Prečo mi vypadávajú vlasy?

Prečo mi vypadávajú vlasy?

Stále viac žien mi píše a pýta sa: Prečo moje vlasy vypadávajú? Zaznamenávajú, že na vankúšoch nájdu každé ráno vlasy. Iné vidí hrebeň plný vlasov. Na rozdiel od mužov, ktorí vyzerajú, že prijmú vypadávanie vlasov pomerne ľahko, ženské vypadávanie vlasov má spoločenské dôsledky, ktoré môžu byť pre ženy celkom bolestivé.

Takže budem diskutovať o dôvodoch, prečo zažívate vypadávanie vlasov a čo môžete urobiť pre spomalenie procesu a opätovné rozmnoženie zdravých vlasov.

Vedľajší účinok liekov

Skontrolujte, či nie je vypadávanie vlasov vedľajším účinkom akéhokoľvek lieku, ktorý užívate. Wikipedia je skvelým zdrojom informácií o vašich liekoch - interakciách, vedľajších účinkoch, kontraindikáciách atď. Ak zistíte, že vypadávanie vlasov je vedľajším účinkom jedného z vašich liekov, môžete sa so svojím lekárom poradiť o alternatívach.

Faktory, ktoré ovplyvňujú vypadávanie vlasov: stres, nedostatok minerálov, nerovnováha hormónov, chudobná strava.

Vypadávanie vlasov, stres a nedostatok minerálov.

Otázka: Čo si Dr. Deanová myslí o nedostatku horčíka a vypadávanie vlasov? Môžem dávať ReMag na pokožku hlavy, podobne ako sa používa do pitia?

Dr. Deanová: Čo znamená strata vlasov, ktorá je spôsobená veľkým stresom, ako je operácia alebo pôrod? Čo sa stane, ak je telo je silne v strese a má vážne vyčerpané živiny? Tri mesiace po veľkom strese budete mať výrazné vypadávanie vlasov. Ak nie ste schopné nahradiť tieto živiny, vlasy budú aj naďalej vypadávať.

Otázka: „Môžem dávať ReMag na pokožku hlavy a súčasne ho dávať do pitia?

Dr. Deanová: ReMag® horčík bude pomáhať proti vypadávaniu vlasov, ale tento typ vypadávania vlasov často súvisí s nedostatkom štítnej žľazy. Na to by som odporučila ReMyte® spolu s ReMagom. Mali sme veľa ľudí, ktorí hovorili, že akonáhle začnú brať ReMyte®, ich vlasy prestávajú padať a začínajú rásť nové. Pre tento typ vypadávania vlasov je liečebný protokol ReMag® plus ReMyte®.

Vypadávanie vlasov, hormonálna nerovnováha a strava chudobná na živiny.

Otázka: Moje vlasy vypadávajú veľa. Kefa na vlasy je plná vlasov, keď sa češem. Niekedy vypadávajú sami od seba, keď sedím v práci, na večeri, atď. Môj doktor hovorí, že je to DHT. (DHT je dihydrotestosterón.) Môže s tým pomôcť horčík? Môže to zastaviť vypadávanie vlasov? Sú to hormóny? Je to zmena života? A tiež ako môžem zastaviť návaly horúčavy?

Dr. Deanová: Aj keď táto žena nenapísala svoj vek, zdá sa, že je vo veku menopauzy a stráca vlasy. Jej lekár povedal: "Je to DHT." Čo o tom hovorím a je to zaujímavé, pretože sa to týka hormonálnej výzvy a endokrinnej poruchy, ktorú ženy nazývajú PCOS ( "syndróm polycystických vaječníkov"). Teraz hovorím o trojici štítna žľaza, nadobličky a pohlavné hormóny. V štítnej žľaze je to Hashimotova hypertyreóza. V nadobličkách je to oslabujúca alebo už oslabená funkcia. Viete, únava nadobličiek / vyhorenia nadobličiek. Ale v pohlavných hormónoch, zvyčajne len hovorím, "PMS, menopauza, perimenopauza." Ale ja som naozaj nevenovala dostatočnú pozornosť PCOS.

Čo sa deje pri PCOS, a tým sa dostanem k vypadávaniu vlasov je, že PCOS je nedostatok progesterónu a relatívnej nadbytok estrogénu. Základným nedostatkovým hormónom v PCOS je progesterón. Progesterón vytvára kortizol. Je to ako predchodca kortizolu, čo je stresový hormón produkovaný v nadobličkách. Takže, keď ste pod veľkým stresom alebo chronickým stresom, používate svoj progesterón, aby sa premenil na kortizol, a potom ako som už povedala mnohokrát a mnoho z vás možno vie, kortizol zvyšuje brušný tuk. To je miesto, kde sa kumuluje glukóza a mení sa na tuk. Takže je tu veľa vecí, ktoré sa dejú pri PCOS a je to fascinujúce.

