Ako sa motivovať k začatiu ketózy

Ako sa motivovať k začatiu ketózy

Rozhodli ste sa pre ketostravu, ale nenašli ste správnu motiváciu začať? Potom je možno potrebné zmeniť spôsob myslenia, aby vás posunul na úroveň, kde budete konečne konať.

Tu je niekoľko jednoduchých krokov, ktoré môžete podniknúť a urobiť konečne pevné rozhodnutie. Pomôžu vám orientovať sa v záludnostiach, ktoré prichádzajú s akoukoľvek cestou k chudnutiu.

Nájdite svoj motív

Väčšina ľudí sa pri motivácii spolieha na priateľa alebo trénera, ale najlepšia motivácia prichádza zvnútra. Ako ľudské bytosti sa prirodzene snažíme vyhýbať bolesti a smerovať k potešeniu. Dôvodom, prečo chcete začať s ketodiétou, je schudnúť (vyhnúť sa bolesti), takže sa budete môcť obliecť do svojho obľúbeného oblečenia a byť hrdí na svoje telo (cítiť sa dobre).

Kľúčom k prejdeniu tejto stravy je identifikovať najsilnejší zdroj motivácie, ktorý vás presunie od vašej súčasnej bolesti k vášmu požadovanému potešeniu. Premýšľajte o ketostrave ako o vozidle, ktoré vás odvráti od bolesti vášho súčasného stavu, k radosti z vášho budúceho stavu. Zmeňte spôsob, akým premýšľate o strave, a zmeníte svoje skúsenosti.

Stanovte konkrétny, merateľný cieľ

Vyberte si dosiahnuteľný cieľ, ktorý vás bude inšpirovať k tomu, aby ste mohli začať s ketostravou zdravým a pozitívnym spôsobom. Vyraziť s nejasným cieľom vám len znemožní udržať ho v dlhodobom horizonte, pretože nebudete mať dostatočne jasnú ťažnú silu, ktorá vám pripomenie, prečo stojí za to držať sa stravy. Napríklad, namiesto toho, aby ste povedali: "Chcem schudnúť 5 kg", povedzte "Chcem sa v lete vojsť do plaviek". Prvá je abstraktný pojem váhy, druhý je konkrétny scenár, ktorý prichádza so sadou pocitov, ktoré znovu aktivujú vašu túžbu v dňoch, kedy budete potrebovať trochu motivácie navyše.

Rozdeľte cieľ na menšie kúsky

Aký je najhorší spôsob, ako zjesť slona? Naraz na jedno sústo.

Inými slovami, ak sa váš cieľ javí ako nedosiahnuteľný, možno ste ho proste nerozdelili na dostatočne malé akčné kroky, ktoré môžete zvládnuť, bez toho aby ste boli preťažení.

Ak rozdelíte cestu k vášmu cieľu na míľniky, potom pre vás budú tieto malé kroky príjemnejšie. Namiesto pokusu o rýchly posun vpred k vášmu dlhodobému cieľu, napr. Mať na sebe v lete veľkosť 6, si vytvorte jednoduchý plán a rozdeľte ho do malých krôčikov. Môže to vyzerať napr. ako stanovenie si ciela, aby ste sa vošli do veľkosti 8 do polky jari a prehodnotenie vášho plánu, keď sa tam dostanete alebo nedostanete. Ak chcete dosiahnuť svoje celkové ciele schudnutia, musíte vytvoriť jednoduchý plán pomocou krôčikov, ktorý vás povedie k vášmu konečnému cieľu.

Majte radosť

Ak sa začnete cítiť unavení, váš nedostatok nadšenia bude brániť vašej motivácii začať alebo udržiavať svoj diétny plán. Pretože väčšina chuťí prichádza, keď máte stres, hlad a únavu, mali by ste sa začať pripravovať na svoj jedálniček tým, že si urobíte čas na seba. Zapojte sa do aktivít, ktoré znižujú úroveň stresu, vyrovnávajú emócie a cítite sa skvele. Viac spánku vás nielen urobí šťastnejším, ale budete mať viac energie a tolerancie, aby ste sa držali svojej stravy. Keď budete šťastní, budete menej zasiahnuteľní. Doprajte si niektoré nepotravinové odmeny, ktoré ste mali v úmysle urobiť už dlhšiu dobu. Týmto spôsobom spojíte svoju stravu s potešením, nie s obeťou.

