Horčík a minerály fungujú ako elektrolyty

Horčík a minerály fungujú ako elektrolyty

Doktorka Carolyn Dean rozpráva: Na lekárskej fakulte som študovala ako voliteľný predmet akupunktúru. Čítala som aj všetky knihy o zdraví, ktoré sa mi dostali do rúk. Vďaka tomuto „alternatívnemu“ vzdelaniu som bola schopná na svojej klinike praktizovať akupunktúru, bylinné medicíny, homeopatiu, výživu a predpisovať vitamínové a minerálne doplnky.

Ešte pred lekárskou fakultou som čítala všetko, čo som mohla, o prirodzenom zdraví. Po takmer 50 rokoch štúdia som presvedčená, že suplementácia horčíkom a minerálmi je najcennejším liečebným nástrojom, ktorý môžete použiť. Dopĺňanie minerálov je v praxi veľmi jednoduché, nákladovo efektívne a šetrné k nášmu zdraviu.

Funkcia horčíka a minerálov

Nielen, že minerály poskytujú nevyhnutné stavebné kamene pre štruktúru a funkciu tela, ale sú tiež potrebné pre elektrickú vodivosť, ku ktorej dochádza medzi všetkými bunkami. Elektrická alebo energetická správa, ktorú minerály posielajú, je vytvorená z veľmi malého množstva minerálov, ale jej vplyv je obrovský. Nervový systém používa elektrickú energiu na prenos správ (nervových impulzov) z jednej bunky do druhej. Svaly sú podobne aktivované, aby vytvorili všetok pohyb - ako veľký, tak malý.

Podľa Dr. Rodericka MacKinnona z Rockefellerovej univerzity zastávajú elektrické signály v tele mnoho rolí. Regulujú srdcovú frekvenciu, regulujú hormóny a prenášajú informácie z jednej bunky do ďalšej v nervovom systéme a pohybovom aparáte (svalovom a kostrovom systéme). Konečným výsledkom je pohyb svalov, aktivácia nervov, sekrécia žliaz, vylučovanie, regulácia teploty, a dokonca aj myslenie.

Hlavné elektrolyty v ľudskom tele sú sodík, chlorid, horčík, draslík a vápnik.

Iónové pumpy

Elektrická energia v tele je veľmi reálna. Je možné ju merať niekoľkými lekárskymi nástrojmi, ako je EKG alebo EEG. Tieto merania sú možné vďaka bunkám, ktoré majú tzv. „membránový potenciál“, čo je rozdiel v elektrickom napätí medzi vnútrom a vonkajškom bunky. Množstvo tohto potenciálu sa pohybuje od 70 do 90 milivoltov. Bunková membrána je dvojitá vrstva tuku a bielkovín. Tuky izolujú membránu a proteíny vytvárajú iónové kanály na transport iónov dovnútra a von z bunky. Iónové pumpy a iónové kanály sú v membráne usporiadané do sady batérií a rezistorov, ktoré vytvárajú rozdiel napätia medzi oboma stranami membrány.

Aké príznaky sprevádzajú minerálnu nerovnováhu?

 • Úzkosť
 • Zmeny krvného tlaku
 • Chronická únava
 • Závraty, najmä pri náhlom vstávaní
 • Zmeny chuti do jedla alebo telesnej hmotnosti
 • Zmätenosť a ťažké sústredenie
 • Bolesť hlavy
 • Svalová slabosť, bolesti alebo zášklby
 • Extrémny smäd
 • Nespavosť
 • Horúčka
 • Palpitácia (búšenie) srdca alebo nepravidelný srdcový rytmus
 • Tráviace ťažkosti, ako je hnačka alebo zápcha
 • Bolesť alebo necitlivosť kĺbov

Pokiaľ máte podozrenie, že máte nedostatok horčíka alebo minerálov, najlepším postupom je prístup založený na dvoch bodoch. Prvým je hydratácia – liter vody s pol lyžičkou soli na každých 30 kg hmotnosti. Druhým je doplňovanie minerálov a dlhodobý, udržateľný plán remineralizácie.

Aloha,
Dr. Carolyn Dean

Upozornenie !
Tieto stránky sú len informatívne a nemožno ich použiť ako náhradu za rady lekárov.
Kategórie

Rýchla navigácia
Odmietnutie zodpovednosti!
Neošetrujeme, nediagnostikuje, neliečime ani sa nepokúšame predchádzať chorobám a žiadne rady ani tvrdenie zákazníkov, ktorí nám zanechali hodnotenia v žiadnom prípade nenaznačujú žiadny zdravotný výsledok vďaka používaniu našich produktov. Výsledky sa budú líšiť. Žiadne vyhlásenia obsiahnuté na týchto stránkach nenahrádzajú lekárske rady, prevenciu a liečbu.

Picomineral.sk

ReMineralizujte sa! Vysoko vstrebateľné minerály od doktorky Carolyn Dean - RnA ReSet

Aktuality