Ste zmätení ohľadom doplňovania horčíka, vápnika, vitamínu D a K2? (druhá časť)

Ste zmätení ohľadom doplňovania horčíka, vápnika, vitamínu D a K2? (druhá časť)

Dnes sa s Vami podelím o svoje myšlienky o tom, prečo je doplnenie horčíku dôležité, aká je úloha horčíku v synergii a kedy a ako doplniť horčík.

Faktor horčíka

V mojom poslednom článku som hovorila o vzťahu medzi horčíkom, vápnikom, vitamínom D a vitamínom K. Dnes sa budem deliť o svoje myšlienky o tom, prečo je doplnenie horčíka dôležité, aká je úloha horčíka v synergii a kedy a ako doplniť horčík.

POZNÁMKA: V mojom vydaní knihy The Magnesium Miracle v roku 2017 odporúčam používať ReMag pre jeho absorpciu, Natural Calm iba proti zápche a Epsomskú soľ do kúpela. Toto sú jediné odporúčania pre doplnenie horčíka, ktoré v súčasnej dobe dávam.

Prečo by som mal doplniť magnézium?

Horčík je kofaktorom viac ako 1 000 enzýmových reakcií, ktoré zaisťujú životne dôležité metabolické funkcie v tele. Okrem toho horčík reguluje genómovú stabilitu, energetický stav a antioxidačnú kapacitu bunky. Horčík a vápnik majú podobné chemické vlastnosti, ale ich úloha v biologických systémoch je protichodne účinok antagonistu. Tento antagonizmus riadi funkcie, ako sú relaxácia (horčík) a kontrakcie (vápnik) svalov. Premýšľajte o tlkote srdca, ohybe a narovnanie kolien a pochopíte vzťah medzi horčíkom a vápnikom.

Vzhľadom k tomu, že mnoho odborníkov na horčík, vrátane mňa, verí, že viac ako 80% svetovej populácie trpí nedostatkom horčíka, má doplnenie horčíka zmysel.

Akú úlohu hrá magnézium?

Jedným z málo známych dôvodov, prečo môže byť nedostatok horčíka faktorom, ktorý prispieva k rôznym zdravotným problémom, je skutočnosť, že tento "Master Nutrient" je využívaný ako živina pre enzýmy v rôznych bunkových procesoch. Horčík je tak dôležitou živinou, jeho užívanie v mnohých prípadoch v skutočnosti zvyšuje hladiny vápnika, draslíka a vitamínu D v krvi.

Aj keď je pomerne dobre známe, že horčík je potrebný pre vstrebávanie vápnika z črevného traktu, je menej známe, že horčík pomáha vápnik rozpúšťať do krvného riečišťa. (Prírodný vápnik je nerozpustný minerál.)

Kým horčík je životne dôležitý pre využitie vápnika, hrá tiež jedinečnú úlohu v príjme draslíka a premene vitamínu D. V prípade draslíka existuje niekoľko štúdií, ktoré ukazujú, že samotný horčík môže zlepšiť nízke hladiny draslíka.

Vitamín D tiež vyžaduje horčík z niekoľkých dôvodov. Po prvé je to nutné k premene vitamínu D na jeho aktívnu formu v krvnom riečisku. Môžete brať dostatok vitamínu D, ale ak máte nedostatok horčíka, nemusíte byť schopní zvýšiť hladinu v krvi.

Vo svojej knihe uvádzam príznaky nedostatku horčíka. Napríklad, ak máte každú noc nepokojné nohy a alebo kŕče nôh (čo ako hovorím v mnohých mojich článkoch a záznamoch je známkou nedostatku horčíka, pokiaľ sa nepreukáže opak), mali by ste tento nedostatok skontrolovať. Akonáhle pochopíte, že vaše problémy by mohli byť z nedostatku horčíka a nie príznakom zdravotného problému, potom by ďalším krokom bolo vlastné experimentovanie s horčíkom. Napríklad v prípade kŕčov nôh si môžete vyskúšať ReMag Lotion. Namažte si ním nohy na noc a uvidíte či sa problém zlepší. Keď áno, potom budete vedieť, že ste sa vysporiadali s nedostatkom horčíka.

Koľko ReMagu mám používať?

FDA reguluje to, čo tlačíme na našich štítkoch. Pri čítaní štítka ReMag je odporúčané použitie udržiavacej dávky horčíka pre osoby, ktoré nemajú nedostatok (300 mg denne). Mimochodom, to je tiež inštitúciami odporúčaná dávka horčíka. Pokiaľ chcete nasýtiť telo horčíkom, skúste experimentovať.

Len nezabudnite, že vaše telo vylučuje všetok horčík, ktorý nemôže použiť. Neexistuje teda žiadne "predávkovania" ReMagem. Ďalej som zistila, že dávka pri nedostatku je u väčšiny zákazníkov medzi 2 a 4 čajovými lyžičkami denne.

Pokračovanie v ďalšom článku.

Upozornenie !
Tieto stránky sú len informatívne a nemožno ich použiť ako náhradu za rady lekárov.
Kategórie

Rýchla navigácia
Odmietnutie zodpovednosti!
Neošetrujeme, nediagnostikuje, neliečime ani sa nepokúšame predchádzať chorobám a žiadne rady ani tvrdenie zákazníkov, ktorí nám zanechali hodnotenia v žiadnom prípade nenaznačujú žiadny zdravotný výsledok vďaka používaniu našich produktov. Výsledky sa budú líšiť. Žiadne vyhlásenia obsiahnuté na týchto stránkach nenahrádzajú lekárske rady, prevenciu a liečbu.

Picomineral.sk

ReMineralizujte sa! Vysoko vstrebateľné minerály od doktorky Carolyn Dean - RnA ReSet

Aktuality