Majte sa radi

Ak chcete zostať motivovaní a sústrediť sa na svoje ciele chudnutia, musíte sa naučiť milovať sami seba zvnútra, čo sa zasa odvíja od vonkajšej transformácie. Pozitívna zmena obrazu tela, ktorú hľadáte, príde, keď sa naozaj milujete. Rozhodnite sa, že diéta bude z lásky, nie ako prostriedok vlastného trestania.

Keď ste v stave sebavedomia, budete si viac uvedomovať, ako vás strava dovedie k vášmu cieľu, urobíte zdravšie rozhodnutia a prirodzene uvoľníte odpor voči vášmu aktuálnemu obrazu tela. Stáva sa to tým, že vidíte dokonalosť vo svojich takzvaných nedokonalostiach. Denne si pripomeňte, že si zaslúžite viac zdravia a krásy.

Vizualizujte

Nezameriavajte sa len na chudnutie - predstavte si, kto sa stanete, až dosiahnete svoj cieľ. Keď si predstavíte požadovaný výsledok všetkými zmyslami, môžete začať robiť rozhodnutia, ktoré sú v zhode s osobou, ktorou sa chcete stať. Napríklad možno požadovaná vaša verzia by nikdy nepridala hromadu šľahačky a cukru do latté.

Realita, v ktorej žijete, je vedľajším produktom vašich myšlienok. Pri pohľade do budúcnosti si predstavte výhody, ktoré na vás čakajú, ale aj premýšľajte o realistických prekážkach, ktoré vám môžu brániť v dosiahnutí vašich cieľov. Buďte úprimní o tom, ako ich oslovíte. Tým sa zvýši vaša šanca odolať pokušeniu a prekonávania prekážok. Musíte veriť, že tuky, ktoré konzumujete pri ketostrave, vám nespôsobia priberanie. Majte na pamäti svoj konečný cieľ a verte, že vás tam proces dostane.

Nájdite si vzor

Ako pri každom novom úsilí, vždy existuje krivka učenia a "chyby nováčikov" môžu byť veľmi informatívne. Tu môžu znalosti a úspechy ostatných slúžiť ako vodítko, ktoré vám môže pomôcť zostať na dobrej ceste, keď práve strácate motiváciu. Nájdite teda niekoho, kto uspel v strave a sledujte jeho kroky. Opýtajte sa ho, čo pre neho fungovalo, čo nie a aké to pre neho bolo, keď konečne dosiahol požadovanú váhu. Ak nepoznáte niekoho osobne, potom ho nájdete online (napr. Reddit / keto /) alebo v skupine na Facebooku.

Záver

Motivácia nemusí nutne znamenať, že sa všetci naštvú a idú do vecí po hlave. Namiesto toho prichádza zameranie na a) výsledok, ktorý si prajete a b) dôvod, prečo ho chcete dosiahnuť, a pripomínate si ich každý deň. Opýtajte sa sami seba: "Aký je môj skutočný účel pre začatie ketostravy? Aký pocit by som chcel mať v dôsledku ketostravovania?" Odpovede budú vašou skutočnou motiváciou. A čoskoro sa postavíte pred zrkadlo a uvidíte presný obrázok, ktorý chcete, aby svet videl - zmenu, ktorá prišla zvnútra von.

Ak hľadáte najlepšie výživové stavebné kamene pre ketostravu, nehľadajte nič iné ako produkty RnA ReSet. Majú všetky kľúčové minerály a živiny, ktoré vaše telo potrebuje k prosperite na ketostrave a na dosiahnutie cieľa chudnutia.

Aloha,
Dr. Carolyn Dean

Upozornenie !
Tieto stránky sú len informatívne a nemožno ich použiť ako náhradu za rady lekárov.
Kategórie

Rýchla navigácia
Odmietnutie zodpovednosti!
Neošetrujeme, nediagnostikuje, neliečime ani sa nepokúšame predchádzať chorobám a žiadne rady ani tvrdenie zákazníkov, ktorí nám zanechali hodnotenia v žiadnom prípade nenaznačujú žiadny zdravotný výsledok vďaka používaniu našich produktov. Výsledky sa budú líšiť. Žiadne vyhlásenia obsiahnuté na týchto stránkach nenahrádzajú lekárske rady, prevenciu a liečbu.

Picomineral.sk

ReMineralizujte sa! Vysoko vstrebateľné minerály od doktorky Carolyn Dean - RnA ReSet

Aktuality