Kvasinková infekcia a nadváha

Kvasinková infekcia a nadváha

Prírastok hmotnosti je bežným vedľajším účinkom syndrómu kvasinkovej infekcie. Prebytok hladných kvasiniek v črevách vás môže nútiť túžiť po sacharidoch a spôsobiť, že sa budete prejedať a baliť na seba kilá tuku. Spôsobujú tiež zápal, ktorý zadržiava tekutinu a môže spôsobiť, že sa budete cítiť opuchnutí a nafúknutí.

Našťastie, vo väčšine prípadov, keď sa zbavíte prebytočných kvasiniek, nadváha odíde spolu s nimi. Tu je príbeh, ktorý sa stal jednej moje pacientke.

Príbeh Susan

Susan, rovnako ako mnoho moderných žien, mala viac životných rolí - bola manželkou, matkou dvoch detí a pracovala ako spisovateľka na voľnej nohe. Bolo mi hneď na prvej schôdzke jasné, že Susan má na seba málo času. Aj na schôdzku v mojej kancelárii prišla neskoro a celá uponáhľaná.

Povedala som Susan, že sme mali hodinovú schôdzku. Mám dojem, že to bola prvá hodina odpočinku, ktorú mala za celý deň. Susan sa viditeľne uvoľnila a prezrela si ako vyzerá. Zastonala a ospravedlnila sa za svoj neupravený vzhľad. Povedala, že práca doma ako spisovateľka jej ušetrilo hodiny cestovania, ale niekedy zabúda, že za oknami je skutočný svet.

Povedala, že sa to všetko zmení

Jej cieľom bolo stratiť tridsať kíl nadváhy a bola presvedčená, že tým sa všetko zmení. Susan mala nadváhu a bola bledá, možno po celý deň uzavretá v interiéroch, ale jej pleť bola tiež pastovitá, nafúknutá. Nemohla som nájsť žiaden dôkaz o žiari života, ktorý by jej svietil z kože a v jej očiach neboli žiadne iskry. Vyzerala porazená, ale stále vzdorná. Keď povedala, že sa to všetko zmení, videla som, že je odhodlaná, a ja som sa s ňou spojila s touto iskrou a urobila som svoj vlastný pakt, aby som ju podporila tak, ako som bola schopná. Od útleho veku som mala schopnosť vidieť a spojiť sa s vnútornou krásou človeka.

Ako sa rozvíjal Susanin príbeh, bola som si istá, že prejde metamorfózou krásy ako motýľ, ktorú som videla u mnohých mojich pacientoch. Po dlhšej spolupráci sa stala úplne novou osobou.

Ale na začiatku to bola osoba, ktorá predo mnou hovorila o tom, že má zlé obdobie; nemyslela si, že je v depresii, ale jej lekár odporučil antidepresíva, ktorá odmietla. Tu to bolo zase, ten vzdor, odhodlanie prevziať zodpovednosť za svoje zdravie a nespoliehať sa na lieky. Toto miešanie možností a odhodlanie je najdôležitejšou zložkou receptu na zmenu.

Susan sa možno vyhla antidepresívam, ale lieky bolo niečo, čo dobre poznala, pretože v posledných troch rokoch užívala často antibiotiká pre infekcie dutín, desať rokov brala antikoncepciu a pravidelne každý rok kortizónové inhalácie kvôli alergiám. Povedala mi, že jej problém s váhou začal po jednej z liečených infekcií.

Susan mi automaticky vymenovala ďalšie symptómy. Mala časté bolesti hlavy a prechladnutia a ku koncu dňa mali príznaky syndrómu dráždivého čreva a veľkú únavu. Keď som sa spýtala na vaginitídu, povedala, že to občas po pohlavnom styku má, ale vyhodila trochu sarkastickú poznámku o tom, kto má na sex čas alebo energiu. Netlačila som ju, aby som to preskúmala, ale na mojom grafe som zaznamenala nízke libido.

Pretože som jej dala čas, aby sa vyhovorila, Susan sa osmelila a ospravedlnila sa za jej postoj a povedala, že nie je vždy taká cynická. Bývala nesmierne spoločenskú osobou, ale stala sa antisociálne a takmer samotárskou. Už nemohla jesť s priateľmi, pretože sa bála jesť niečo, čo by jej spôsobovalo chorobu, a proste tam nechcela sedieť a sťažovať si na svoj stav.

Urobila som jej kompletné testy

Jej fyzikálne vyšetrenie nenaznačilo nič neobvyklé. Ku svojej výške mala nadváhu, ale okrem pastovitej pleti, celkovým opuchom a retenciou tekutín, tu bolo len niekoľko vonkajších známok všetkých jej vnútorných úzkostí. Vaginálny výter bol poslaný do laboratória špeciálne pre kultúru kvasiniek a spolu s bežnými testami krvi som poslala krv a sliny do špeciálneho laboratória, kde som testovala kvasinky, abnormálne baktérie a potravinové alergie.

Susan stratila štyri kilá počas prvých dvoch týždňov a ďalších dvanásť počas nasledujúcich troch mesiacov. Ako bonus navyše, pretože sme sa zamerali na liečbu nielen jej nadváhy, ale aj na príčiny - kvasinky a infekcie - jej bolesti hlavy a črevné symptómy odchádzali. Zo Susan sa stal krásny, živý človek, ktorý vždy číhal v pozadí, alebo bol spútaný kvasinkami.

Problematika kvasiniek je tak individuálna, že nie je možné urobiť konkrétne odporúčania. Rovnovážnym bodom je uvedomenie si, že vaše telo chce zostať zdravé a bude tak robiť, pokiaľ mu dávate správne stavebné kamene so správnou stravou, cvičením a životným postojom.

Dr. Carolyn Deanová

Upozornenie !
Tieto stránky sú len informatívne a nemožno ich použiť ako náhradu za rady lekárov.
Kategórie

Rýchla navigácia
Odmietnutie zodpovednosti!
Neošetrujeme, nediagnostikuje, neliečime ani sa nepokúšame predchádzať chorobám a žiadne rady ani tvrdenie zákazníkov, ktorí nám zanechali hodnotenia v žiadnom prípade nenaznačujú žiadny zdravotný výsledok vďaka používaniu našich produktov. Výsledky sa budú líšiť. Žiadne vyhlásenia obsiahnuté na týchto stránkach nenahrádzajú lekárske rady, prevenciu a liečbu.

Picomineral.sk

ReMineralizujte sa! Vysoko vstrebateľné minerály od doktorky Carolyn Dean - RnA ReSet

Aktuality