Pico Potassium® Roztok draslíka Piko-ionový tekutý draslík

Pico Potassium® je stabilizovaný ión draslíka (latinsky Kalium), vysoko absorbovateľný na bunkovej úrovni od Dr. Carolyn Dean.

Pico Potassium® Roztok draslíka - Piko-ionový tekutý draslík

Čo robí z Pico Potassium® jeden z najlepších doplnkov draslíka?

Pomocou rovnakej patentovanej technológie, ktorou sme vytvorili ReMag® a ReMyte®, sme pre našich zákazníkov pripravili tekutý doplnok draslíka Pico Potassium®. Pico Potassium® je najlepší doplnok draslíka, ktorý sa dá použiť, pretože ponúka stabilizované ióny draslíka, ktoré sú vysoko absorbovateľné na bunkovej úrovni. Pridávame ho do skupiny našich minerálov, aby sme pomohli podporovať rovnováhu elektrolytov v tele. Ióny draslíka Pico Potassium® sú vyrobené z chloridu draselného pôvodne získaného z potaše ťaženej v kanadskom Saskatchewane.

 • Draslík prispieva k normálnej činnosti nervovej sústavy
 • Draslík prispieva k normálnej činnosti svalov
 • Draslík prispieva k udržaniu normálneho krvného tlaku

Príznaky nedostatku draslíka

Kto potrebuje doplnky draslíka? Väčšina ľudí s nízkou hladinou draslíka a ktorí nie sú schopní absorbovať dostatok draslíka iba diétou. Vo väčšine prípadov sa nízky draslík zistí krvným testom, ktorý sa vykonáva z dôvodu choroby alebo preto, že užívate diuretiká.

Príznaky nízkeho draslíka môžu zahŕňať:

 • Svalovú slabosť
 • Únavu
 • Svalové kŕče
 • Zápchu

Aké množstvo draslíka denne potrebujeme?

Napriek svojmu významu dostáva len málo ľudí na celom svete dostatok draslíka. Zdravý dospelý by sa mal snažiť konzumovať 2 000 – 4 000 mg denne z potravín. Ak chcete zvýšiť svoj príjem, začleňte do svojej stravy niekoľko potravín bohatých na draslík, ako je špenát, repa, zemiaky a ryby, ako je losos. Dospelí, ktorí vyžadujú viac draslíka, by mali zvážiť užívanie vysoko absorbovateľného tekutého doplnku chloridu draselného, ako je Pico Potassium®. Užívanie doplnkov draslíka vám pomôže zaistiť dostatok každý deň.

Ste na ketogénnej strave?

Pri začatí keto diéty vaše telo vylučuje veľa sodíka a môžete prísť o veľa vody. Ako strácate sodík v keto diéte, spôsobujete si paralelne stratu draslíka. Medzi bežné príznaky nedostatku draslíka – lekárskym termínom je hypokaliémia – patrí slabosť, svalové kŕče, zápcha, podráždenosť alebo kožné problémy. U športovcov môže nízky obsah draslíka ohroziť svalovú hmotu, čo v konečnom dôsledku ovplyvní výkon a v závažnejších prípadoch môžete pociťovať búšenie srdca, nepravidelný srdcový rytmus, dýchacie ťažkosti (a dokonca aj srdcové zlyhanie pri závažnom nedostatku).

Prakticky všetky druhy ovocia a zeleniny obsahujú značné množstvo draslíka, ale nie všetky sú vhodné do keto životného štýlu. V skutočnosti si väčšina ľudí neuvedomuje, že živočíšne bielkoviny sú skvelým zdrojom draslíka v strave.

Pridanie vysoko vstrebaného tekutého produktu draslíka má pre keto diétu dokonalý zmysel. Každá dávka (1,25 ml) Pico Potassium® poskytuje 99 mg draslíka na porciu a so 192 dávkami vo fľaštičke je hodnota a vylepšenie pre každého milovníka keto diéty neprekonateľná!


Výhody tekutého draslíka Pico Potassium®

Draslík je veľmi obľúbený doplnok, ale mnoho tabletiek a práškov nie je dobre absorbovaných, čo spôsobuje zažívacie problémy. Jednou z najväčších výhod tekutého doplnku draslíka je, že je lepšie absorbovaný v čreve ako niektoré z menej rozpustných foriem.

Roztok je najlepšou formou doplnku draslíka, pretože vám tiež poskytuje väčšiu kontrolu nad dávkovaným množstvom. Doplnky vo forme tabletiek máte vo vopred odmeraných dávkach, čo obmedzuje flexibilitu pri užívaní. Pokiaľ však užívate draslík v tekutej forme, môžete množstvo ľahko zmeniť. Pokiaľ jedného dňa potrebujete menej alebo viac, budete schopní vykonať rýchle úpravy pomocou tekutého doplnku.


Ako užívať Pico Potassium®?

Pico Potassium® je silný minerálny koncentrát, ktorý by sa nemal dávať priamo do úst. Pri užívaní prípravku Pico Potassium® si nerobte starosti s načasovaním. Jednoducho dajte svoju dávku do pohára vody a vypite, alebo dajte dávku do celodenného pitia a popíjajte celý deň. Na dosiahnutie optimálnych výsledkov užívajte aspoň dve alebo viac porcií denne podľa potreby alebo podľa pokynov lekára. Môže byť použitý s jedlom alebo bez jedla, pretože jedlo neovplyvní účinky doplnkov draslíka. Môže byť zmiešaný s prípravkom ReMag Magnesium aj ReMyte Mineral Solution.

Odporúčame používať Pico Potassium® spolu s našimi ďalšími receptúrami ako súčasť Total Body ReSet od doktorky Deanovej.

Pico Potassium® je vegánsky, bezlepkový a neobsahuje kvasinky, mliečne výrobky, vajcia, sóju, pšenicu, cukor, škrob, umelé príchute, umelé farbivá, umelé konzervačné činidlá ani vedľajšie produkty živočíšneho pôvodu.Informácie o produkte Pico Potassium®

VÝŽIVOVÝ DOPLNOK

Balenie: 240 ml
Hmotnosť: 240 g

Dávkovanie: 1,25 ml (0,5 odmerky)
Počet dávok v balení: 192

Zloženie - V jednej dávke - % RVH*
Draslík (vyrobený z chloridu draselného) - 99 mg - 4,95 %

Ďalšie zložky: voda z reverznej osmózy, kyselina citrónová (ako konzervant), sorban draselný (ako konzervant)
*RVH - Referenčná výživová hodnota. Referenčný príjem priemerného dospelého.


POUŽITIE

Dávka pre dospelého: Nalejte 0,5 odmerky (1,25 ml) do pohára vody a konzumujte v jednej dávke alebo dajte do fľaše s vodou a popíjajte po celý deň. Môže byť použité s jedlom alebo nalačno. Možno miešať s prípravkom ReMag® - Piko-ionové magnézium a ReMyte® - Minerálny roztok. Produkt neužívajte neriedený!


Upozornenie

 • Uchovávajte mimo dosahu detí.
 • Neprekračujte odporúčané denné dávkovanie.
 • Nepoužívajte, ak je obal poškodený a kontaktujte nás.
 • Ak sa liečite alebo ste tehotná alebo dojčíte, poraďte sa s lekárom pred použitím doplnku.
 • Výživový doplnok by nemal byť používaný ako náhrada pestrej stravy a zdravého životného štýlu.
 • Skladujte dobre uzatvorené pri izbovej teplote na suchom mieste.


Picomineral.sk

ReMineralizujte sa! Vysoko vstrebateľné minerály od doktorky Carolyn Dean - RnA ReSet

Aktuality