Nedostatok horčíka robí vitamín D neúčinným

Nedostatok horčíka robí vitamín D neúčinným

Zaujímavý článok o tom, ako musí byť všetko v rovnováhe - vitamín D v tabletkách, používaný samotný, nemusí vôbec znamenať zlepšenie zdravia, skôr naopak.

Americká osteopatická asociácia uviedla, že až 50% americkej populácie má nedostatok horčíka, čo znamená, že nie sú schopní využívať vitamín D.

Vitamín D v zásade nemôže byť metabolizovaný z neaktívnej formy na aktívnu formu bez dostatočného množstva horčíka. Takže môžete mať všetci množstvo neaktívneho vitamínu D - čo je náhodou krvný test, ktorý lekári vykonávajú - ale ak nemáte dostatok horčíka, nestane sa z neho aktívny vitamín D. Ďalším zaujímavým bodom tohto výskumu je, že doplnky vitamínu D môžu zvýšiť váš vápnik a fosfát, ale stále máte nedostatok aktívneho vitamínu D. To prispieva k problému vaskulárnej kalcifikácie, o ktorom sa hovorí, že nastane, ak vaše hladiny horčíka nie sú dostatočne vysoké.

Spoluautor štúdie hovorí, že "Ľudia užívajú doplnky vitamínu D, ale neuvedomujú si, ako sa metabolizuje. Bez horčíka nie je vitamín D skutočne užitočný alebo bezpečný. "

Tu je scenár, o ktorom píšem v knihe The Magnézium Miracle (2017) "Cítili ste sa skvele pri užívaní horčíka, a potom začnete užívať vysokú dávku vitamínu D a zistíte, že znovu zažívate príznaky nedostatku horčíka. Horčík sa podieľa na 8 chemických reakciách potrebných k premene vitamínu D z jeho zásobnej formy na aktívnu formu. To znamená, že ak vezmete extrémne vysoké dávky, ktoré alopatickí lekári odporúčajú, môžete klesnúť do nedostatku horčíka a neviete prečo. Z tohto dôvodu neodporúčam viac ako 1 000 -2 000 IU vitamínu D3 denne. A nikdy neužívajte vitamín D bez horčíka."

Z existujúcej literatúry vieme, že nízka hladina vitamínu D zvyšuje riziko úmrtnosti a chorobnosti a horčík hrá zásadnú úlohu v metabolizme vitamínu D. V súhrne týchto dvoch skutočností vedci v štúdii z roku 2015 skúmali, či príjem horčíka modifikuje koncentráciu D3 v sére 25 (OH) a jeho súvislosť s úmrtnosťou u mužov stredného a staršieho veku. Do štúdie bolo zahrnutých 1892 mužov vo veku 42-60 rokov bez kardiovaskulárnych chorôb alebo rakoviny. Došli k záveru, že nízka koncentrácia v sére 25 (OH) D3 je spojená so zvýšeným rizikom úmrtia, najmä u osôb s nižším príjmom horčíka. "

Pre optimálnu rovnováhu a zdravé kosti odporúčam minerály v ReMag, ReMyte a ReCalcia (ak vo vašej strave dostanete menej ako 600 mg vápnika) a Blue Ice Royal rybí tuk s maslovým tukom, ktorý poskytuje vitamíny A, D, K2 a omega-3 mastné kyseliny.

Aloha,
Dr. Carolyn Dean

Upozornenie !
Tieto stránky sú len informatívne a nemožno ich použiť ako náhradu za rady lekárov.
Kategórie

Rýchla navigácia
Odmietnutie zodpovednosti!
Neošetrujeme, nediagnostikuje, neliečime ani sa nepokúšame predchádzať chorobám a žiadne rady ani tvrdenie zákazníkov, ktorí nám zanechali hodnotenia v žiadnom prípade nenaznačujú žiadny zdravotný výsledok vďaka používaniu našich produktov. Výsledky sa budú líšiť. Žiadne vyhlásenia obsiahnuté na týchto stránkach nenahrádzajú lekárske rady, prevenciu a liečbu.

Picomineral.sk

ReMineralizujte sa! Vysoko vstrebateľné minerály od doktorky Carolyn Dean - RnA ReSet

Aktuality