Liečba vysokého cholesterolu

Liečba vysokého cholesterolu

Vysoký cholesterol znamená vyššie ako prijateľné hladiny toho, čo je známe ako „zlý“ cholesterol v tele. Príliš vysoká hladina LDL cholesterolu – čiže lipoproteínového cholesterolu s nízkou hustotou – je spájaná s kardiovaskulárnym ochorením a zužovaním a kôrnatením tepien, čo môže viesť k infarktu, angíne pectoris, ischemickej chorobe srdca a mŕtvici.

Sú lieky na cholesterol bezpečné?

Ľuďom, u ktorých bola diagnostikovaná akákoľvek forma kardiovaskulárneho ochorenia (KVO), alebo tým, ktorých anamnéza ich vystavuje riziku rozvoja KVO, môžu byť predpísané statíny.

Doktorka Carolyn Deanová tvrdí, že statíny nepredlžujú dĺžku života užívateľov a môžu byť nebezpečné, pričom u mnohých pacientov sa objavujú vedľajšie účinky. Dr. Deanová odporúča diétny a doplnkový protokol, ktorý zahŕňa užívanie horčíka namiesto statínov, aby sa zabránilo riziku KVO. Horčík bol nazývaný prírodným statínom, pretože spolupracuje s enzýmom, ktorý produkuje cholesterol, aby ho udržoval v rovnováhe, namiesto toho, aby bol tento enzým narušovaný statínmi.

Správa American Heart Association (AHA) o bezpečnosti statínov

American Heart Association vydala správu o bezpečnosti statínov v decembri 2018. Táto správa dospela k záveru, že hoci existujú riziká spojené s užívaním statínov, prínosy liečby tieto riziká prevažujú. U väčšiny pacientov, ktorým sa odporúčajú statíny, znížené kardiovaskulárne riziko prevažuje nad obavami o bezpečnosť. S výnimkou, keď vedľajšie účinky zahŕňajú autoimunitnú nekrotizujúcu myozitídu, novo diagnostikovaný diabetes mellitus a hemoragickú cievnu mozgovú príhodu, je možné všetky nežiaduce účinky statínov rýchlo a ľahko zvrátiť prerušením liečby. Na druhú stranu môže KVO spôsobiť ischemickú mozgovú príhodu, ktorá môže viesť k nevratnému poškodeniu mozgu alebo srdca a dokonca k smrti, uvádza správa.

Cholesterol

Cieľom liečby statínmi je zníženie hladiny LDL cholesterolu u pacientov s KVO alebo ohrozených KVO. Dr. Carolyn Deanová tvrdí, že stále existuje nedostatok vedeckých informácií potvrdzujúcich cholesterol ako hlavnú príčinu srdcových chorôb alebo iných kardiovaskulárnych ochorení. Cholesterol je nevyhnutný na tvorbu hormónov a ochranu mozgových buniek lipidovou vrstvou a poškodenie enzýmu, ktorý tvorí cholesterol, môže viesť k strate libida a k demencii.

Odhaduje sa, že v súčasnosti celosvetovo používa statíny 200 miliónov ľudí alebo viac. Minimálne 10 % z týchto 200 miliónov má vedľajšie účinky. Niektoré zdroje odhadujú, že toto číslo by sa v skutočnosti mohlo blížiť 30 %. Dr. Deanová hovorí o potenciálnej nespoľahlivosti informácií od AHA s odkazom na skutočnosť, že dvaja zo štyroch autorov majú silné väzby na farmaceutický priemysel.

Horčík

Jedným z kľúčových odporúčaní Dr. Carolyn Deanovej je, aby pacienti, ktorí sú ohrození kardiovaskulárnymi chorobami, užívali doplnky horčíka na zníženie cholesterolu a potom vysadili statíny.

Horčík je prírodný statín, ktorý má mnoho zdravotných výhod, vrátane pomoci udržiavať zdravú hladinu cholesterolu. Cholesterol je v určitých hladinách nevyhnutný pre hormóny a pre mozog. Rôzne typy doplnkov horčíka je možné užívať na kontrolu cholesterolu, čo pomáha telu vytvárať a udržiavať cholesterol na optimálnych úrovniach. Doplnky horčíka môžu liečiť vysoký cholesterol tým, že zaistia, aby telo cholesterol správne využívalo.

Alternatívy statínov

Spolu s doplnkami horčíka existujú rôzne alternatívy na užívanie statínov, ktoré možno vyskúšať, aby sa zabránilo hromadeniu zlého cholesterolu. Patria medzi ne zmeny smerom k zdravšej strave, udržovaniu zdravej hmotnosti a pravidelné cvičenie. Zastavenie alebo obmedzenie príjmu alkoholu a odvyknutie fajčenia môže tiež pomôcť znížiť hladinu LDL cholesterolu.

Upozornenie !
Tieto stránky sú len informatívne a nemožno ich použiť ako náhradu za rady lekárov.
Kategórie

Rýchla navigácia
Odmietnutie zodpovednosti!
Neošetrujeme, nediagnostikuje, neliečime ani sa nepokúšame predchádzať chorobám a žiadne rady ani tvrdenie zákazníkov, ktorí nám zanechali hodnotenia v žiadnom prípade nenaznačujú žiadny zdravotný výsledok vďaka používaniu našich produktov. Výsledky sa budú líšiť. Žiadne vyhlásenia obsiahnuté na týchto stránkach nenahrádzajú lekárske rady, prevenciu a liečbu.

Picomineral.sk

ReMineralizujte sa! Vysoko vstrebateľné minerály od doktorky Carolyn Dean - RnA ReSet

Aktuality