4 jednoduché spôsoby, ako pridať minerály do vody

4 jednoduché spôsoby, ako pridať minerály do vody

V minulosti naša voda prirodzene obsahovala minerály ako vápnik, horčík a draslík, a to vďaka pôde bohatej na živiny, ktorou pretekala.

Rýchlo vpred k dnešku a veci nabrali spád. Moderné spôsoby hospodárenia a vyčerpávania pôdy majú vplyv na kvalitu našich potravín a vody. A v dôsledku toho už nemajú všetky cenné živiny, na ktoré sa naše telo spoliehalo. Ale dobrá správa je, že existujú spôsoby, ako doplniť to, čo sme stratili.

Pokračujte v čítaní, aby ste sa naučili štyri jednoduché stratégie, ako pridať elektrolyty do vody a zažiť lepšie zdravie!

Význam elektrolytov

Elektrolyty sú minerály s elektrickým nábojom, ktoré poháňajú všetko od svalových kontrakcií po nervové impulzy. Predstavte si ich ako elektrický systém vášho tela.

Niektorí z popredných hráčov sú:

Sodík: Reguluje vodnú rovnováhu vášho tela a je nevyhnutný na nervovú funkciu.

Draslík: Kľúčový hráč pri svalovej kontrakcii a udržiavaní zdravého srdcového rytmu.

Vápnik: Nielen pre silné kosti - vápnik je životne dôležitý pre funkciu svalov a zrážanie krvi.

Horčík: Podporuje svalové a nervové funkcie a zároveň prispieva k zdraviu kostí a viac ako 300 rôznym funkciám.

Zinok: Rozhodujúci pre imunitné zdravie, opravu DNA a tvorbu bielkovín.

Rozpoznanie príznakov nerovnováhy

Elektrolyty pomáhajú účinne absorbovať vodu. Takže keď je nedostatok, vaše telo stráca viac tekutín, než prijíma. Cítite sa vyčerpaní? Možno máte problémy s reguláciou sodíka a draslíka. Časté svalové kŕče? Môže to byť spôsobené nedostatkom draslíka, horčíka alebo vápnika. Ak pociťujete niektorý z týchto príznakov, je čas zvýšiť jeho príjem a vrátiť veci do synchronizácie.

Medzi ďalšie bežné príznaky nerovnováhy elektrolytov patria: - nepravidelný srdcový tep - nevoľnosť a vracanie - zmätok alebo mozgová hmla - svalová slabosť - nadmerný smäd alebo sucho v ústach

Prečo voda s elektrolytmi mení hru

Pridávanie elektrolytov do vody nie je len o hydratácii; prichádza s radom zdravotných výhod.

✔ Zdravá, žiariaca pleť: Predstavte si svoju pleť ako špongiu. Elektrolyty pomáhajú udržiavať vlhkosť, udržujú suchosť a vrásky na uzde.

✔ Lepšie vstrebávanie živín: Zaujíma vás, ako vaše telo dostáva všetky tie základné vitamíny, aminokyseliny a glukózu tam, kam potrebujú? Elektrolyty pomáhajú transportovať tieto živiny cez bunkové membrány na riadenie niekoľkých funkcií.

✔ Zvýšenie energie: Ak sa cítite unavení, pravdepodobne ste dehydratovaní. Elektrolyty hrajú kľúčovú úlohu v zdraví svalov a nervov a zaisťujú stály prísun energie po celý deň.

✔ Podpora trávenia: Váš žalúdok vyžaduje špecifickú rovnováhu pH pre správne trávenie. Horčík, sodík a draslík pomáhajú regulovať produkciu žalúdočnej kyseliny, aby sa zabezpečilo, že prostredie je tak akurát na rozkladanie potravy a vstrebávanie živín.

4 jednoduché spôsoby, ako pridať elektrolyty do vody

Skontrolovali ste niekedy štítok na elektrolytických nápojoch z obchodu? Je pravdepodobné, že sa pozeráte na dlhý zoznam nerozpoznateľných chemikálií a pridaných cukrov. Ale keď si urobíte vlastný, budete mať presne pod kontrolou, čo sa deje vo vašom tele.

Tu sú štyri jednoduché spôsoby, ako naplniť vodu základnými minerálmi

1. Prírodná morská soľ

Možno si hovoríte: "Prečo by som mal vôbec uvažovať o pridávaní soli do vody?" Prírodná morská soľ obsahuje základné minerály, ako je sodík, horčík a draslík – presne tie živiny, ktoré vaše telo potrebuje, aby podávalo čo najlepší výkon.

