Opaľujte sa s rozumom

Opaľujte sa s rozumom

Vitamín D má v našich životoch obrovský význam. Je však rovnako dôležité vedieť, či naozaj potrebujete vitamín D alebo nie, a ak áno, aký typ je bezpečný.

Sviatky (v USA) sú na obzore a ľudia začínajú plánovať zábavu na slnku. To je dôvod, prečo Národná rada pre prevenciu rakoviny kože prehlasuje piatok pred pamätným dňom ako: "Nespálený piatok." Avšak, namiesto opakovania ich hrozných varovaní o trávení času na slnku, myslím, že je veľmi dôležité užívať si slnko v primeranej miere, pretože naše telo miluje vitamín D získaný opaľovaním.

Prečo je vitamín D dôležitý?

Píšem o význame vitamínu D takmer 40 rokov. Tu je zhrnutie niektorých mojich myšlienok.

Vitamín D nie je v skutočnosti vitamín. Je to vlastne steroidný hormón, ktorý ho robí oveľa silnejším než vitamín. Jeho aktívna forma, kalcitriol, je vlastne steroidný hormón, ktorý je kľúčom k uvoľneniu väzobných miest na ľudskom genóme.

Tu je najúžasnejšia časť. "Ľudský genóm obsahuje viac ako 2700 väzobných miest pre kalcitriol; tieto väzbové miesta sú v blízkosti génov, ktoré sa podieľajú prakticky na všetkých známych závažných ochoreniach ľudí." Preto má vitamín D v našich životoch obrovský význam. Je však rovnako dôležité vedieť, či naozaj potrebujete vitamín D alebo nie, a ak áno, aký typ je bezpečný.

Vitamín D je najlepší zo slnka

Najdôležitejšou skutočnosťou, ktorú potrebujete vedieť o vitamíne D, je to, ako veľmi ho príroda dáva, ak sa správame prirodzene a ideme do slnka. Ľudia robia prinajmenšom 10,000 jednotiek vitamínu D počas 30 minút od plnej telesnej expozície slnku. To je nazývané minimálna erythemálna dávka. Produkcia vitamínu D v koži nastane v priebehu niekoľkých minút a je maximalizovaná skôr, než sa pleť sfarbí do ružova.

Zdieľam tiež, že:

Dr. Zoltan Rona, autor knihy Mýty o toxicite vitamínu D s Dr. Cannell hovoria, že "táto vysoká miera prirodzenej produkcie vitamínu D3 v koži je najdôležitejšia skutočnosť, ktorú by mal každý človek vedieť o vitamíne D."

Majte dobrý vzťah so slnkom

Mnoho ľudí už nemá dobrý vzťah so slnkom. Sú to ľudia, ktorí sa nikdy nedostanú zo svojej kancelárie alebo domovov na čerstvý vzduch a slnečné svetlo až po tých, ktorí sa domnievajú, že musí byť zahalení od hlavy až k päte a natrieť sa silným opaľovacím krémom, nosiť slnečné okuliare a až potom sú vonku v bezpečí. Vzhľadom na to, že títo ľudia nedostanú vitamín D zo slnečného svitu, nie je divu, že existuje celosvetová epidémia ľudí, ktorí majú nedostatok vitamínu D, vrátane 17 rôznych druhov rakoviny.

Moje osobné tipy

Každý deň chodím a plávam pri slnečnom svetle - žijem na Hawaji. Tu sú tipy, ako sa o seba starám, keď som vonku:

Nikdy by som si nedala na kožu nič, čo by som nejedla. Takže nepoužívam opaľovacie krémy. Keď cítim, že moja koža potrebuje extra ochranu, povedzme, keď som na lodi, používam na tvár, uši a krk oxid zinočnatý.

Keď chodím alebo plávam, nosím baseballovú čiapku a letnú košeľu s dlhými rukávmi.

Potom, čo prídem z vonku, nesprchujeme sa hned - tým možem narušiť tvorbu vitamínu D.

Začnite s opaľovaním - v neskoršej jari, v lete a na začiatku jesene vystavte čo najviac pokožku po dobu 20-30 minút (nespáľte sa). (Osoby s tmavou pleťou budú potrebovať dlhšiu expozíciu.) Potom sa zakryte, ako bolo popísané skôr. Navyše znížte príjem vápnika a zvýšte príjem horčíka (ReMag). To znova vyváža vzťah medzi vitamínom D, vápnikom a horčíkom.

Dr. Carolyn Deanová

Upozornenie !
Tieto stránky sú len informatívne a nemožno ich použiť ako náhradu za rady lekárov.
Kategórie

Rýchla navigácia
Odmietnutie zodpovednosti!
Neošetrujeme, nediagnostikuje, neliečime ani sa nepokúšame predchádzať chorobám a žiadne rady ani tvrdenie zákazníkov, ktorí nám zanechali hodnotenia v žiadnom prípade nenaznačujú žiadny zdravotný výsledok vďaka používaniu našich produktov. Výsledky sa budú líšiť. Žiadne vyhlásenia obsiahnuté na týchto stránkach nenahrádzajú lekárske rady, prevenciu a liečbu.

Picomineral.sk

ReMineralizujte sa! Vysoko vstrebateľné minerály od doktorky Carolyn Dean - RnA ReSet

Aktuality