Tipy doktorky Deanovej pre výkonnejší imunitný systém

Tipy doktorky Deanovej pre výkonnejší imunitný systém

Telo je zložitý ekosystém - Vaše telo je zložené z ekosystému podobnému biologickému systému pohody a rovnováhy Zeme - zázračný, komplexný systém inteligentných faktorov, ktoré spoločne spolupracujú na vytvorení vášho úžasného tela.

Medzi 30 miliónmi ľudských buniek žije 39 biliónov mikróbov - všetky majú bezpochyby dôležitú prácu, vrátane zdravých baktérií a kvasiniek, ktoré vás udržia nažive a v plnej sile.

Imunitný systém

Človek má tiež skvelý obranný systém - váš imunitný systém. Vaše telo je bránené na troch rôznych úrovniach. Prvou obranou líniou sú fyzické a chemické bariéry, ako je koža, vlasy a slzy, spolu so žalúdočnými šťavami, slinami a kyselinou hyalurónovou, ktoré chránia vaše telo, keď sa prvýkrát stretne s útočníkom. Potom prejdeme k druhej obrannej línii zloženej z rôznych typov bunkových odpovedí, ktoré ničia útočníkov nešpecifickým spôsobom pomocou horúčok, zápalov a priamych útokov jeden na jedného k izolácii a zničeniu útočníka. A napokon, ak nič z toho nefunguje, telo zrýchli do tretej línie obrany, kde sa pri obrane spolieha konkrétne na antigény. To je miesto, kde sa aktivujú pomocné T-bunky a rodí sa energia, ktorá sa používa k obrane a oprave tela.

Dôležité živiny

Organizmus s dostatočným množstvom živín bude mať všetko potrebné k práci na všetkých troch úrovniach imunity v tele. Koniec problému. Začiatok riešenia.

Oprava nedostatku živín je proces postupného zlepšovania a možno ho dosiahnuť správnym protokolom a množstvom trpezlivosti a sebalásky. Je to vec, ktorá vyžaduje každodennú investíciu, ale ponúka dlhodobé zisky a ochranu, keď to telo potrebuje najviac.

Jesť čerstvé, prírodné jedlo, dýchať veľa čerstvého vzduchu a každodenný pohyb podporujú optimálnu funkciu imunitného systému a prúdenie lymfy. V posledných dvoch alebo troch desaťročiach je pôdna a environmentálna toxicita našich miest a fariem taká, že sú s najväčšou pravdepodobnosťou potrebné doplnky stravy. Biologicky presné doplnky stravy, bio byliny a homeopatie sú vynikajúcimi nástrojmi, ako priviesť vaše telo späť k biologickej a energetickej homeostáze a ochrane proti útočníkom.

Doplnky stravy

Vitamín C

Tento vo vode rozpustný vitamín, najlepšie známy svojou úlohou v boji proti nachladnutiu, je známym účinným doplnkom pre imunitné zdravie.

Vitamín D

Vitamín D môže modulovať vrodené a adaptívne imunitné reakcie. Nedostatok vitamínu D je spojený so zvýšenou autoimunitou aj so zvýšenou náchylnosťou k infekciám.

Lyzín

Lyzín - rovnako ako všetky aminokyseliny - sa používa ako stavebný kameň pre bielkoviny vo vašom tele. Tieto bielkoviny pomáhajú produkovať hormóny, imunitné bunky a enzýmy. Výskum výhod lyzínu je sľubný, pretože niektoré dôkazy naznačujú, že môže mať protirakovinové účinky, pomáha zlepšovať hladinu cukru v krvi a znižovať krvný tlak.

Zinok

U osôb s nedostatkom zinku je zistené, že majú nízke hladiny T buniek v tele, ktoré hrajú dôležitú úlohu v imunitnej odpovedi a v boji proti infikovaným bunkám. Tento esenciálny minerál je bežnou prísadou do pastiliek proti nádche a ďalších liekov proti prechladnutiu, ktoré sú dostupné v lekárňach. Funguje veľmi dobre, ak sa užíva dôsledne.

Selén

Selén je silný antioxidant, ktorý bojuje s oxidačným stresom a je zásadný pre zdravie a správne fungovanie vášho imunitného systému. Vyššie hladiny selénu môžu pomôcť posilniť imunitný systém ľudí s HIV, chrípkou, tuberkulózou a hepatitídou C.

B komplex

B-6 vitamín, známy tiež ako pyridoxín, je vo vode rozpustný vitamín známy svojimi výhodami pre posilnenie imunity. Tento vitamín hrá zásadnú úlohu v metabolizme bielkovín, kognitívnom vývoji a produkcii glukózy v tele.

Byliny

  • Cesnak: vložte do úst malý strúčik alebo pol strúčika cesnaku a zľahka cucajte, nerozkusávajte. Po vylúhovaní zapite dúškom vody.
  • Šalviový čaj na kašeľ (lúhovať 20 minút).
  • Pískavica čaj na hlien (lúhovať 5 minút).
  • Zázvor strúhaný a varený, 2 polievkové lyžice v 3 šálkach vody, kloktajte a používajte ako obklad okolo krku, vymeňte, až sa obklad ochladí.
  • Používajte prírodné antibiotiká - divoký oreganový olej, cesnak alebo Echinaceu v tinktúre, tabletkách alebo čaji aspoň trikrát denne
  • Divozel a lobelia sú dobré na problémy hrudníka, 1/2 lyžičky z každej v horúcej vode - trikrát denne. Tieto byliny možno tiež použiť ako hrudný obklad na zápal pohrudnice, zápal pľúc alebo zápal priedušiek.

Aloha,
Dr. Carolyn Dean

Upozornenie !
Tieto stránky sú len informatívne a nemožno ich použiť ako náhradu za rady lekárov.
Kategórie

Rýchla navigácia
Odmietnutie zodpovednosti!
Neošetrujeme, nediagnostikuje, neliečime ani sa nepokúšame predchádzať chorobám a žiadne rady ani tvrdenie zákazníkov, ktorí nám zanechali hodnotenia v žiadnom prípade nenaznačujú žiadny zdravotný výsledok vďaka používaniu našich produktov. Výsledky sa budú líšiť. Žiadne vyhlásenia obsiahnuté na týchto stránkach nenahrádzajú lekárske rady, prevenciu a liečbu.

Picomineral.sk

ReMineralizujte sa! Vysoko vstrebateľné minerály od doktorky Carolyn Dean - RnA ReSet

Aktuality