Na rozdiel od umelo ochutených športových nápojov alebo „zlepšovákov vody“, ktoré prinášajú ďalšie kalórie a chemikálie, je morská soľ čistou a bezkalorickou voľbou. Nesiahajte ale po hocijakej kuchynskej soli, je vysoko spracovaná a zbavená minerálov. Namiesto toho sa rozhodnite pre vysoko kvalitné možnosti, ako je ružová himalájska soľ alebo keltská soľ.

Koľko soli by ste mali pridať do vody?

Začnite v malom. Nepotrebujete veľa, stačí len štipka (asi 1/8-1/4 lyžičky) prírodnej morskej soli na každý liter vody. Poriadne to premiešajte a užite si to! Podľa potreby upravte množstvo podľa svojej chuti.

2. Doplnok stravy vo forme tekutých minerálov

Výživový doplnok vo forme tekutých minerálov poskytuje jednoduchý spôsob, ako dodať do vody základné živiny. Na rozdiel od tabletiek alebo kapsúl, ktoré telo musí najprv rozložiť, minerály s veľkosťou pikometra v ReMyte® sú už v čistej forme, pripravené na rýchle vstrebanie do vašich buniek.

Ako začať

Pridajte 3/4 čajovej lyžičky tekutých elektrolytov do vody denne, aby ste zažili výhody zdravšej pokožky, zvýšenie energie a lepšie vstrebávanie živín.

Buďte kreatívni! Jednou z najlepších vecí na doplnkoch tekutých elektrolytov je ich jednoduchosť, pohodlie a všestrannosť. Primiešajte ich do ranného jogurtu, rozmixujte ich do kokteilu po tréningu alebo experimentujte a pridajte ich do svojich obľúbených receptov.

3. Ovocie a zelenina

Mnoho druhov ovocia a zeleniny je bohaté na antioxidanty a minerály, ktoré ponúkajú ochranu pred poškodením buniek škodlivými voľnými radikálmi.

Ako si vyrobiť vlastný elektrolytový nápoj

Pripravte si výživný nápoj priamo doma v štyroch jednoduchých krokoch.

Krok 1: Vyberte si príchuť

Vyberte si svoje obľúbené ovocie a zeleninu. Pre začiatok zvážte tieto možnosti bohaté na minerály:

  • Uhorka
  • Bobule
  • Ananás
  • Vodný melón
  • Citrón
  • Špenát
  • Kivi
  • Pomaranč
  • Zeler

Krok 2: Umyte a nakrájajte

Umyte ingrediencie, nakrájajte ich a pridajte do džbánu alebo fľaše s vodou. Naplňte ju vodou. Pre extra chuť ovocia roztlačte. Prípadne nechajte vodu niekoľko hodín odstáť, aby prirodzene nasala chute.

Krok 3: Pridajte ReMyte®

Nezabudnite pridať 3/4 čajovej lyžičky ReMyte® na ďalšiu minerálnu podporu.

Krok 4: Užite si to!

Uložte v chladničke. Čím dlhšie necháte lúhovať, tým intenzívnejšie budú chute.

4. Filter na alkalickú vodu

Možno si pamätáte z hodín prírodopisu na strednej škole, že pH meria, ak je niečo kyslé alebo zásadité. PH 7 je presne uprostred, považované za neutrálne. Nižšie ako 7 je kyslé; vyššie je alkalické. Ale prečo je to dôležité pre vašu hydratáciu?

Mnoho alkalických vodných filtrov používa na zvýšenie pH proces zvaný ionizácia. Voda prechádza filtrom naplneným minerálmi, ako je vápnik, draslík a horčík, ktoré sa rozpúšťajú vo vode, keď nimi preteká. Alkalický filter môže byť skvelou voľbou na zvýšenie príjmu. Pamätajte však, že pravdepodobne neposkytne VŠETKY minerály, ktoré potrebujete. Zvážte použitie spolu s doplnkom tekutého elektrolytu na pokrytie všetkých vašich základní.

Čo hľadať u alkalického vodného filtra

Technológia filtrácie: Hľadajte alkalické filtre, ktoré kombinujú viac stupňov, vrátane aktívneho uhlia a iónomeničovej živice. Tie spolupracujú na odstránení nečistôt a zvýšení hladiny pH.

