Hormóny štítnej žľazy, nadobličky, inzulín a pohlavné hormóny - všetko, čo potrebujete vedieť

Hormóny štítnej žľazy, nadobličky, inzulín a pohlavné hormóny - všetko, čo potrebujete vedieť

Pohľad doktorky Carolyn Deanovej na rovnováhu hormónov. Nepotrebujete žiadne zázračné pilulky ani byliny alebo hormonálnu terapiu, stačí správna strava, životný štýl a dostatok minerálov a vitamínov.

Hormóny štítnej žľazy, nadobličky, inzulín a pohlavné hormóny - všetko, čo potrebujete vedieť

Hormonálny systém je obrovský, ale pre účely našej témy sa zameriame na tie systémy, ktoré sú regulované prostredníctvom nadobličiek, štítnej žľazy a pankreasu.

Hormóny

Hormóny sú chemickí poslovia, ktorí cestujú krvným obehom do tkanív a orgánov, aby im pomohli robiť svoju prácu. Povedia vášmu telu, čo a kedy robiť a ako dlho. Hormóny pracujú pomaly, dlhodobo a ovplyvňujú mnoho procesov, vrátane rastu kostí, metabolizmu, nálady, sexuálnej funkcie a reprodukcie. Keď sú vaše hormóny správne vyvážené, máte stabilné bunkové prostredie, v ktorom budete fungovať, ale nerovnováha môže celý systém narušiť.

Čo sa týka osi štítnej žľazy, nadobličiek a pankreasu, prebieha medzi odborníkmi v odbore prírodnej medicíny pokračujúca debata o tom, čo je na prvom mieste a čo liečiť ako prvé. Doktorka Deanová na to má vlastný názor- hlavná príčina veľkého narušenia hormónov spočíva v nedostatku minerálov a napadnutia kandidózou (kvasinkami).

Premýšľajte o tom na minútu - ak máte problémy so štítnou žľazou, únavou nadobličiek, hormonálnou nerovnováhou alebo inzulínovou rezistenciou, je pred vami jasná cesta k uzdraveniu. Je pravdepodobné, že pri správnej remineralizácii môže váš systém znovu získať rovnováhu a vyrovnanosť.

Rovnováha štítnej žľazy a nadobličiek

V komunite alternatívnych lekárov je veľký zmätok ohľadom práce s hormonálnou nerovnováhou, ktorá sa odohráva medzi štítnou žľazou a nadobličkami. Napríklad mnoho populárnych a uznávaných lekárov uvádza:

"Väčšina pacientov s Hashimotovým syndrómom a hypotyreózou bude mať prírastok na váhe, reflux pažeráka, nedostatok živín, anémiu, deravé črevo, črevné alergie a adrenálnu nedostatočnosť. Môžu byť tiež pozorované symptómy zhoršeného trávenia, malabsorpcia živín, úzkosti, chronická únava a alergie.

Konvenčná medicína sa pozerá na každý systém tela iba ako na samostatnú kategóriu a nezaoberá sa schopnosťou štítnej žľazy produkovať hormón štítnej žľazy a neuznáva, že Hashimoto je viac ako len hypotyreóza. "

Zatiaľ čo veľa lekárov súhlasí s tým, že najčastejšími príčinami hormonálnej nerovnováhy je zlá strava, intenzívny emočný stres, chronický zápal a nedostatok vitamínov alebo minerálov, zvyčajne sa nepokúšajú hlbšie položiť ďalšiu otázku: Aké nedostatky spôsobujú zápal a nedostatočne aktívnu štítnu žľazu a aká strava spôsobuje problém?

Hormóny a minerály

Skúmanie úlohy minerálnych látok pri tvorbe hormónov je zásadným krokom k vyriešeniu týchto nerovnováh, ktorý Dr. Deanová dôkladne preskúmala. Akonáhle pochopíte, že hormóny sú chemickými poslami, potom má zmysel, že ak samotní chemickí poslovia nedostanú správu, ktorú poskytujú minerály a vitamíny, nemôžu správne vykonávať svoju prácu.

Liečba únavy nadobličiek začína sodíkom, ktorý je životne dôležitý pre správnu funkciu nadobličiek. Ak sú vaše nadobličky slabé alebo oslabené, nastáva vyčerpanie, nízky krvný tlak a pocit chronického stresu, dochádza ku kombinovanej deplécii sodíka a horčíka. Ak začnete užívať veľké dávky horčíka bez náhrady sodíka, môžete sa cítiť ešte horšie. Dr. Deanová odporúča v každom litri pitnej vody ¼ lyžičky morskej soli.

Strava a nadobličky

Najlepšia strava pre nadobličky je nízkosacharidová strava, ktorá vylučuje cukor, pšenicu a mliečne výrobky, aby obmedzila zápal celého tela, ktorý produkujú kvasinky. Zlá strava plná rafinovaných cukrov, pšenica s vysokým obsahom lepku a spracovaných mliečnych potravín podporuje kvasinky. Strava, antibiotiká a kortizol spôsobený akútnym a chronickým emočným stresom spôsobujú nadmerný rast kvasiniek.

