Horčík pomáha s problémami so starnutím (časť 3)

Horčík pomáha s problémami so starnutím (časť 3)

Záverečná časť aj s tipmi pre lepší životný štýl a zdravšie starnutie.

Pokračovanie prvého a druhého dielu o vzťahu horčíka a starnutia.

Vo svojom článku "Teloméry túžia po horčíku" citujem zo svojej knihy a chválim prácu Dr. Burtona a Bella Altura, pretože odborne definujú dôležitosť horčíka vo všetkých aspektoch života, vrátane starnutia.

Na čo sa zameriava alopatická medicína? Článok z apríla 2018 na Yahoo sa zaoberá údajným prielomom v medicíne "Enzým ovplyvňujúci starnutie, dekódovaná rakovina".

Vedci zrejme strávili 20 rokov mapovaním enzýmu nazývaného telomeráza, ktorý opravuje hroty chromozómov (nazývaných teloméry), aby sa nerozpadli a nezhoršovali sa. Vedci boli nadšení. Hovorí sa, že dekódovanie telomerázy by mohlo viesť k liekom, ktoré spomaľujú alebo blokujú proces starnutia a vedú k novej liečbe rakoviny. Ale ako obvykle počítajú kurčatá dlho predtým, než sa vyliahnu.

Hrajú sa tiež s ohňom. Nedostatok telomerázy by mohol urýchliť bunkovú smrť a naopak príliš veľa telomerázy "podporuje nepriaznivý rast buniek u väčšiny ľudských rakovín." Vedci nevedia, ako ovládať vypínač pre telomerázu - iba poznajú jej genetickú sekvenciu.

Kým nemajú skutočný prielom a naozajstnú liečbu stabilizácie telomérov, odporúčam vám priatelia horčík! Uviedla som tento prípad vo svojom článku "Horčík stabilizuje teloméry" v auguste 2012. A tu je to, čo hovorím vo svojej knihe:

Súčasný výskum starnutia je pevne zviazaný s telomérmi. Ako starneme, zúfalo sa snažíme nájsť spôsoby, ako zostať mladší. Výskum zameraný proti starnutiu je mnoho miliardový dolárový priemysel. A okrem faceliftov a Botoxu sa hľadanie spôsobu, ako chrániť naše teloméry, stalo výskumom Svätého grálu dlhovekosti.

Nie je prekvapením, že horčík je pevne obalený telomérmi. Skutočný šok však spočíva v tom, že len málo vedcov sa zameriava na zázrak horčíka, ktorý chráni teloméry pred rozpadávaním. Namiesto toho hľadajú lieky alebo formulujú drahé doplnky k záchrane telomérov - ignorujú riešenie, ktoré je priamo pred ich očami.

Skrátené teloméry zodpovedajú mnohým stavom spojených so starnutím, vrátane srdcových chorôb. Srdcové ochorenia sú často produktom nedostatku horčíka. Dvaja brilantní vedci skúmajúci horčík, Drs. Burton a Bella Altura, publikovali viac ako 1 000 vedeckých článkov, väčšinu z nich o horčíku. V roku 2014 sa Altur zúčastnil priekopníckej štúdie týkajúcej sa horčíka a enzýmu telomerázy.

Nájdite si celý dokument online. V ňom Altur opisuje 25 rokov svojho výskumu, ktorý predznamenáva túto súčasnú štúdiu. Dokument obsahuje diskusnú časť, ktorá zvlášť ukazuje, ako sú teloméry poškodené radom faktorov prostredia, ktoré sú všetky liečiteľné, a ide im zabrániť dosiahnutím terapeutických hladín horčíka. Článok je podporovaný 142 odkazmi a je tak skvelý, že som veľmi nadšená a chcem pre vás citovať každé jeho slovo.

Dovoľte mi najprv oznámiť výsledky štúdie: V tejto štúdii na zvieratách boli zdravé potkany testované na hladinu horčíka. Zvieratá boli potom rozdelená do dvoch skupín. Jedna skupina jedla stravu so štandardným množstvom horčíka; druhej skupine bolo podávané krmivo so zníženým obsahom horčíka. Po 21 dňoch, hladiny telomerázy klesli významne o 70 až 88 percent v skupine s nízkym obsahom horčíka. Telomeráza meraná konkrétne v srdcových bunkách bola podobne znížená. Značky poškodenia voľných radikálov DNA boli zvýšené; voľné radikály skracujú teloméry.

Vo svojom závere Altur hovorí: "Veríme, že vzhľadom na súčasnú správu a ďalšie práce, ktoré nedávno vydali naše laboratóriá, by mal byť dlhodobý nedostatok horčíka klasifikovaný ako ďalší epigenetický mechanizmus."

Epigenetický mechanizmus znamená, že telomeráza nie je ovplyvnená niektorým faktorom zdedeným v našich génoch a chromozómoch, ale vonkajším "prepínačom". Ten vonkajší spínač je horčík. Epigenetika je štúdium bunkových alebo genetických variácií, ktoré sú výsledkom vonkajších alebo environmentálnych faktorov, ktoré zapínajú a vypínajú gény a ovplyvňujú to, ako bunky exprimujú gény. Je skvelou správou, že horčík má schopnosť pozitívne ovplyvňovať gény a udržiavať naše teloméry tam, kde majú byť- na konci chromozómov.