Rozsah pH: Rôzne filtre ponúkajú rôzne rozsahy pH. Zvážte svoje preferencie – či dávate prednosť miernej alebo vysokej zásaditosti. Rozsah pH medzi 7,5 a 9 je obvykle vhodný pre väčšinu ľudí.

Životnosť filtra: Skontrolujte životnosť filtra. Filtre s dlhšou životnosťou znamenajú menej výmen a menej starostí, čo prospieva vašej peňaženke aj životnému prostrediu.

Najčastejšie otázky

Odpovede na vaše najčastejšie otázky týkajúce sa hydratácie a elektrolytov.

Kedy mám brať elektrolyty? Ako často?

Každodenná podpora: Zahrňte elektrolyty do svojej každodennej rutiny, aby ste zaistili, že získate konzistentnú dávku základných živín. Tekuté minerálne doplnky, ako je ReMyte®, vám môžu pomôcť udržať rovnováhu bez toho, aby vás preťažovali cukrom.

Cvičenie: Doplňte stratené elektrolyty počas a po cvičení, aby ste sa vyhli svalovým kŕčom a únave.

Pred spaním: Použite radšej horčík ako melatonín! Elektrolyty môžete vypiť pred spaním, aby ste podporili prirodzené regeneračné procesy svojho tela a získali pokojný nočný spánok.

Keď je vám zle: Cítite sa zle kvôli zlému počasiu alebo sa zotavujete z večierku? Elektrolyty vám pomôžu rýchlejšie sa zotaviť.

Cestovanie: Doplňovanie elektrolytov podporuje imunitné zdravie a pomáha udržovať hladinu energie počas dlhých letov alebo výletov.

Sú všetky elektrolytové nápoje rovnaké?

Nie všetky elektrolytové nápoje sú si rovné. Mnoho bežných športových nápojov je nabitých umelými prísadami a cukrom, čo má za následok energetické skoky a pády, nehovoriac o nechcených kalóriách navyše. Ak hľadáte niečo čisté, prírodné a účinné, tekuté elektrolyty sú vašou najlepšou voľbou.

Je možné získať všetky moje elektrolyty z balenej vody?

Obľúbené značky často predávajú svoje produkty ako nedotknuté a plné základných minerálov. Pravdou však je, že okrem ekologických problémov spojených s plastovými fľašami, voda, ktorá je balená a predávaná v obchodoch, obvykle prechádza procesom čistenia, ktorý ju zbavuje prírodných minerálov. Potom sú minerály umelo pridávané späť, aby boli splnené normy stanovené rôznymi regulačnými orgánmi. Keď namiesto toho do vody pridáte tekutý minerálny doplnok, viete presne, čo dostávate – čisté minerály s veľkosťou pikometra.

Môžem získať dostatok elektrolytov iba zo svojej stravy?

Aj keď je pravda, že môžete získať nejaké elektrolyty zo stravy, môže byť náročné uspokojiť všetky vaše potreby iba jedlom. Potraviny bohaté na elektrolyty, ako sú banány, pomaranče a špenát, môžu pomôcť, ale tiež neodstránia všetky nedostatky.

Vráťte svojmu telu rovnováhu.

Doplnenie elektrolytov v tele je jednoduchý, ale nevyhnutný krok k lepšiemu zdraviu a pohode. Pretože naše jedlo a voda stratili prirodzené minerály, ktoré kedysi mali, zvážte štyri jednoduché spôsoby, ako dodať elektrolyty do vášho režimu. Nielen, že vám vaše telo poďakuje, ale budete sa diviť, prečo ste to neurobili skôr.

Článok 1 / 90 Ďalší článok
Upozornenie !
Tieto stránky sú len informatívne a nemožno ich použiť ako náhradu za rady lekárov.
Kategórie

Rýchla navigácia
Odmietnutie zodpovednosti!
Neošetrujeme, nediagnostikuje, neliečime ani sa nepokúšame predchádzať chorobám a žiadne rady ani tvrdenie zákazníkov, ktorí nám zanechali hodnotenia v žiadnom prípade nenaznačujú žiadny zdravotný výsledok vďaka používaniu našich produktov. Výsledky sa budú líšiť. Žiadne vyhlásenia obsiahnuté na týchto stránkach nenahrádzajú lekárske rady, prevenciu a liečbu.

Picomineral.sk

ReMineralizujte sa! Vysoko vstrebateľné minerály od doktorky Carolyn Dean - RnA ReSet

Aktuality