tým lepšie.

5. Potraviny na báze GMO

Geneticky modifikované organizmy zaťažujú imunitný systém. Náš imunitný systém sa po tisíce rokov neustále vyvíjal. Pri jedení geneticky modifikovanej stravy, nerozpozná imunitný systém nové "geneticky modifikované" častice a v dôsledku toho ich identifikuje ako cudzie a spustí imunitnú odpoveď.

Zdrojom mnohých rastlinných olejov - kukurica, sója, bavlna, palmový olej, repka, svetlice, atď. - sú vysoko geneticky modifikované potraviny. Tieto oleje sa vyskytujú v mnohých spracovaných potravinách, preto si v zozname zložiek dávajte pozor.

(V EÚ sa GMO plodiny používajú hlavne pre kŕmenie hospodárskych zvierat, v obmedzenej miere aj v potravinách)

6. Potraviny obsahujúce MSG (glutaman sodný)

Výskum ukazuje, že konzumácia potravín obsahujúcich MSG môže spôsobiť nežiadúce zmeny vo vašom týmuse a slezine, ktoré sú kľúčovými hráčmi vo vašej imunitnej funkcii. (Ako váš týmus, tak aj vaša slezina vytvárajú lymfocyty, ktoré odstraňujú cudzích útočníkov; vaša slezina tiež vytvára protilátky, ktoré vám pomáhajú udržiavať zdravie.)

7. Malinovky

Chemikálie v nealkoholických nápojoch môžu pôsobiť na črevné baktérie. To je problematické, pretože medzi imunitným systémom tela a baktériami v čreve je veľa interakcií.

Nedávna štúdia skúmajúca vplyv malinoviek na črevné baktérie zistila, že ich konzumácia môže spôsobiť poškodenie mikrobiomu. Tráviaci a črevný trakt je naplnený dobrými baktériami, ktoré udržujú telo zdravé.

8. Prehnaný príjem kofeínu

Keď je kofeín konzumovaný s mierou, až do množstva 400 mg kofeínu (zhruba 3 - 4 šálky varenej kávy), môže mať niektoré pozitívne účinky na zápal a antioxidanty v káve môžu dokonca pomôcť predchádzať niektorým rakovinám, srdcovým ochorením, cukrovke, osteoporóze a neurologickým ochoreniam.

Príliš veľa kofeínu však môže znížiť schopnosť nášho imunitného systému bojovať s infekciami a odstrániť poškodené alebo abnormálne bunky. Štúdie tiež ukazujú, že ženy a muži, ktorí pijú veľké množstvo kofeínu, uvoľňujú vyššie hladiny kortizolu, stresového hormónu, v reakcii na fyzický a duševný stres.

9. Fajčenie

Fajčenie potláča imunitné bunky. Cigaretový dym obsahuje viac ako 4 000 toxínov, z ktorých väčšina môže dráždiť alebo zabíjať bunky v tele. Fajčenie mení počet rôznych imunitných buniek a zhoršuje fungovanie ostatných. Môže dokonca obrátiť imunitný systém proti vlastným bunkám tela.

V dôsledku týchto zmien fajčiarov častejšie postihuje niekoľko typov infekčných chorôb, vrátane infekcií dýchacích ciest, chrípky a dokonca aj ochorenia ďasien. Keď fajčiari prestanú, ich imunita sa začne zlepšovať až do 30 dní.

10. Alkohol

Existuje významný dôkaz, že alkohol narúša funkciu imunitného systému. Tieto narušenia môžu poškodiť schopnosť tela brániť sa pred infekciou.

Alkohol mení počet a relatívnu hojnosť mikróbov v črevnom mikrobiomu, čo je rozsiahla komunita mikroorganizmov v čreve, ktorá napomáha normálnu funkciu čriev. Tieto organizmy ovplyvňujú zrenie a funkciu imunitného systému. Alkohol narúša komunikáciu medzi týmito organizmami a črevným imunitným systémom.

Čo môžeš urobiť

Okrem toho, že sa vyhnete vyššie uvedeným 10 položkám, môžete tiež doplniť minerály, ktoré váš imunitný systém potrebuje, pre optimálne fungovanie.

Odporúčam tieto 3 produkty, ktoré spolupracujú synergicky na podpore štruktúry a funkcie imunitného systému.

ReMyte Minerálny roztok - ktorý obsahuje zinok, selén a 10 ďalších minerálov v perfektnom pomere.
ReAline Vitamín-B Plus - Nie je to len zinok a selén, ktoré pomáhajú imunitnému systému, ale aj kombinácia všetkých 12 minerálov v ReMyte, plus metionín v ReAline, ktorý podporuje produkciu glutatiónu, čo je veľmi dôležité pre štruktúru a funkciu imunitného systému.
ReMag - horčík - v neposlednom rade je stabilizovaný pikoiontový horčík v ReMagu zodpovedný za viac ako 300 kľúčových enzymatických procesov v tele.

Aloha,
Dr. Carolyn Dean

Upozornenie !
Tieto stránky sú len informatívne a nemožno ich použiť ako náhradu za rady lekárov.
Kategórie

Rýchla navigácia
Odmietnutie zodpovednosti!
Neošetrujeme, nediagnostikuje, neliečime ani sa nepokúšame predchádzať chorobám a žiadne rady ani tvrdenie zákazníkov, ktorí nám zanechali hodnotenia v žiadnom prípade nenaznačujú žiadny zdravotný výsledok vďaka používaniu našich produktov. Výsledky sa budú líšiť. Žiadne vyhlásenia obsiahnuté na týchto stránkach nenahrádzajú lekárske rady, prevenciu a liečbu.

Picomineral.sk

ReMineralizujte sa! Vysoko vstrebateľné minerály od doktorky Carolyn Dean - RnA ReSet

Aktuality