Tu sú odporúčania pre dlhovekosť, ktoré uvádzam vo svojej knihe.

Riadenie toxicity hliníka a ťažkých kovov

 1. Používajte iba filtrovanú vodu a uistite sa, že filter zaručuje odstránenie hliníka.
 2. Pokyny pre príjem vody: Vypite aspoň 2 litre vody denne. Pridajte morskú soľ alebo himalájskú soľ: ¼ - ½ lyžičky na každý liter pitnej vody.
 3. Berte pravidelne všetky minerály a detoxikačné produkty od mojej firmy.
 4. Skontrolujte štítky a vyhýbajte sa antacidom obsahujúcim hliník.
 5. Používajte prírodné antiperspiranty - bez hliníka.
 6. Vyvarujte sa vareniu v hliníkových nádobách.
 7. Nepite ovocnú šťavu alebo nealkoholické nápoje uložené v hliníkových obaloch.
 8. Nechajte sa skontrolovať na ochorenie štítnej žľazy a náležite o ňu starajte.
 9. Použite ReMyte, ktorý poskytuje 9 minerálov potrebných pre produkciu hormónov štítnej žľazy.
 10. Skontrolujte toxicitu ťažkých kovov (hliník, ortuť, meď, olovo a železo) pomocou testovania moču alebo analýzy vlasov.
 11. Vykonajte šetrnú detoxikáciu ťažkých kovov. Odporúčam ReAline, ktorý poskytuje prekurzory glutatiónu a methylatové vitamíny B.
 12. Vyhýbajte sa amalgámom alebo ich nechajte vymeniť zubárom vyškoleným v tejto problematike.
 13. Odstráňte všetky chemikálie z vášho domu a blízkeho okolia.
 14. Jedzte biopotraviny.
 15. Cvičte.
 16. Chodievajte pravidelne do sauny.

Diétne rady pre dlhovekosť

Všeobecné odporúčania týkajúce sa stravy sú nasledujúce:

 1. Nekonzumujte alkohol, kávu, biely cukor, bielu múku, lepok, vyprážané jedlá, transmastné kyseliny (nájdené v margaríne a v pečených, vyprážaných a spracovaných potravinách).
 2. Živočíšna bielkovina: Organické: hovädzie mäso kŕmené trávou, kuracie mäso a vajcia z voľného výbehu, ryby (lovené vo voľnej vode)
 3. Proteín z mliečnych výrobkov: fermentované mliečne výrobky, syr bez laktózy, naša náhrada ReStructure Meal (bez kazeínu, veľmi nízkolaktózová srvátka, hrachový a ryžový proteín). Vegetariánska bielkovina: strukoviny, bezlepkové zrná, orechy, semená
 4. Zdravé sacharidy: surová, varená a kvasená zelenina a 2-3 kúsky ovocia denne. Potraviny s vysokým obsahom vápnika sú obvykle tiež bohaté na horčík; zahŕňajú orechy a semená, sardinky, potom choy, brokolicu.
 5. Tuky a oleje: maslo, olivový olej, ľanový olej, sezamový olej a kokosový olej.
 6. Terapeutické jedlá zahŕňajú koriander, cesnak, cibuľu, morské riasy a zázvor, ktoré pomáhajú viazať a vylučovať ťažké kovy.

Doplnky stravy pre dlhovekosť

ReMag: S ReMagom môžete dosiahnuť terapeutické dávkovanie. Začnite s pol lyžičkou (75 mg) a stúpajte až na 4-6 lyžičiek (400-900 mg) za deň. Pridajte ReMag do litra vody a celý deň popíjajte, aby ste dosiahli plnú absorpciu.
ReMyte: minerálny roztok: ½ lyžičky trikrát denne alebo v litri vody s ReMagom a popíjajte cez deň.
ReAline: 1 kapsula dvakrát denne (obsahuje: B1, B2, B6, methylfolaát, B12, L-metionín (prekurzor glutatiónu) a L-taurín, ktorý podporuje úbytok hmotnosti).
Vitamín C
Vitamín D3: 1 000 IU alebo 20 minút na slnku denne. Blue Ice Royal poskytuje vitamín A, D, K2 z fermentovaného oleja z treščej pečene a maslového oleja. Dávkovanie: 1 kapsula 2x denne.

Dr. Carolyn Dean

Upozornenie !
Tieto stránky sú len informatívne a nemožno ich použiť ako náhradu za rady lekárov.
Kategórie

Rýchla navigácia
Odmietnutie zodpovednosti!
Neošetrujeme, nediagnostikuje, neliečime ani sa nepokúšame predchádzať chorobám a žiadne rady ani tvrdenie zákazníkov, ktorí nám zanechali hodnotenia v žiadnom prípade nenaznačujú žiadny zdravotný výsledok vďaka používaniu našich produktov. Výsledky sa budú líšiť. Žiadne vyhlásenia obsiahnuté na týchto stránkach nenahrádzajú lekárske rady, prevenciu a liečbu.

Picomineral.sk

ReMineralizujte sa! Vysoko vstrebateľné minerály od doktorky Carolyn Dean - RnA ReSet

Aktuality