Ak ste na vegánskej strave, čítajte pozorne

Ak ste na vegánskej strave, čítajte pozorne

Zinok je možno najdôležitejší minerál pre imunitnú funkciu. Ak ste na vegánskej strave, je potrebné venovať zvláštnu pozornosť tomu, aby vaše telo dostávalo dostatok zinku.

U osôb s nedostatkom zinku je zistené, že majú nízke hladiny T buniek v tele, ktoré hrajú dôležitú úlohu v imunitnej odpovedi a v boji proti infekciám. Tento základný minerál je bežnou prísadou do pastiliek proti nádche a ďalších liekov proti nachladnutiu z jasného dôvodu: funguje dobre, pokiaľ je užívaný dôsledne.

Vegánska strava nemusí obsahovať dostatok zinku

Živočíšne potraviny sú najbohatším zdrojom zinku, najmä ustrice, červené mäso a hydina. Tieto potraviny môžu tiež zvýšiť vstrebávanie zinku.

Rastlinné zdroje zinku sú všeobecne považované za menej biologicky dostupné ako živočíšne zdroje kvôli prítomnosti fytátov, ktoré inhibujú absorpciu minerálov. Obzvlášť pravdepodobné to je, ak konzumujete vysoké množstvo strukovín a celých zŕn.

Mnoho zástancov vegánskej stravy upozorňuje, že je možné znížiť absorpčné účinky fytátov pomocou určitých opatrení pri príprave jedla. To je však časovo náročné a ako môžete vedieť, že to funguje?

Prečo, keď imunitný systém tvrdo pracuje s chorobami, vírusmi a stresom, mu ešte viac sťažovať prácu tým, že nevstrebávate dostatok zinku?

Nielen vegánstvo, ale aj zažívacie problémy

Poruchy trávenia sťažujú telu vstrebávanie zinku, bez ohľadu na to, aká zdravá je strava. Ďalšou výzvou je prinútiť bunky absorbovať zinok. Navyše má telo tendenciu zinok strácať, pretože sa neukladá ako iné minerály.

Keď je imunitný systém už vystavený chorobám, vírusom alebo stresu, kto si môže dovoliť stratiť minerál, ktorý je pre imunitný systém taký dôležitý, ako zinok?

Tam môže pomôcť vysoko vstrebateľný doplnok zinku, ako je Pico Zinc® Plus.

Vysoko vstrebateľný doplnok zinku, ako je Pico Zinc Plus, môže byť pomocou, ktorú váš imunitný systém vyžaduje.

Pico Zinc® Plus je koncentrovaný tak, aby poskytoval biologicky dostupný zinok, pretože jeho ióny veľkosti pikometrov sú plne absorbované bunkami. Čistý zinok, žiadne prísady, žiadne cheláty. Je tiež vegánsky a neobsahuje žiadne vedľajšie produkty živočíšneho pôvodu.

Aloha, Dr. Carolyn Dean

Upozornenie !
Tieto stránky sú len informatívne a nemožno ich použiť ako náhradu za rady lekárov.
Kategórie

Rýchla navigácia
Odmietnutie zodpovednosti!
Neošetrujeme, nediagnostikuje, neliečime ani sa nepokúšame predchádzať chorobám a žiadne rady ani tvrdenie zákazníkov, ktorí nám zanechali hodnotenia v žiadnom prípade nenaznačujú žiadny zdravotný výsledok vďaka používaniu našich produktov. Výsledky sa budú líšiť. Žiadne vyhlásenia obsiahnuté na týchto stránkach nenahrádzajú lekárske rady, prevenciu a liečbu.

Picomineral.sk

ReMineralizujte sa! Vysoko vstrebateľné minerály od doktorky Carolyn Dean - RnA ReSet

Aktuality