Nespavosť - nedostatok horčíka cez deň môže spôsobiť ťažkosti v noci

Nespavosť - nedostatok horčíka cez deň môže spôsobiť ťažkosti v noci

Spánok považujeme za samozrejmosť – dovtedy, kým s ním nemáme problémy! Neschopnosť zaspať alebo časté prebúdzanie v noci je indikátorom nespavosti.

Pretože rôzni ľudia potrebujú rôzne množstvo spánku, nespavosť je definovaná kvalitou vášho spánku a tým, ako sa cítite po spánku - nie počet hodín spánku alebo ako rýchlo zaspíte. Aj keď trávite osem hodín v posteli, ak sa počas dňa cítite ospalí a unavení, môžete mať nespavosť.

Nedostatok horčíka ako príčina nespavosti

Existuje nespočetné množstvo príčin nespavosti a veľa z nich je spôsobených nedostatkom horčíka. V skutočnosti väčšina ľudí spotrebuje počas stresujúceho dňa všetok horčík, ktorý má k dispozícii, alebo horčík získaný zo stravy. Potom v noci, keď telo potrebuje ďalší horčík na vykonávanie základných biologických funkcií, telo zostáva hore a nepokojné, pretože vyžaduje na spanie viac horčíka.

Nespavosť je v skutočnosti jedným z prvých príznakov, ktoré majú byť zmiernené doplňovaním horčíka. Dokonca aj ľudia, ktorí dobre spia, hlásia hlbší a uspokojivejší spánok, keď zásobujú svoje telo horčíkom. V kruhoch pravidelných užívateľov horčíka sa hovorí, že minerál je tak účinný, že ak si človek sťažuje, že mu horčík nepomáha spať, potom musí zvýšiť dávku.

Čo nám "kradne" horčík?

Existuje dlhý zoznam "zlodejov" horčíka a príčin nespavosti, ktoré sú vzájomne prepletené - početné lieky, kofeín, alkohol, srdcové choroby, búšenie srdca, nočné nárasty kortizolu, RLS (syndróm nepokojných nôh), bolesť, hormonálne posuny, strach, stres, úzkosť, pálenie záhy, zápcha, depresia, demencia, ADHD, artritída a zlá regenerácia.

Ako horčík funguje?

Existuje mnoho štúdií o spánku, ktoré potvrdzujú účinnosť suplementácie horčíkom. Pretože lekári sú zaplavení farmaceutickými obchodnými zástupcami, nemusia plytvať časom na čítanie publikovaného výskumu o účinnom doplňovaní horčíka. Takže ich pacienti s väčšou pravdepodobnosťou dostanú liek, než efektívny vysoko absorbovateľný horčíkový produkt, ktorý by zmiernil ich nespavosť. Ak lekár odporučí produkt horčíka, odkazuje na oxid horečnatý, ktorý môže čiastočne fungovať, ale zvyčajne pôsobí ako extrémne preháňadlo a pacient často liečbu prerušuje. Našťastie použitie horčíka ReMag tento problém rieši!

Ako nám horčík pomáha spať? Nepokojné a napäté svaly vám bránia hlbokému spánku. Napätie vo svaloch vás robí veľmi ostražitými a podráždenými. V tomto stave vás prebudí akýkoľvek hluk alebo dokonca aktívny sen. Horčík uvoľňuje napäté, kŕčovité svaly, takže môžete dosiahnuť hlbší spánok.

Existuje mnoho ďalších mechanizmov hlbokého spánku, pre ktoré telo vyžaduje horčík:

GABA je hlavný inhibičný neurotransmiter centrálnej nervovej sústavy, a preto aktivácia GABA receptorov prehlbuje spánok. Horčík zvyšuje účinky GABA.

Výskum v oblasti horčíka a spánku ukazuje, že doplnok horčíka dokáže zvrátiť neuroendokrinné a spánkové zmeny EEG súvisiace s vekom.

Suplementácia horčíkom zlepšuje príznaky nedostatku horčíka a zápalový stres u starších dospelých (nad päťdesiatjeden rokov) so zlým spánkom.

Horčík znižuje odozvu srdcovej frekvencie na sympatickú nervovú stimuláciu, na cvičenie a na problémy so spánkom.

Dve štúdie ukázali, že chronická deprivácia spánku znižuje intracelulárny horčík, zvyšuje srdcovú frekvenciu a zvyšuje plazmatické katecholamíny.

Ďalšie štúdie zistili, že diétny nedostatok horčíka znižuje melatonín v plazme u potkanov.

Dr. Carolyn Dean

Upozornenie !
Tieto stránky sú len informatívne a nemožno ich použiť ako náhradu za rady lekárov.
Kategórie

Rýchla navigácia
Odmietnutie zodpovednosti!
Neošetrujeme, nediagnostikuje, neliečime ani sa nepokúšame predchádzať chorobám a žiadne rady ani tvrdenie zákazníkov, ktorí nám zanechali hodnotenia v žiadnom prípade nenaznačujú žiadny zdravotný výsledok vďaka používaniu našich produktov. Výsledky sa budú líšiť. Žiadne vyhlásenia obsiahnuté na týchto stránkach nenahrádzajú lekárske rady, prevenciu a liečbu.

Picomineral.sk

ReMineralizujte sa! Vysoko vstrebateľné minerály od doktorky Carolyn Dean - RnA ReSet

Aktuality