V životnom cykle je kvasinkami produkovaných 178 rôznych toxínov. Tieto toxíny sú absorbované do krvného riečiska a vedú k chronickému zápalovému stavu, ktorý môže spôsobiť artritídu, chronickú únavu a bolesť. Horčík a molybdén pomáhajú detoxikovať toxíny kvasiniek. Niektoré toxíny kvasiniek môžu priamo blokovať funkciu štítnej žľazy a prípadne i funkciu nadobličiek. Najlepšie protizápalové činidlo, ktoré má telo k dispozícii, je horčík. Keď je horčík vyčerpaný, symptómy únavy nadobličiek pretrvávajú bezo zmeny.

Nadobličky sú podporované komplexom vitamínu C z prirodzených potravín, ako je Whole C ReSet a komplexom vitamínov B, ako je ReAline.

Liečba odpočinkom

Ďalším dôležitým aspektom zotavenia nadobličiek je čeliť príčine vášho stresu, odstrániť ju a odpočívať. Preťaženie možno vyrovnať správnou formou odpočinku a regenerácie. Dr. Deanová to nazýva "fáza liečebného ničnerobenia". Prosím, nemyslite si, že môžete "tvrdo bojovať proti adrenálnej únave". To je to najhoršie, čo môžete urobiť. K úplnému zotaveniu budete možno potrebovať 8-10 hodín spánku a zdriemnutie po obede. Je nesmierne dôležité starať sa o vaše nadobličky, pretože sú zodpovedné za produkciu viac než 50 hormónov, ktoré sú nevyhnutné pre správnu funkciu tela.

Extra spánok, odpočinok, morská soľ a vysoká dávka horčíka pomáhajú zmierniť únavu nadobličiek. ReMyte tiež podporuje nadobličky a rieši problémy pankreasu a štítnej žľazy. Ďalšou požiadavkou pre výrobu vlastných hormónov sú správne fungujúce enzýmové systémy. A vieme, že pre správnu funkciu enzymatických systémov potrebujete veľa biologicky dostupného horčíka.

Hormonálna terapia

Niektorí odborníci naznačujú, že pre opravu nadobličiek musíte užívať DHEA a pregnenolon, ale Dr. Deanová má niekoľko jednoduchých návrhov. Namiesto toho, aby sme okamžite skočili na hormonálnu terapiu, použijeme vhodné stavebné kamene na výrobu vlastných hormónov. Napríklad transdermálny horčík v ReMag Lotion, bude stimulovať DHEA receptory. Potrebujete cholesterol, aby ste mohli vyrábať hormóny, ako je napr. pregnenolon, tiež potrebujete dobré tuky, ako je olivový olej a kokosový olej.

Nedostatočne aktívna štítna žľaza, ako jeden zo spúšťačov únavy nadobličiek, má svoj vlastný zoznam príčin, ktoré zahŕňajú blokádu receptoru štítnej žľazy kvôli kvasinkovým toxínom. Takže strava pre nedostatočne aktívnu štítnu žľazu je rovnaká ako u únavy nadobličiek - vyhnite sa cukru, pšenici a mliečnym výrobkom a zahájte proces remineralizácie vášho tela. Vaša štítna žľaza potrebuje 9 minerálov na výrobu hormónu štítnej žľazy. Všetky sú v ReMyte: jód, selén, horčík, mangán, molybdén, bór, meď, chróm a zinok.

Pohlavné hormóny sú tiež podporované minerálmi a správnou funkciou štítnej žľazy a nadobličiek. Stimulácia DHEA transdermálnym horčíkom bude stimulovať produkciu estrogénu, progesterónu a testosterónu.

Opäť inzulínová rezistencia

Nakoniec trochu o inzulíne. Inzulín je produkovaný pankreasom a často počujete človeka so zlou funkciou štítnej žľazy a nadobličiek, že trpí tiež inzulínovou rezistenciou! Chronicky zvýšené hladiny kortizolu z nadobličkového stresu spôsobia necitlivosť na inzulínové receptory. To v podstate znamená, že keď sa inzulín viaže na bunkové receptory, aby umožnil vstup glukózy (krvného cukru) do bunky, receptory nemusia reagovať, čo ponecháva cukor v krvnom riečisku. Pamätajte, že prebytočný cukor sa premení na tuk a uloží sa hlavne okolo brucha, bokov a stehien.

Riešením Dr. Deanovej je dôkladné spoliehanie sa na minerálne a nutričné ​​stavebné kamene, ktoré vyrovnávajú hormonálne systémy. Horčík a 12 minerálov nájdených v ReMyte vrátane zinku, selénu a chrómu hrajú dôležitú úlohu pri regulácii produkcie a rovnováhy inzulínu.

Dr. Carolyn Dean

Upozornenie !
Tieto stránky sú len informatívne a nemožno ich použiť ako náhradu za rady lekárov.
Kategórie

Rýchla navigácia
Odmietnutie zodpovednosti!
Neošetrujeme, nediagnostikuje, neliečime ani sa nepokúšame predchádzať chorobám a žiadne rady ani tvrdenie zákazníkov, ktorí nám zanechali hodnotenia v žiadnom prípade nenaznačujú žiadny zdravotný výsledok vďaka používaniu našich produktov. Výsledky sa budú líšiť. Žiadne vyhlásenia obsiahnuté na týchto stránkach nenahrádzajú lekárske rady, prevenciu a liečbu.

Picomineral.sk

ReMineralizujte sa! Vysoko vstrebateľné minerály od doktorky Carolyn Dean - RnA ReSet

Aktuality