Sedem tipov pre úspech pri ketodiete

Sedem tipov pre úspech pri ketodiete

Chcete vyzerať dobre, cítiť sa skvele a žiť dlhý, zdravý život? Výskumy ukazujú, že ketogénna strava môže byť pre vás odpoveďou.

V podstate sa hovorí, že ľudia sa vyvíjali po milióny rokov ako lovci a zberači, bez toho, aby jedli veľké množstvo sacharidov. A zníženie príjmu sacharidov môže zlepšiť odolnosť vášho tela voči hlavným rizikovým faktorom pre srdcové ochorenie, epilepsiu, obezitu a diabetes.

Tipy pri keto diéte

  1. Buďte pripravení. Dostaňte sa do správneho myslenia. Nízka odolnosť voči obmedzeniam, v tomto prípade sacharidov a cukru, je dôvodom, prečo väčšina diétnych plánov nefunguje. Opýtajte sa sami seba, aký výsledok chcete z tejto stravy. Chcete byť fyzicky fit? Alebo v najlepšej fyzickej kondícii? Akonáhle viete, čo vás motivuje, máte niečo hmatateľného.
  2. Zamerajte sa na hojnosť. Skôr než zamerať sa na potraviny, ktoré nebudete jesť, zamerajte sa na potraviny, ktoré pridáte do svojho jedálnička a ktoré milujete. Než začnete s touto diétou, začnite jesť niektoré z vašich obľúbených potravín, ktoré v ketóze môžete, aby ste sa mohli pripraviť na to, čo príde.
  3. Majte podporu. Vykonanie zmien životného štýlu môže byť náročné, preto požiadajte priateľov, členov rodiny alebo spolupracovníkov, aby sa k vám pripojili alebo podporili program chudnutia. Budete tiež profitovať z podpornej skupiny vašich rovesníkov vedenej dietológom alebo certifikovaným zdravotným poradcom.
  4. Chvíľková izolácia. Socializácia súvisiaca s potravinami môže byť spočiatku skutočnou skúškou vašej vôle, takže môže byť ľahšie zostať doma, kde máte na dosah ruky veľa potravín vhodných pre ketózu. Vaši priatelia a rodina dúfajme pochopia, že sa musíte vyhnúť pokušeniu. Sledujte svoj obľúbený televízny seriál, zahájte nový koníček alebo sa zapojte do nového cvičenia, aby ste boli zamestnaní. Vzhľadom k tomu, že budete mať počas prvých niekoľkých dní pravdepodobne halitózu (zápach z úst vďaka detoxu), urobíte ostatným láskavosť tým, že zostanete v pokoji doma. Akonáhle to pochopíte a dokážete odolávať nástrahám spoločnosti, nebudete mať žiadne problémy so socializáciou a budete mať pozitívny vplyv na ľudí vo vašom okolí.
  5. Buďte pripravení. Vyhýbajte sa podvádzaniu pri stravovaní tým, že budete mať vždy po ruke keto občerstvenia. Napríklad plnotučný syr, orechy, orechové tyčinky, varené vajcia alebo avokádo. V chladničke, v práci, v aute, v taške majte veľa chutného jedla a pokúste sa brať si väčší obed, než si myslíte, že vám stačí.
  6. Odmeňte sa. Choďte do kúpeľov, choďte na kozmetiku alebo masáž, kúpte si niečo nové. Nakupovanie nového oblečenia vás môže motivovať k tomu, aby ste sa držali na ceste vašej cesty k chudnutiu. Využite túto príležitosť a doprajte si niektoré nepotravinárske potešenie, ktoré ste odkladali. To pomôže vášmu mozgu spojiť diétne proces s radosťou, skôr ako s bolesťou obete.
  7. Sledujte svoje úspechy. Píšte si diár, robte fotky pred a po, zaznamenávajte svoju váhu a miery. Zaznamenávajte a sledujte svoj pokrok každý týždeň. Zapíšte si svoje obľúbené recepty a jedla. Zamerajte sa na pozitívne výsledky, ktoré ste dosiahli, takže ak sa niekedy cítite nemotivovaní, môžete sa znovu zamerať na svoj cieľ.

Poznámka: Podobne ako u každej stravy sa odporúča poradiť sa so svojím lekárom pred začatím keto diéty.

Ak ste konečne pripravení vidieť výsledky, ktoré ste odkladali, začnite používať tieto užitočné tipy a budete s Ketodietou úspešní.

Dr. Carolyn Dean

Upozornenie !
Tieto stránky sú len informatívne a nemožno ich použiť ako náhradu za rady lekárov.
Kategórie

Rýchla navigácia
Odmietnutie zodpovednosti!
Neošetrujeme, nediagnostikuje, neliečime ani sa nepokúšame predchádzať chorobám a žiadne rady ani tvrdenie zákazníkov, ktorí nám zanechali hodnotenia v žiadnom prípade nenaznačujú žiadny zdravotný výsledok vďaka používaniu našich produktov. Výsledky sa budú líšiť. Žiadne vyhlásenia obsiahnuté na týchto stránkach nenahrádzajú lekárske rady, prevenciu a liečbu.

Picomineral.sk

ReMineralizujte sa! Vysoko vstrebateľné minerály od doktorky Carolyn Dean - RnA ReSet

Aktuality