Doktorka, poviete nám prosím niečo o draslíku?

Doktorka, poviete nám prosím niečo o draslíku?

Doktorka Deanová nám v tomto článku vysvetľuje dôležitosť draslíka a jeho kombináciu s horčíkom + ako bonus pridáva recept na minerálny vývar. Vzhľadom na to, že sa ma klienti pýtajú na otázky týkajúce sa draslíka takmer rovnako, ako sa ma pýtajú na otázky týkajúce sa horčíka, myslím, že toto je dobrá téma pre dnešný príspevok. Budem sa zaoberať draslíkom a jeho významom pre dobré zdravie, či je doplnenie draslíka dobrý nápad, prečo je v každej dávke ReMyte len 99 mg draslíka a ako pridať draslík do vašej stravy.

Je draslík dôležitý pre dobré zdravie?

Vo svojich predchádzajúcich textoch som napísala:
Draslík je tretím najhojnejším prvkom v ľudskom tele. Vápnik je prvý a fosfor je druhý. Draslík sa väčšinou nachádza v bunkách vo výške 98%, zatiaľ čo 98% sodíka sa nachádza mimo buniek. Intracelulárny a extracelulárny tanec draslíka a sodíka pomáha vytvárať a vykonávať elektrické impulzy vo svalových bunkách a nervoch. Vápnik a horčík tancujú podobne.

Nedostatok draslíka vedie k svalovým kŕčom a arytmiám, ale v menšej miere ako nedostatok horčíka, pretože nedostatok draslíka je oveľa menej častý ako nedostatok horčíka.

Pretože 98% draslíka sa nachádza vo vnútri buniek, meranie draslíka v krvi môže byť zavádzajúce. Draslík je dôležitým elektrolytom pre rovnováhu pH a retenciu tekutín. Podobne ako väčšina ostatných minerálov aktivuje množstvo enzýmov; najprekvapivejšie sa týka metabolizmu cukru.

Vzťah medzi draslíkom a horčíkom

Nedostatok draslíka možno nájsť na krvnom teste, ale nevykazuje nedostatok horčíka. Ak máte nízky obsah horčíka a draslíka, draslík sa nezlepší, ak užívate doplnky draslíka, ale neužívate aj horčík. Pretože lekári nepoužívajú presný test na horčík, nikdy nezistia základný problém. Nízke hladiny draslíka môžu navyše zvýšiť stratu horčíka v moči a nedostatok horčíka zhoršuje nedostatok draslíka.

Mám brať draslíkové doplnky?

Odporúčané denné dávky draslíka sú v USA 4-5 GRAMOV denne, pretože hladiny draslíka v tele sú také vysoké. Môžete dostať draslík prostredníctvom svojho jedálnička, najmä ak budete jesť veľa zeleniny. Tu je zoznam niektorých potravín bohatých na draslík:

 • zelená, listová zelenina
 • banány
 • orechy
 • avokádo
 • citrusové ovocie
 • zemiaky

Prečo je v ReMyte® tak málo draslíka?

V každej dávke lieku ReMyte je 99 mg draslíka, pretože je v USA taká legislatíva. Draslík nesmie v jednej dávke prekročiť množstvo 99 mg. Avšak, draslík v ReMyte je dobre absorbovaný kvôli stabilite minerálnych iónov. Takže, ako neoddeliteľná súčasť synergie elektrolytov / minerálnych látok, ktoré sú v tomto produkte obsiahnuté, je aj toto množstvo draslíka veľmi prospešné.

Čo ak potrebujem viac draslíka?

Jeden z mojich najobľúbenejších spôsobov, ako pridať draslík k môjmu plánu výživy, keď cítim, že ho potrebujem, je každý deň vyrábať a vypiť šálku draslíkového vývaru. Tu je môj recept:

Draslíkový vývar

Do 2 litrov vody pridajte:

 • 2 veľké zemiaky, nakrájané na kocky
 • 1 šálka nakrájanej mrkvy
 • 1 šálka nasekaného zeleru pokojne aj s listami
 • 1 hrsť vrcholkov z repy
 • 1 hrsť kvaky
 • 1 hrsť petržlenu
 • 1 stredná cibuľa

Byliny na ochutenie: cesnak, tymian, šalvia, rozmarín.

Môžete pridať lyžičku miso pasty alebo hovädzí vývar po odparení tekutiny, aby ste zlepšili chuť, alebo keď potrebujete sodík navyše.

Príprava: Zakryte a varte pomaly asi 1/2 hodiny, používajte iba nerezový, sklenený alebo hlinený riad. Podávajte teplé alebo studené. Udržujte v chlade. Rozvarenú zeleninu zlikvidujte alebo položte na hromadu kompostu. Toto je typ vývaru, ktorý je uprednostňovaný na klinikách. Je to minerálne bohatý, alkalizujúci, čistiaci nápoj.

Doplňovanie ReMag® a ReMyte®

Mnohí z mojich zákazníkov zistili, že majú lepšiu minerálnu rovnováhu, keď používajú ReMag a ReMyte súčasne. Pretože horčík a draslík sa navzájom podporujú, má to zmysel.

Aloha,
Dr. Carolyn Deanová

Upozornenie !
Tieto stránky sú len informatívne a nemožno ich použiť ako náhradu za rady lekárov.
Kategórie

Rýchla navigácia
Odmietnutie zodpovednosti!
Neošetrujeme, nediagnostikuje, neliečime ani sa nepokúšame predchádzať chorobám a žiadne rady ani tvrdenie zákazníkov, ktorí nám zanechali hodnotenia v žiadnom prípade nenaznačujú žiadny zdravotný výsledok vďaka používaniu našich produktov. Výsledky sa budú líšiť. Žiadne vyhlásenia obsiahnuté na týchto stránkach nenahrádzajú lekárske rady, prevenciu a liečbu.

Picomineral.sk

ReMineralizujte sa! Vysoko vstrebateľné minerály od doktorky Carolyn Dean - RnA ReSet

Aktuality