Horčík ako prírodný liek na cholesterol
Horčík ako prírodný liek na cholesterol

Horčík ako prírodný liek na cholesterol

Statíny sú skupinou účinných liekov, ktoré blokujú špecifický enzým v pečeni, ktorý pomáha pri tvorbe cholesterolu. Keď je tento enzým blokovaný, hladiny cholesterolu sú znížené. Tento enzým však v tele robí oveľa viac, ako len vytvára cholesterol, takže keď je potlačený statínmi, existujú ďalekosiahle dôsledky.

Jedným z hlavných vedľajších účinkov, ktoré lekár uznáva, sú zvýšené pečeňové enzýmy a narušená funkcia pečene. Ak užívate statíny, musíte mať pravidelné krvné testy, aby ste zistili poškodenie pečene. Vysadenie statínov v prípade poškodenia pečene zvyčajne tento problém vyrieši.

Ďalším potvrdeným vedľajším účinkom je statínová myopatia - stav, ktorý poškodzuje svaly a je úplne spojený s príjmom statínov. Až 20 percent užívateľov statínov môže trpieť bolesťami svalov a slabosťou. Farmaceutické spoločnosti však uvádzajú iba 0,1% výskytu typu poškodenia svalov, nazývaného rabdomyolýza, ktorý je spôsobený statínmi a preto môžu povedať, že svalové príznaky sú zriedkavé. Ignorujú jedného z piatich ľudí, ktorý prechádza statínovou liečbou a zvyčajne dostáva ďalšie lieky, aby znášal vedľajšie účinky statínov.

Každá metabolická aktivita v tele závisí na enzýmoch. Napríklad výroba cholesterolu vyžaduje špecifický enzým nazývaný HMG-CoA reduktáza. Ako sa ukazuje, horčík spomaľuje túto enzymatickú reakciu, keď je cholesterol prítomný v dostatočnom množstve, a urýchľuje ju, keď potrebujeme viac. HMG-CoA reduktáza je rovnaký enzým, na ktorý cieli a inhibuje ho statinová liečivá. Mechanizmy sú takmer rovnaké; avšak, horčík je prirodzený spôsob, akým sa telo vyvinulo pre kontrolu a rovnováhu cholesterolu, zatiaľ čo statínové lieky sa používajú k zničeniu celého procesu.

Ak je v tele prítomné dostatočné množstvo horčíka, bude cholesterol obmedzený na nevyhnutné funkcie - produkciu hormónov a udržiavanie membrán - a nebude produkovaný nadmerne. Pamätajte, že väčšina cholesterolu v tele sa produkuje v pečeni, takže ak to nie je nutné, telo ho nebude produkovať - ale tento mechanizmus závisí od toho, či má dostatok horčíka.

Cholesterol sa v populácii zvýšil len za našich súčasných okolností - pestovaním potravín v pôde s nedostatkom horčíka, malom množstve horčíka v spracovaných potravinách a pri nadmernom príjme potravín bohatých na vápnik bez doplňovania horčíka. Ak nie je dostatok horčíka k obmedzeniu aktivity enzýmu meniaceho cholesterol, je naše telo nútené vyrobiť viac cholesterolu, ako je potrebné.

Dr. Carolyn Dean


Späť na zoznam
Upozornenie !
Tieto stránky sú len informatívne a nemožno ich použiť ako náhradu za rady lekárov.
Kategórie

Rýchla navigácia
Odmietnutie zodpovednosti!
Neošetrujeme, nediagnostikuje, neliečime ani sa nepokúšame predchádzať chorobám a žiadne rady ani tvrdenie zákazníkov, ktorí nám zanechali hodnotenia v žiadnom prípade nenaznačujú žiadny zdravotný výsledok vďaka používaniu našich produktov. Výsledky sa budú líšiť. Žiadne vyhlásenia obsiahnuté na týchto stránkach nenahrádzajú lekárske rady, prevenciu a liečbu.

Picomineral.sk

ReMineralizujte sa! Vysoko vstrebateľné minerály od doktorky Carolyn Dean - RnA ReSet

Aktuality

Tento web používa súbory cookie. Prechádzaním tohto webu vyjadrujete súhlas s ich používaním.