Takže s PCOS je nízky progesterón. S chronickým stresom je progesterón premenený na kortizol. Takže stres znižuje progesterón. Progesterón je samozrejme nutný pre stabilizáciu Vášho skorého tehotenstva, takže je tu vaša neplodnosť a potrat spojený s PCOS.

Pokiaľ ide o vypadávanie vlasov u žien, zvýšený inzulín stimuluje produkciu testosterónu. Zvýšený inzulín sa stane, keď jete veľa nezdravého jedla a cukru. Ak budete jesť cukry, zvýši sa vám inzulín a testosterón a to spôsobí stratu vlasov a rast ochlpenia na zlých miestach, niekedy aj akné na chrbte.

Čo je zaujímavé na PCOS sú cysty na vaječníkoch, kde sa každý mesiac uvoľňuje vajíčko. Ak je tu nesprávna rovnováha hormónov, vajíčka sa zadržiavajú a zostávajú tam ako cysty. Máte tento neuveriteľný začarovaný kruh. Kto vie, kde začína? Ak s ním chcete skončiť, tak sa vyhnite cukrom a jednoduchým sacharidom, pretože si chcete udržať inzulín na uzde.

Poďme znova. Inzulín je schopný stimulovať produkciu testosterónu a zároveň tieto vysoké hladiny inzulínu inhibujú pohlavné hormóny viažuci globulín (predpokladá, že sa viaže na voľný testosterón, ktorý môže ísť kdekoľvek v tele a spúšťať symptómy). Potom prídeme k DHT, o ktorom hovoril jej lekár. DHT vzniká z testosterónu. Ten sa rozpadne na DHT, a zrejme DHT je faktorom pri vypadávaní vlasov, pretože sa DHT viaže na receptory vo vlasových folikuloch v pokožke hlavy, zmenšuje je, a "udusí ich." Ak máte dostatok globulínu viažuceho pohlavné hormóny, nadviažete svoj testosterón, a ten sa neprevedie na DHT. Ak budete jesť sladkosti a nezdravú stravu, inhibuje tento globulín viažuci sa na pohlavné hormóny nadbytkom inzulínu.

Takto je telo zložité. Všetko spôsobuje všetko. Čo je frustrujúce, že lekári hovoria: "Tento liek urobí jednu malú vec a potom bude všetko v poriadku." Nič také v tele nefunguje. Hovorím, že PCOS je ďalším príkladom totálneho zrútenia tela.

Čo môžem robiť?

Diéta obsahujúca prírodný fyto-estrogény vo vašej strave - cícer, kukurica, šošovica, fazuľa, strukoviny a ľanové semená zvyšujú globulín, ktorý viaže testosterón.

Samozrejme je tu tiež horčík. Nízke hladiny horčíka a vysoké pomery vápnika a horčíka sú priamo spojené s inzulínovou rezistenciou. Inzulín je nevyhnutný na otvorenie buniek glukóze, ale iba v prípade, že bunky majú dostatočné množstvo horčíka. Ak inzulín nemôže pracovať, pretože nie je dostatok horčíka, bude telo stále vysielať dopyt po inzulínu a jeho hladiny budú vyššie a vyššie, v snahe dostať cukry do buniek. Horčík je teda nevyhnutný pre správnu funkciu inzulínu.

So zmenou vášho nutričného plánu a doplnením minerálov ReMag® a ReMyte® existuje veľká nádej, že môžete znovu podporiť zdravý rast vlasov.

Dr. Carolyn Deanová

Upozornenie !
Tieto stránky sú len informatívne a nemožno ich použiť ako náhradu za rady lekárov.
Kategórie

Rýchla navigácia
Odmietnutie zodpovednosti!
Neošetrujeme, nediagnostikuje, neliečime ani sa nepokúšame predchádzať chorobám a žiadne rady ani tvrdenie zákazníkov, ktorí nám zanechali hodnotenia v žiadnom prípade nenaznačujú žiadny zdravotný výsledok vďaka používaniu našich produktov. Výsledky sa budú líšiť. Žiadne vyhlásenia obsiahnuté na týchto stránkach nenahrádzajú lekárske rady, prevenciu a liečbu.

Picomineral.sk

ReMineralizujte sa! Vysoko vstrebateľné minerály od doktorky Carolyn Dean - RnA ReSet

Aktuality