Ak chcete byť zdraví, musíte odpočívať

Ak chcete byť zdraví, musíte odpočívať

Odpočinok je nesmierne dôležitý. Doktorka Deanová popisuje, ako sa krátkym zastavením vyhnúť vyhoreniu a únave aj v prípade, že máte naozaj nabité dni.

Už v roku 2011 som písala o dokonalej búrke veľkého množstva práce, stresu a odpočinku. V mojom blogu Lying Down Therapy som hovorila o tlaku veľkého množstva práce a potrebe odpočinku a relaxácie.

Nedávno som mala niekoľko klientov, ktorí trpia vyčerpaním nadobličiek, ale samotná príčina je v ich stave....veľké množstvo práce a stresu im sťažuje prijatie terapie...ktorá je ODPOČINOK.

Keď jeden klient, ktorý je v zdravotnom programe, ktorý som preňho nastavila, poslal e-mailom dotaz, čo iného by mohol urobiť alebo zobrať, aby prekonal únavu, povedala som mu jednoducho ODPOČÍVAJ.

Stres zabíja

Som veľkým fanúšikom Dr. Malcolma Kendricka, ktorý napísal The Great Cholesterol Con. Vo svojej knihe sa zaoberá alternatívnym dôvodom srdcových chorôb - stresom, nie cholesterolom. Uvádza:

Každý vždy vedel, že stres zabíja. Lekárska profesia, ktorá má averziu k uznaniu, že existuje nejaká súvislosť medzi mysľou a telom, sa pokúsila rozdrviť túto „vedomosť“ pomocou západnej vedeckej metodológie ako svojej zbrane „Nemôžeme merať stres, takže neexistuje.“

„Ale to nie je pravda“, povedala som si po prečítaní jeho knihy ..........

Stres je však možné kvantifikovať meraním hormónov produkovaných osou HPA (hypotalamus, hypofýza, nadobličky). Kendrick a niekoľko vedcov tvrdia, že stresujúca nadmerná stimulácia osi HPA vytvára všetky zmätky biochémie, ktorá spôsobuje upchávanie tepien a zlyhávanie srdca. Keď sa pozriete na kortizol, jeden vedľajší produkt stresu a na to, čo robí telu, keď je ho veľa, všetko sa vyjasní.

Veľa práce

Jeden z mojich zamestnancov mi rozprával zaujímavý príbeh, o ktorom si myslím, že dokonale ilustruje problém veľkého množstva práce, ktorému Američania, hlavne ženy, čelia.

Manželka jeho synovca je architektka, ktorá sa narodila a študovala v Ázii. Keď sa vydala, presťahovala sa do Spojených štátov a pokračovala vo svojej práci architektky. Krátko po začatí svojej novej práce zistila, že je tehotná. Môj asistent jedného dňa navštívil jej synovca a jeho manželku a našiel tú mladú ženu v slzách. Ohromená dáma povedala: „Toto má byť americký sen? Všetky vaše ženy tu pracujú. Doma ako architektka som pracovala asi 8 hodín denne. Ale potom som prišla domov a mala som čas postarať sa o zvyšok. Tu pracujú v kancelárii celé hodiny a potom doma celú noc.“ Puritánska etika práce od svitu do mrku je tak vžitá, že potrebuje niekoho mimo túto kultúru, pre uvedomenie, že Američania pracujú príliš dlho.

Potom sa čudujeme, prečo ďalšia generácia pracovníkov „lieči“ stres alkoholom, drogami, jedlom, nákupmi a sexom. Tento nekonečný cyklus stresu nasledovaný samoliečbou je perfektným receptom na zlé zdravie a krátky životný cyklus. Je to naozaj zlé, pretože zdravý rozum vám hovorí, že existuje jednoduché riešenie – ODPOČINOK.

Ako si môžem oddýchnuť?

Rovnako ako všetky ostatné návyky môžete chronickú prepracovanosť nahradiť zdravšou zmesou činnosti odpočinku. Najjednoduchší spôsob ako pridať oddych do svojho dňa je zmeniť niekoľko málo návykov naraz. Ak firma, pre ktorú pracujete, má dve 15 minútové prestávky denne, používajte najmenej 5 minút z každej tejto prestávky k nájdeniu pokojného miesta, aj vonku, k zatvoreniu očí, vypnutí myšlienok a zhlboka dýchajte. Dobrou alternatívou je pustiť si relaxačnú hudbu do vašej hudobnej aplikácie a počúvať ju po dobu 5 minút. Ďalšou možnosťou by bolo ísť do parku blízko vašej kancelárie a počúvať spev vtákov.

Potom, keď sa vrátite z práce, nepúšťajte sa hneď do varenia, čistenia, prania bielizne, atď. Dajte si aspoň 20 minút odpočinku. Oblečte si nejaké voľné oblečenie, ľahnite si do tmavej miestnosti a počúvajte svoju obľúbenú hudbu. Nechajte každú myšlienku o svojom dni odísť a sústreďte sa len na dýchanie a počúvanie hudby.

Len pridaním týchto troch malých prestávok vo vašom dni uvidíte, ako vaše telo ožije a budete pri práci sústredenejší a produktívnejší. Urobiť si čas na oddych vytvorí dlhodobejšie zdravie.

Aloha,
Dr. Carolyn Dean

Upozornenie !
Tieto stránky sú len informatívne a nemožno ich použiť ako náhradu za rady lekárov.
Kategórie

Rýchla navigácia
Odmietnutie zodpovednosti!
Neošetrujeme, nediagnostikuje, neliečime ani sa nepokúšame predchádzať chorobám a žiadne rady ani tvrdenie zákazníkov, ktorí nám zanechali hodnotenia v žiadnom prípade nenaznačujú žiadny zdravotný výsledok vďaka používaniu našich produktov. Výsledky sa budú líšiť. Žiadne vyhlásenia obsiahnuté na týchto stránkach nenahrádzajú lekárske rady, prevenciu a liečbu.

Picomineral.sk

ReMineralizujte sa! Vysoko vstrebateľné minerály od doktorky Carolyn Dean - RnA ReSet

Aktuality