Koľko draslíka potrebujeme?

Koľko draslíka potrebujeme?

Pri bežnej západnej strave nemusíte dostať zdravé množstvo draslíka, pokiaľ budete jesť paleo alebo keto, môže byť situácia paradoxne ešte horšia, museli by ste zjesť tony zeleniny, aby ste mali správnu dávku.

Horčík a starnutie

Aké je správne množstvo draslíka, aby sa zabránilo jeho nedostatku a súvisiacim príznakom, ako je mozgová hmla, srdcové arytmie a svalové kŕče?

Toto je dlhá, ale dôležitá správa pre tých z vás, ktorí radi poznáte „celý príbeh“, kvôli tomu, aby ste mohli prevziať kontrolu nad svojim zdravím.

Dávkovanie je príliš nízke

Odborníci sa vyhýbajú odporúčaniu vysokých dávok draslíka pacientom, pretože FDA s nadmernou opatrnosťou rozhodla, že doplnky draslíka nemôžu prekročiť 99 mg draslíka na dávku, čo je iba 2% z 4700 mg primeraného príjmu draslíka.

Počas svojho naturopatického štúdia a pri výskume pre moju knihu Zázrak menom horčík som sa dozvedela, že draslík má veľmi dôležité interakcie s horčíkom. Napriek tomu som sa zdráhala odporučiť doplnky draslíka kvôli varovaniu FDA. Namiesto toho som povzbudzovala ľudí, aby si vyrábali draslíkový zeleninový vývar a jedli veľa zeleniny, s tým, že množstvo bude stačiť.

Draslík je dôležitejší, než som si myslela

Musela som zrevidovať svoj názor na doplnky draslíka a dôležitosť draslíka, keď som si uvedomila, že niektorí moji zákazníci s fibriláciou predsiení, hoci boli nasýtení doplnkom ReMag®, stále mali príznaky, ktoré som začala pripisovať nízkemu obsahu draslíka. Niektorí z týchto zákazníkov držali keto diétu a znížili svoje rastlinné zdroje potravín.

Keď som skúmala diétne štúdie, zistila som, že ľudia v USA konzumujú menej ako odporúčané množstvo draslíka. Draslík bol v stravovacích pokynoch pre Američanov na roky 2015 – 2020 skutočne identifikovaný ako „živina znepokojujúca verejné zdravie“.

Údaje z Národného prieskumu skúmania zdravia a výživy (NHANES) za obdobie 2013 – 2014 ukázali, že priemerný denný príjem draslíka dospelými z potravín je 3 016 mg u mužov a 2 320 mg u žien. To je ďaleko od odporúčanej dávky 4 700 mg. Ak má osoba s denným deficitom draslíka 1 000 – 2 000 mg aj nedostatok horčíka, môže byť postihnutá dvojnásobne.

Ako ale Pico Potassium® spĺňa adekvátny príjem 4700 mg denne iba 99 mg na porciu?

Keď som sa rozhodla vyrobiť Pico Potassium®, uvedomila som si, že všetko, čo musím urobiť, bolo koncentrovať stabilizovaný ión chloridu draselného, ​​ktorý máme v ReMyte®. Na našej etikete vyhovujúcej FDA je obsah draslíka v prípravku Pico Potassium 99 mg v jednej dávke. Odporúčam, ak niekto vo svojej strave nedostáva 4 700 mg draslíka; alebo ak ich hladina draslíka v krvi nie je vo vysokom normálnom rozmedzí; alebo ak majú príznaky porúch srdcového rytmu, aj keď sú nasýtení 4 až 8 lyžičkami lieku ReMag® denne; alebo ak sú na diuretiku, môžu užívať prípravok Pico Potassium®.

Pico Potassium® je pravdepodobne absorbovaný približne dvakrát lepšie ako draslík z potravín alebo iných doplnkov. Uvažujem tak, pretože naša absorpčná štúdia ReMagu® ukazuje, že ReMag® má veľkosť pikometra a je plne absorbovaný na bunkovej úrovni. Doteraz sme nevykonali absorpčnú štúdiu Pico Potassium®, ale proces výroby je pre oba minerály rovnaký, takže absorpcia by mala byť podobná. Pokiaľ teda máte nedostatok v strave 1200 mg, mali by ste si vziať až 6 dávok Pico Potassium®. 6 dávok = 594 mg.

Určenie správnej dávky pre vás

Myslím, že aplikácia cronometer.com je skvelý nástroj, ktorý vám pomôže zistiť, koľko draslíka vo svojej strave prijímate, a teda koľko toho musíte brať ako doplnok.

Rovnako ako ReMag® je Pico Potassium® plne absorbovaný na bunkovej úrovni a poskytuje telu maximum minerálov.

Aloha, Dr. Carolyn Dean

Upozornenie !
Tieto stránky sú len informatívne a nemožno ich použiť ako náhradu za rady lekárov.
Kategórie

Rýchla navigácia
Odmietnutie zodpovednosti!
Neošetrujeme, nediagnostikuje, neliečime ani sa nepokúšame predchádzať chorobám a žiadne rady ani tvrdenie zákazníkov, ktorí nám zanechali hodnotenia v žiadnom prípade nenaznačujú žiadny zdravotný výsledok vďaka používaniu našich produktov. Výsledky sa budú líšiť. Žiadne vyhlásenia obsiahnuté na týchto stránkach nenahrádzajú lekárske rady, prevenciu a liečbu.

Picomineral.sk

ReMineralizujte sa! Vysoko vstrebateľné minerály od doktorky Carolyn Dean - RnA ReSet

Aktuality